İçeriğe Yönlendir

Disklerde Eğrilik Olabilir Mi ?

Çağdaş Lik

Recommended Posts

Çağdaş Lik

Herkese merhabalar düz bir yolda 90 100km hız ile frene basmaya başladığımda küçük bir sallantı oluyor ve aracı yolda tutmak için hafif zorlanıyorum bunun nedeni balans ayarı vs..falan değil eminim fren sisteminde bir sıkıntı olduğu belli sizce neden olabilir ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sallantı yanında, yolda tutmakta zorlanma varsa, ön tablalarda sorun olabilir, diğer aksama da zarar vermeden baktırın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Herkese merhabalar düz bir yolda 90 100km hız ile frene basmaya başladığımda küçük bir sallantı oluyor ve aracı yolda tutmak için hafif zorlanıyorum bunun nedeni balans ayarı vs..falan değil eminim fren sisteminde bir sıkıntı olduğu belli sizce neden olabilir ?

Disklerde hafif bir yamulma olmuş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Halil Yıldırım

benzer sorun benimde oldu. Saklıkent yolundan inişlerde freni çok kullanmıştım.  yolda su birinkisine girdim ve sağ önden buhar gelmişti. bir kaç gün sonra 100-120 civari hızla giderken firene bastim direksiyonda titreme oldu. sağ ön diskte eğilme oluşmuş. Bilaller servise sordum 500 civari bir rakam söyledi. Akdeniz sanayide Ankaralı Garip usta söktü ve bi tornada bakalım dedi torna da diskleri sildirdim balatalari değiştirdim. hesap balata 50 TL usta 40TL torna 40 TL  toplam 130 TL

Yorum bağlantısı
Mustafa Turgut

Evet torna bu olayda çözüm fakat unutmayın bir disk sadece bir kere torna yer ikinci tornayı denemeyin diski değiştirin  tavsiyedir :)))

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Disk için 500 lira çok yüksek bir rakam.. 

Muhtemelen orjinal otosan fiyatı vermiştir ki... Kesinlikle almayın... Piyasadaki 80 liralık diskler onlardan çok kaliteli.. 

Yorum bağlantısı
Halil Yıldırım
(düzenlendi)

Disk için 500 lira çok yüksek bir rakam.. 

Muhtemelen orjinal otosan fiyatı vermiştir ki... Kesinlikle almayın... Piyasadaki 80 liralık diskler onlardan çok kaliteli.. 

Mehmet bey bende yüksek bulduğum için dışarıda sordum iki tip vardi bir yerli birde ithal yerli ile ithal arasinda sanirim 10 TL fark vardi çifti160 TL+50TL balata gibi bir fiyatti yanılmıyorsam. usta çok aşınmamış torna olabilir dedi. ama bir süre sonra yenilemek gerekir diyerek beni uyardı. şimdilik torna ile çözüm buldum sonra değiştireceğim. fiyatın yüksek olmasına gelince; Bilaller de 90.000 bin bakimi yaptirmistim. bakimdan sonra haftalik kontrol ederken motor üstünde bulunan plastik fiber kapagin kenarının kırık ve kaynatılmış olduğunu gördüm. servise gittim servisteki müşteri asistanı içerideki ustalara sordu evet bizde kırılmış ama arkadaşlar sağlam kaynak yapmışlar dedi. bende araci size teslim ettiğimde kırık değildi bu şekilde bir kaynak beni rahatsız ediyor dedim. tamam değiştirelim dediler ve değiştirdiler. Bir yere not etmiş olmalılar ki o ücretsiz değişen kapağın cezasını bana kesmeye çalıştılar gibi diye düşünüyorum. disklerde alamadilar ama 5 TL lik röle yi 120 kusur lira fatura ederek aldılar. Burda bir müşteri olarak benim kabahatım nerede anlamadım. Bilalleri evime yakın diye tercih ediyordum ama artık bir daha gitmem dışarda servisten ayrılan esnaflar var onlara giderim yada çok önemli bir sorun olduğunda otokoça giderim diye karar aldım.

tarihinde Halil Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O kırılan parçanın bedelini çıkarmak diye düşünmüyorum ben... 

Evet kırmaları ve size haber vermeden onarmaları hatadır... Ancak otosan markalı bir çift disk işçilikle birlikte 500 liraya yakın zaten... Ben büyük indirimle 300 lira gibi bir bedele almıştım.. 

Röle konusuna gelince, ne yazıkki bizim araçlarımızda 5 liralık röle yok hiç.. Rölelerimiz hep pahalı.. :(

Bunların dışında, parçalar zaten servislerde çok pahalı... Mesela, Mondeo xenon far balastı dışarda 300, çıkması 100, serviste 1400 lira... 

Yorum bağlantısı
Halil Yıldırım

Mehmet bey ilginize teşekkür ederim. dün otosan adina istanbuldan aradılar aracınızı ford plazaya servise getirmişsiniz diye sorup memnuiyetimi sordular. ne yazikki o röle yüzünden memnun olmadığımı söyledim. ben elektrik elektronik işi yapan biriyim ve bazen bu tip röleleri kullanan, bilen biriyim. o rele her ne olursa olsun amerikadan da ithal olsa en fazla 20 TL eder ve 10 dk lık işçlik bedeli ile servisde maksimum 50 TL yi geçmemeli konusunda ısrarcıyım.

reklam oluyorsa silebilirsiniz. link vermek istiyorum

http://www.elo.com.tr/uploads/13_yuksek-akim-mini-roleler-2.pdf

röle bu

http://ozkayaticaret.com.tr/Genel/Haberler/HaberTek.aspx?tid=47d64338-0d38-4cd3-b59f-3cf958d5d730

bu da fiyati

ELO 201.006.001 70 AMPER MİNİ ROLE 12V 5.99 

toptan fiyatı bu üstüne  %200 kar koysan bile 20 TL etmiyor.

O kırılan parçanın bedelini çıkarmak diye düşünmüyorum ben... 

Evet kırmaları ve size haber vermeden onarmaları hatadır... Ancak otosan markalı bir çift disk işçilikle birlikte 500 liraya yakın zaten... Ben büyük indirimle 300 lira gibi bir bedele almıştım.. 

Röle konusuna gelince, ne yazıkki bizim araçlarımızda 5 liralık röle yok hiç.. Rölelerimiz hep pahalı.. :(

Bunların dışında, parçalar zaten servislerde çok pahalı... Mesela, Mondeo xenon far balastı dışarda 300, çıkması 100, serviste 1400 lira... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu röle aracın orjinalinde olan bir röle mi.. Nerede kullandınız... ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bu röle aracın orjinalinde olan bir röle mi.. Nerede kullandınız... ?

Elektriksel değeri aynı ama orcinal ford değil, yani iş görüyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Halil Yıldırım
(düzenlendi)

Elektriksel değeri aynı ama orcinal ford değil, yani iş görüyor.

Araçtan çıkanda ford vs yazmıyordu Portekiz üretimi bir röle. Bizim ELO nun üretimi daha kaliteli.

tarihinde Halil Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...