İçeriğe Yönlendir

İlk Muayenem Hakkında Kafamdaki Sorular..

Musa Kuru

Recommended Posts

Musa Kuru

Merhaba arkadaşlar

Aracım alttaki. bazı arkadaşlar biliyor zaten.

Ay sonu muayenem var ilk muayenem olduğu için pek fazla bilgim yok.

O yüzden bir kaç sorum olucak sizlere.

Mesela

1. Araç muayene ücreti 159 tl görünüyor. Bundan başka ücret ödermiyim.
  2. Egzos emisyonu son tarihi 27.05.2013 muayene son tarihide aynı şekilde. egzos emisyonunu tuvturkten 32 tl gibi bir tutara yaptırabilirsiniz diye okudum.Bunu muayene günümde muayene saatimden 1-2 veya 2-3 saat erken gelip yaptırsam sonrada muayene saatim geldiğinde de muayenesini yaptırsam olurmu yoksa emisyonu önceden halletmem mi gerekir.
  3. Aracımda görünen plaka ile muayeneden geçebilirmiyim. 1 tane mühür var. 2 tane mühür yok.
  4. Cam filmleri geçiyor diyorlar. söylentimi doğrumu
  5. Muayene sırasında araçta getirmem gerekenler - 2 adet üçgen reflektör - İlk yardım cantası - 1 kg yangın söndürme tüpü bunlar dışında birşey getirmem gerekirmi.
  6. Tavan folyom geçmez diyorlar. onu sökücem farlardaki ve parklardaki beyaz ampulleri sökücem.amerikan parkı sökücem.Havalı bir korna var onu sökücem. Stoplarda folyo var onu sökücem.Far ayarı yaptırıcağım. Bunlardan şunu yapmasanda olur diyebilceğiniz bir nokta varmı
  7. Başka dikkat ediceğim Herhangi bir husus varmı

Cevap verenlerden şimdiden allah razı olsun. :(

644596_10201025616625454_377961501_n.jpg

Yorum bağlantısı
İbrahim Alper Demir

Cam filmi geçiyor, Xenon varsa onları sök ama, american parkları sökmene gerek yok bende istememişlerdi eğer bi problem olursa american park devresinde ki mavi kabloyu kes :)

Yorum bağlantısı

1- Muayene ücreti doğru

2- Egzoz u bende aynı şekilde muayeneden 1 saat evvel gidip yaptırmıştım sıkıntı olmadı.

3- Merak edip baktım benim plakada da tek mühür var

4- Cam filmi geçiyor hafif kusur yazılıyor

5- Çeki halatı ve takozda bulundurun. Bulunmasında fayda var

6- Ben xenonları söktüm fakat beyaz parkları iptal etmedim o şekilde geçti

Tavan folyosu geçiyor mu bilmiyorum iyi araştırın, hafif kusur falan olacaksa boşu boşuna sökmüş olmayın.

Yorum bağlantısı
Fırat Kazancı

Tavan folyosu, ruhsatta çift renk diye işli değil ise ağır kusur bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Ücret söylediğiniz gibi daha bu c.tesi muayene yaptırdım.Ben 15 dakika önce gittim ve egzoz muayenesi 2 dakikada yaptılar.Plaka sorun olmaz benim aracımdaki de pek uygun değildi.Cam filmlerini hafif kusur yazdılar ki tek kusur buydu :) Reflektör, ilkyardım çantası vb. şeylerin hiçbirisi yoktu ve bişey söylenmedi hafif kusur olarak yazılmadı.Farları ve kornayı orjinal hale getirin far ayarı çok kötü değilse sorun olmuyor.Ben orjinal ampulleri taktım ve hiç ayar yapılmadan geçti. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

tavan folyosu geçermi diye sordum adamlar nerdeyse döveceklerdi beni :D bıkmıslar artık her söyleyene cevap vermekten.çift renk olması lazımmıiş

Yorum bağlantısı
Musa Kuru
(düzenlendi)

Xenon yokta beyaz ampul var ben her ihtimale karşı onlarıda değiştiricem amerikan parkıda bi kablosunu kesip işi şansa bırakmıcam :)

Ampulleri değiştirp amerikan parkın 1 tane kablosunu kesmek 5 dk. ben yenede yapayım onları sonra tekrar 5 dk da düzeltirim.

Eray bey sendeki aynı plaka ile geçtiniz yani muayeneden ?

Tavan folyosundan artık ümidi kestim sökücez 1 gün kala :D en çok merak ettiğim emisyon konusuydu.. bu iyi oldu benim için tekrar tekrar gitmeme gerek kalmayacak inşallah.

Bu arada elinde orjinal korna olan varmı kullanmayan veya ödünç verebilicek :D :D

tarihinde Musa Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Birde araçta ufaktan bir tesisat var :) bu sıkıntı çıkarırmı ? :D teyibi açıp deneme yapmazda bagajda amfiyi vs görebilir koltuğun arkasına vidalı. hadi bası sökebilirimde o biraz sıkıntı..

Sorun olurmu acaba bu ?

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

İlginçtir muayene edilen araçların gördüğüm kadarıyla teypleri hep açıktı :) İstisnasız ama kapalı çıkan olmadı beklerken 5 araç içinde :D

Yorum bağlantısı

Egzost pulu 32 tl deniyor. Bir de her sokakta egzost pulu verilir yazan yerler var. Bunlarda fiyat nedir bilen var mı?

Yorum bağlantısı

Egzost pulu 32 tl deniyor. Bir de her sokakta egzost pulu verilir yazan yerler var. Bunlarda fiyat nedir bilen var mı?

