İçeriğe Yönlendir

Yakıt Fiyatlarının Sürücüye Etkisi

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Selçuk Keleş

benzin fiyatlarının sürücüye etkisi...

benzin fiyatı arttıkça pedala yaptığım basınç artıyor ters orantılı. battı balık yan gider :biggrin:

Sürücüye Etkisi dizimizin yeni bölümü :)

Benzin fiyatlarının İstanbul'daki sürücülerin pek umurunda olduğunu sanmıyorum. Sürekli trafiğe katılan araçların sayısı, aracını hafta sonu çıkarmaya karar veren kişilerden çok çok daha fazla demek ki ... Buna ek olarak 50 mt. boşluk görünce gaza abanıp öndeki aracın tamponunda frene basan hafif ticarilerin sürücüleri de pek etkilenmiyor olsa gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Benzinli arabada etkisi gaza az basmak olarak dönüyor ; dizel kullandığım zaman umursamıyorum bassan da basmasan da çok farketmiyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yıllık ödediğim yakıt parasının, kangonun bagajında kaplayacağı alanı hesaplamak çok hoşuma gidiyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

yıllardan beri yakıta ayda 200 tl ödüyorum, bu hiç değişmiyor, sadece ben araba değiştirdikçe daha az yaktığım için(her aldığım araç öncekinden az yakar) yaptığım km ler artıyor ama, değişmeyen ayda verdiğim para oluyor. artık yılda 20 binleri de geçiyorum. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

yıllardan beri yakıta ayda 200 tl ödüyorum, bu hiç değişmiyor, sadece ben araba değiştirdikçe daha az yaktığım için(her aldığım araç öncekinden az yakar) yaptığım km ler artıyor ama, değişmeyen ayda verdiğim para oluyor. artık yılda 20 binleri de geçiyorum. :biggrin:

"muhabirler soruyor benzin zamları sizi nasıl etkiledi diye cevap: etkilenmiyorum çünkü her zaman 50 tlik alıyorum" seninki de o misal abi :D

bu arada yeni açılan konuya cevap yazmışım haberim yok :keyifli:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

2000 devirde vites yükseltmeye alışıyorum :) , fakat büyük şehirlerde sıkışık trafikte böyle kullanamam, arkadan mutlaka sıkıştırırlar.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

büyük ölçüde etklileniyorum. Aldığım yakıtta hakkım var ise hiç birini helal etmiyorum, ötv de bu şekil de

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Benzin fiyatı arttıkça gaza daha az basıyorum, daha yüksek vitesle daha düşük devirle gitmeye çalışıyorum :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

İllaki etkiliyor.Lpg de kullanırkende biraz dikkat ediyordum.Şimdi dizeldeyim farkında olmadan özellikle şehir içinde dikkat ediyorum mümkün olduğu kadar.Yola gittiğimde de anlamsız basmıyorum.:D

Şimdi düşününce bunda 11 aylık oğlumunda payı yüksek sanırım :)

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

büyük ölçüde etklileniyorum. Aldığım yakıtta hakkım var ise hiç birini helal etmiyorum, ötv de bu şekil de

daha önce de konuşulmuştu süha, hesap belli, dolar yıllardan beri pek değişmedi, 2008 civarı idi, petrol 147 dolarken mazot 3,39 idi, şu anda petrol 105 dolar, mazot ise 4,17 anlayan varsa beri gelsin, bende helal etmiyorum. geçenlerde hesap etmiştim, 147 dolarken 3,39 a verilebiliyorsa şu anda olması gereken fiyat 2,5 liradır.

Benzin fiyatı arttıkça gaza daha az basıyorum, daha yüksek vitesle daha düşük devirle gitmeye çalışıyorum :p

bu işin sonunu düşünemiyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Pek umursamıyorum. Zamda gelse indirimde olsa işe gitmek için binecem bu arabaya çare yok.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

ayda 200 lira yakıt parası kira gibi geliyor valla, bir de yaz tatili yakıtını koyun, yaklaşık ayda 250 tl civarına geliyor, içim sızlıyor verirken ama, çare yok, mümkün olduğunca zarardan kar etmeye çalışıyorum :D

Yorum bağlantısı
Emre Acar

Kimsenin aklına gelmezdi, Akaryakıt istasyonlarının önünden geçerken Yakıt fiyatlarını kontrol edeceği. Daha 5sene öncesinde umrumda değildi.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Son 6 ayda yakıt masrafı ortalama aylık 750 TL. Çok zor geliyor ama eşim başka şehirde olunca mecbur yapıyoruz yolu:(

Ve 4 lirayı geçtikten sonra mehteran takımına dönen mazot fiyatı afaki artmadığı için sürüş karakteri değişmiyor bende...

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Sadece yakıt bin lira, diğer giderler ve değer kaybıyla beraber aylık maliyet 2bin lira. Litresine 1 lira da zam yapsalar totalde 10-12% anca farkediyor. (Aylık ortalama 4bin kmden hesaplanmıştır)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ayda 300 lirayı geçmemeye çalışıyorum. Zaten sakin kullandığım için tüketimde değişiklik oluşturabilecek bir şey de oluşmuyor. :) Lpg'ye geçmeyi pek istemiyorum bu yüzden gezilerimde en büyük masraf kalemini yakıt oluşturuyor. :)

Yorum bağlantısı

Çevremdekilere hep söylerim. Benzin bu kadar pahalı olmasa sürüş stilim çok daha farklı olurdu diye. Yurtdışına çıktığımda mutlaka benzini daha az düşünüyorum ve daha sportif kullanıyorum.

Tehlikeli şekilde sürüşüme müdahale eden diğer şoförleri de genelde "yakalamak" yerine "ya şimdi boşuna fazla benzin-gaz gidecek bu adama değimez" diyorum. Böylece daha sakin kullanıp strese girmiyorum. Tabi fayda maliyet oranı iyi tartılmalı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Çevremdekilere hep söylerim. Benzin bu kadar pahalı olmasa sürüş stilim çok daha farklı olurdu diye. Yurtdışına çıktığımda mutlaka benzini daha az düşünüyorum ve daha sportif kullanıyorum.

Tehlikeli şekilde sürüşüme müdahale eden diğer şoförleri de genelde "yakalamak" yerine "ya şimdi boşuna fazla benzin-gaz gidecek bu adama değimez" diyorum. Böylece daha sakin kullanıp strese girmiyorum. Tabi fayda maliyet oranı iyi tartılmalı :)

ne yaparsan yap yakalamayacağın araçlarla karşılaştığında söylemek adamı rahatlatır. :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Valla ben hiç rahat araç kullanamıyorum..LPG var ama yine aklım hep yakıtta.Az biraz gaza bassam aman Allah'ım ben ne yaptım böyle diyorum hemen :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Şehir içinde ekonomi düşünüyorum ama şehir dışında rampada bayılınca vitesi küçültüp basıyorum gaza :rolleyes:

Yorum bağlantısı

" yakıt içme göstergesi" var mı?

ladada vardı. Sarıya girdiğinde babamın kızgın yüzü gelirdi aklıma lise zamanları :)

Şehir içinde ekonomi düşünüyorum ama şehir dışında rampada bayılınca vitesi küçültüp basıyorum gaza :rolleyes:

1.6 8 v olunca bayılır tabi normal :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

yahu ayağınızı bu kadar korkak alıştırmayın, devletimiz nasıl vergilerini arttıracak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...