İçeriğe Yönlendir

Viraja Duyarlı Sislere Xenon?

Alkın Yılmaz

Recommended Posts

Alkın Yılmaz

Arkadaşlar viraja duyarlı sislere nasıl xenon takilacak ? Bu özelliği kaybetmek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1- Sislere xenon takıldıktan sonra sis farının önemi kalmadığı gibi karşıdaki kişi kör olur!

2- İşin mantığına ters gelmeli. Xenon'lar düşük akımda çalışmıyor bildiğim kadarıyla. Viraja duyarlı sisler, işi bitince akımı düşürerek sönüyordu bildiğim kadarıyla.

MME gelir, yardımcı olur birazdan.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

sisler normal kalsa, farlara bi xenon uygulaması yapılsa, görüş açısından da daha iyi değil mi?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Vw grup araçlarda dönüş özellikli sis farlara xenon işlevselliği kaybediyor. Bence gereksiz olur. Ama takılmıyor değil takılıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Takılmaz. Takılsada her sefer çalışmaz. Çalışma mantığı oransal voltaj artımı ve azaltımı üzerine kurulu.

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

viraj çıkışlarında yavaş yavaş sönüyor halojenler... Xenonlarada bu özellik yok pat diye yanıyor pat diye sönüyor.Ayrıca xenonun tam olarak parlaması için geçen belli bir süre var o sürede çoğu dönüşünüzü tamamlarsınız bile... Karşıdan geleni halojenler bile kör eder iken xenonları hayal edemiyorum....

Yorum bağlantısı
Alkın Yılmaz

Bi xenon yapmak istiyorum fakat aracım garantiden çkıyormuş araştırdım

Orjinal far getirtsem çoook pahalı 2500 liralardan bahsediliyor serviste. Ama focusuma takamamıştım xenon içimde kaldı napıcam bilemiyorum çok imreniyorum ama millete rahatszlık vermekde istemiyorum... Sislerde kafama takıldı ne olacak bilmiyotum çıkmazdayım. Halojenlerlede önümü göremiyorum.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Orjinal far getirtsem çoook pahalı 2500 liralardan bahsediliyor serviste. Ama focusuma takamamıştım xenon içimde kaldı napıcam bilemiyorum çok imreniyorum ama millete rahatszlık vermekde istemiyorum... Sislerde kafama takıldı ne olacak bilmiyotum çıkmazdayım. Halojenlerlede önümü göremiyorum.

Aracınız nedir?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracınız ne? Profilinizde Focus yazıyor?

Far ayarı yapıldı mı?

Aracınız nedir?

Ben sordum önce :p

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Aracınız ne? Profilinizde Focus yazıyor?

Far ayarı yapıldı mı?

Ben sordum önce :p

Hacı müsaitsen feys sohbet kısmına gelsene. Sana teknik bir şey soracam muhtemelen bilemiyecen :D Buradan rezil etmeyim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alkın Yılmaz

2013 ibiza Fr. Focusumu sattım degistirmeyi unuttum hocam.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Garantiyi bekleyin sonraı mercek montajı ucuza gelir

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lütfen düzeltelim profilde.

Yorum bağlantısı
Alkın Yılmaz

Daha iki sene var ama iki sene boyunca kör olarakmı yolculuk yapıcam bir yolu olmalı...:)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Sıfır alırken bixenon lu almak daha ucuza geliyor bu sebepten.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Takılmaz. Takılsada her sefer çalışmaz. Çalışma mantığı oransal voltaj artımı ve azaltımı üzerine kurulu.

Tatilden mi şekerim :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Arkadaşlar viraja duyarlı sislere nasıl xenon takilacak ? Bu özelliği kaybetmek istemiyorum.

Her virajda aç-kapa yapar zaten bozarsın bir süre sonra balastları. Verdiği bozuk saçma ışık da cabası. Ellemeyin düzgün kalsın. Farı mercekli xenon yapın keyfini sürün.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...