İçeriğe Yönlendir

Rc Man Kamyon

Hakan Yavaş

Recommended Posts

Hakan Yavaş
(düzenlendi)

Sitedeki diğer konuda ilgi çekti sanırım. Merak edenler olursa yardımcı olmayada çalışırım. Genellikle kit halinde satılıyor ve fiyatlar 600 den başlayıp 8000 lere çıkabiliyor:) Ama uğraşması zevkli ve çok da vakit alıyor. Mesela benim kupanın boyama işi sanayide oto boyacısın da fırın boya yapıldı :) Neyse resimler baya bi anlatır olayı...Ve hala baya bi eksikleri var..

IMG_2487_zps9dd6a701.jpg

IMG_2488_zps819ce96d.jpg

IMG_2500_zps33c8729d.jpg

IMG_2509_zpse327585f.jpg

IMG_2517_zpsd7877627.jpg

IMG_2521_zps50f1cab6.jpg

IMG_2639_zpsc4951a5a.jpg

IMG-20130413-WA0002_zps9aea17ec.jpg

IMG_2779_zps7fe118e7.jpg

IMG_2790_zpsf95e7f13.jpg

IMG_2800_zpsaa1a34b5.jpg

IMG_2812_zps6e09ef8c.jpg

IMG_2806_zpse94d9ae6.jpg

Videoları..

tarihinde Hakan Yavaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 12
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Emeğinize sağlık. :bravo: :bravo: Yorulduğunuza değmiş. Farlara bayıldım :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Mükemmelmiş gerçekten. Yaprak yaylarını bile en ince detayına kadar yapmışlar :)

Yorum bağlantısı
Muhammed Bozkurt

Çok zevklidir bunu birleştirmek sanırım, adamlar yapmış helal olsun ne diyelim :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)

:nazar::bravo::nazar: Neden silobas? Biraz detaylandıralım

kaçlık motor var bunlarda?

Sinyal ve ses kiti ne zaman eklenecek?

ışık kitinde park seçeneği yok muydu? tavandakiler ile sadece sadece parklar yansa, sisler uzunlardan sonra değilde istenildiği anda kullanılsa ve sarımtırak olsa daha gerçekçi olur bence.

Şimdiden söyleyeyim Ankara'ya yolum düştüğünde test etmek isterim ben bunu. Hem hobiciyim hem eski tır şoförü tam benlik :)

Edit: fiyat bilgisi isterim, kitin içerisinde sanırım esc servo kumanda yok onlarla beraber :) fazlamı oldum acaba :blush:

tarihinde Oğuzhan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Gerçekten müthiş ellerinize sağlık :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
(düzenlendi)
:nazar::bravo::nazar: Neden silobas? Biraz detaylandıralım kaçlık motor var bunlarda? Sinyal ve ses kiti ne zaman eklenecek? ışık kitinde park seçeneği yok muydu? tavandakiler ile sadece sadece parklar yansa, sisler uzunlardan sonra değilde istenildiği anda kullanılsa ve sarımtırak olsa daha gerçekçi olur bence. Şimdiden söyleyeyim Ankara'ya yolum düştüğünde test etmek isterim ben bunu. Hem hobiciyim hem eski tır şoförü tam benlik :) Edit: fiyat bilgisi isterim, kitin içerisinde sanırım esc servo kumanda yok onlarla beraber :) fazlamı oldum acaba :blush:

Evleneli 6 ay oldu daha. Eşimin tayin işleri olmadığı için haftasonları gelebiliyor sadece. O yüzdende salona yerleşebildim bende kamyonla. Ve buda bana eşimin doğum günü hediyesiydi. Bende ona 4000 parçalık puzzle almıştım:)

Motor standart fırçalı tamiya motoru. 3 vitesli bi araç bu. Resimlerde şanzuman kutusu var:) Ses ve ışık kiti bedeli 850 TL idi. Bende sese şimdilik gerek yok ışığıda kendim hallederim diyip o kiti almadım.

Işıklar için aşşağıda resmi olan 20 TL lik devreyi kullanıyorum. 7 adet ışığı kumanda dan yakıp söndürebiliyorum. İstediğimi istediğimle paralel bağlayıp beraber yakabilirim yani. Elimde baya bi hazır dirençli led vardı ve onları kullandım. Açıkcası sarı led bittiği için tepelerde beyaz oldu şimdilik:) Stop lambaları ve geri vites için elektronik devre yarın elime geçicek. onlarıda monte edicem. Bi tek sinyaller için bi devre bulamadım onu araştırıyorum. Esc olarakda fren modüllü esc buldum büyük amperli ve soğutuculu o takılı Gelelim maliyete..

Tır kiti: 900

Kumanda: 150

Piller ve şarj aleti: 160

Boya: beleş:)

Esc: 90

Ivır zıvırı da: 150

Aslında bu işin piri scaleart ama bu linkteki gibi almak lazımda onun yerine gerçek araba alcaz artık:)

Ve niye silobas dersenizde oda benim işim olduğu için. Şu anda türkiyediki en büyük silobas filosu bizim şirkette (72 adet) ve bende lojistik ve paketleme şefiyim:)

20130510_132648_zps3b6eab3e.jpg

tarihinde Hakan Yavaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)

Beklediğimden daha az meblağlar :nazar:

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Beklediğimden daha az meblağlar :nazar:

Hobbyking diye bir site var japonlarda. O sağolsun.:) Kit hariç hemen hemen bütün parçalar ordan..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Şazımanın da metal dişlileri satılıyor. yaklaşık 40 $ gibi bişeydi. Şimdilik harfiyata girmeyeceğimizden gerek görmedim:)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
(düzenlendi)

Hakan hocam buna bir lowbed dorse yapalım şenlikte benim 4x4 biraz az pil harcasın :)

201109280024image22.jpg

04032013020.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Hakan hocam buna bir lowbed dorse yapalım şenlikte benim 4x4 biraz az pil harcasın :)

Bu canavarı çekmez bizim tır:)

Önce bi şu silobası yapabilirsem arkası gelir mutlaka:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...