İçeriğe Yönlendir

Tek Sim Kart Çift Telefon

Cihan Beliceli

Recommended Posts

Cihan Beliceli

Öncelikler herkese selamlar. Haftasonu yeni akıllı telefonlardan birini alacağım ama daha karar vermedim. Samsung wave telefonum var işimden dolayı bu telefonu iş yerinde de kullanmaya devam edeceğim.Tek sim kartla çift telefon kullanıldığını biliyorum tabi bunun için telefonlardan birinin kapalı olması şartı var. Ben şunu öğrenmek istiyorum bu iki telefondan birinin uçuş moduna alınması yeterli olur mu yoksa illaki kapatılması mı lazım.

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Uçuş modu da yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Sonuçta telefonun şebeke ile iletişimini kesiyorsunuz.

Yorum bağlantısı

Uçuş modu şebeke ile telefonun bağlantısını kese. 1,2,5 sim kartta taksanız hiçbiri çalışmaz. Ben çift işlemcili samsung c5212 kullanıyorum. Akıllı değil telefonum. Ama aynı anda iki hattı da kullanabilme özelliğine sahip başka telefon yok. Hele yeni modellerde hiç yok. Bu yüzden yetkili serviste 85 tl vererek kasa ve pil değişimini yaptım, yine kullanmaya devam ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Evet uçuş modu şebekeyi kesiyor ama tek sim kart olunca kafam karıştı.

Uçuş modu şebeke ile telefonun bağlantısını kese. 1,2,5 sim kartta taksanız hiçbiri çalışmaz. Ben çift işlemcili samsung c5212 kullanıyorum. Akıllı değil telefonum. Ama aynı anda iki hattı da kullanabilme özelliğine sahip başka telefon yok. Hele yeni modellerde hiç yok. Bu yüzden yetkili serviste 85 tl vererek kasa ve pil değişimini yaptım, yine kullanmaya devam ediyorum :)

Özgür bey yazımımı okumamışsınız herhalde ben çift hattan bahsetmiyorum tek sim kartla iki telefonun kullanılmasından bahsediyorum. Yani 1 hatta iki sim kart çıkartılıp iki telefona takılması

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bildiğim kadarıyla uçuş moduna gerek yok..

Benim duyduğum.. En son hangisiyle görüşme yaptıysan ona yönleniyor... Yani kapatmaya da gerek yok..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Ben kendi telefonun ile araç telefonunda ikiz sim kullanıyorum. Kapatmaya bile gerek kalmıyor. Kullanma durumuna göre paslasiyorlar aralarında :) ama gelen çağrıda sanırım son kullandığın caliyor. Kontağı kapatinca araç tel kapandığı icin bende sorun olmuyor.

Edit: emmiyle aynı anda aynı seyleri yazmisiz :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Kapatmaya gerek yoksa daha iyi o zaman rahat rahat kullanabilirim.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Ben bu olayı Vodafone'a sorduğumda 2 sim kart olmuyor demişlerdi, sanırım Vodafone'da hala olmuyordur.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Turkcell'de var ama bana telefonun bir tanesi kapalı olması lazım demişlerdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Bana da Turkcell bizde böyle bir uygulama yok dedi. Hattıma Vodafone"a taşıdım. Çift sim kart aldım, kullanıyorum.

Telefonun birisini uçuş moduna almak elbette ki yeterli oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Türkcell'de var arkadaşlar... Bir ara düşünmüş ve sormuştum.. aldığım cevap bu yönde idi... Kapatmaya gerek yok, en son hangisinden arama yapmışsan telefon ona geliyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kutay Akçar
(düzenlendi)

Öncelikler herkese selamlar. Haftasonu yeni akıllı telefonlardan birini alacağım ama daha karar vermedim. Samsung wave telefonum var işimden dolayı bu telefonu iş yerinde de kullanmaya devam edeceğim.Tek sim kartla çift telefon kullanıldığını biliyorum tabi bunun için telefonlardan birinin kapalı olması şartı var. Ben şunu öğrenmek istiyorum bu iki telefondan birinin uçuş moduna alınması yeterli olur mu yoksa illaki kapatılması mı lazım.

Yeterli olur... Bende öyle kullanıyorum. Kart alırkende İkiz kart olarak isteyeceksiniz, yoksa eskisi iptal edilir. Benim alma sebebim micro olayı, tekneyle denize filan çıktığımda akıllı telefonumu almıyorum yanıma aptalı alıyorum onada normal sim takılıyor... Birde yedekte bulunsun diye almıştım.

tarihinde Kutay Akçar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...