Değişen birşey yok heryerde fiyat aynı. Eğer eksoz muayne kağıdınız dolduysa veya kaybettiyseniz 5 TL kart parası ödüyorsunuz. Bu arada eksoz emisyonu yaptırmamanın cezası 800 TL imiş ve aracı parka çekiyorlarmış, emisyon yaptırdığım yerde söylediler.

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Ben yinede bass kabinini sökeyim sorun çıkmasın.

Arkadaşlar elinde orjinal korna sı olan varmı ? veya ödünç verebilicek olan muayene için :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Xenon yokta beyaz ampul var ben her ihtimale karşı onlarıda değiştiricem amerikan parkıda bi kablosunu kesip işi şansa bırakmıcam :)

Ampulleri değiştirp amerikan parkın 1 tane kablosunu kesmek 5 dk. ben yenede yapayım onları sonra tekrar 5 dk da düzeltirim.

Eray bey sendeki aynı plaka ile geçtiniz yani muayeneden ?

Tavan folyosundan artık ümidi kestim sökücez 1 gün kala :D en çok merak ettiğim emisyon konusuydu.. bu iyi oldu benim için tekrar tekrar gitmeme gerek kalmayacak inşallah.

Bu arada elinde orjinal korna olan varmı kullanmayan veya ödünç verebilicek :D :D

1 gün kala değil hemen sökün.sandığınız kadar kolay değil..Folyoyu yarım saatte sökersiniz fakat yapıstırıcısı üstünde kalacaktır şimdiden kolay gelsin :(

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

1 gün kala değil hemen sökün.sandığınız kadar kolay değil..Folyoyu yarım saatte sökersiniz fakat yapıstırıcısı üstünde kalacaktır şimdiden kolay gelsin :(

birtek folyodan korkuyorum :)

Yorum bağlantısı

Hazır muayeneye gidiyorsunuz madem, folyoyu da çift renk olarak ruhsata işlettirin. Söktüğünüz zaman aracınızdan soğursunuz her yeri izli olacak. Sökme garantisi veren yerler var, oralarda yaptırdıysanız sorun yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

ben arkadasla kendim söktüm yapıskanı kaldı yıkamacıların hiçbiri cıkaramadı sanayide buldum kendimi..biri 100 dedi biri 150 dedi biri 20tlye cıkarırım dedi 2 saatte cıkardı allaha şükür boyaya zarar vermedi

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Çok masrafı varya. Yanılmıyorsam eski aracımda 200-300 arası bir fiyat çıkmıştı ruhsatın yenilenmesiydi vs.

Hazır muayeneye gidiyorsunuz madem, folyoyu da çift renk olarak ruhsata işlettirin. Söktüğünüz zaman aracınızdan soğursunuz her yeri izli olacak. Sökme garantisi veren yerler var, oralarda yaptırdıysanız sorun yok.

Ben muayeneden sonra hemen tekrar yaptırıcağım siyah. direk yapışkanların üzerine yaptırsak yenisini sıkıntı olurmu ki ?

ben arkadasla kendim söktüm yapıskanı kaldı yıkamacıların hiçbiri cıkaramadı sanayide buldum kendimi..biri 100 dedi biri 150 dedi biri 20tlye cıkarırım dedi 2 saatte cıkardı allaha şükür boyaya zarar vermedi

Ya kullanmayacağım birşey için veresim gelmiyor :D belki çıkma mıkma kıyıda köşede tutan vardır :D

Korna 30 40 bir şeydir git taktır bir tane. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Çok masrafı varya. Yanılmıyorsam eski aracımda 200-300 arası bir fiyat çıkmıştı ruhsatın yenilenmesiydi vs.

Ben muayeneden sonra hemen tekrar yaptırıcağım siyah. direk yapışkanların üzerine yaptırsak yenisini sıkıntı olurmu ki ?

Ya kullanmayacağım birşey için veresim gelmiyor :D belki çıkma mıkma kıyıda köşede tutan vardır :D

olmaz malesef..1 Hafta sonra atmaya başlar :) zaten doğru düzgün yapışmaz engebeli olur

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Kornam havalı :D kamyon kornası diye geçiyor :D

Hiç sanmıyorum. Kornan absürt birşey değilse git öyle. Bir şey olmaz.

Ayvayı yedik desenize.

olmaz malesef..1 Hafta sonra atmaya başlar :) zaten doğru düzgün yapışmaz engebeli olur

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
DİREN YILDIZ

Hayırlı ramazanlar abilerim kardeşlerim.

Arabayı muayene sokucam hazırlık için ne yapmam gerekir ? saygılar ..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hayırlı ramazanlar abilerim kardeşlerim.

Arabayı muayene sokucam hazırlık için ne yapmam gerekir ? saygılar ..

Diren Bey, daha önce açılmış bir konu olduğu için burayla birleştirdim. Buradan devam edelim. Bilginize.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Arkadaşlar ağustos sonu bende gireceğim. Aracımın yan aynalarında kırmızı folyo var.  Araç rengi lacivert. Hafif kusur mu yazılır ağır mı?

folyolar var vb. hafif kusur(yazıyor verdikleri kağıtta)

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

O zaman boşuna söktürmeyeyim. Daha yeni verdim 30 tl:)

gerek yok :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış Hepsağ

Ben de pazartesi gireceğim ama aklıma takılan bir husus var.

Yağ çubuğun max min kısmı ortadan kırıldı. Yağ seviyesi gözüküyor ama kırık işte. Yağ çubuğu almam gerekiyor mu ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Ben de pazartesi gireceğim ama aklıma takılan bir husus var.

Yağ çubuğun max min kısmı ortadan kırıldı. Yağ seviyesi gözüküyor ama kırık işte. Yağ çubuğu almam gerekiyor mu ?

yağ çubuğunla alakalı kontrol yok sanayide yan sanayi 15 orj 50 lira aklınızda olsun benimkide kırık bugün sordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...