İçeriğe Yönlendir

Dünya'Da Tek Olmaya Çalışan 2006 Mondeo :)

Cem Uzun

Recommended Posts

Fırat Toptaş

Ben 2006 model mondeo binicisiyim ve aracım dünyada tek oldu :))
yapılanlar ;

1. 135' lik enjektör memeleri,
2. 2260 vk Q7 turbo + el yapımı komple maniford
3. 9 lt intecooler
4. Komple manifordtan 61 boru ve kültepe sistem,
5. Megachips stage 3 yazılım
6. Methanol injection kit
7. Aracım şuan 240 BG Civarı ve Otobanda milletle dalga geçmek paha biçilemez :biggrin: yaparken
çok zorluk çektim ama hakkaten dünyada tek oldum diyebilirim

mk2 mondeo ile roole ne dersin :)
Yorum bağlantısı
Cem Uzun

atmosferik 2.0 mondeolamı?

mk2 mondeo ile roole ne dersin :)

adanada olursa neden olmasın :)

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

atmosferik 2.0 mondeolamı?

adanada olursa neden olmasın :)

turbolu :)

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

ortalık kızışıyor :spiteful::f1: hadi bakalım :) Soruya cevap şeklindeyse madem.Hangi turboyu taktınız? Araç kaç barda hareket ediyor? Bu şekilde ortalama yakıt tüketiminiz ve 0-100 verileriniz varmı?

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

baya iyiymiş yinede denenebilir ama şehirler sıkıntı heralde :)

ortak bir yerde buluşuruz problem değil benim aracım yakın bir zamanda cıkıcak cıktığında sana burdan yazıcam uyarsa sana uygun bir yerde hem tanısırız hemde deneriz ;)

Yorum bağlantısı
Cem Uzun

bu araç roll için yapılmış bi araçtır 0-100 patinaj çekmekten hiçbişey anlayamayız :) 1.2.3.vites boş yani 4.5.6. vitesle var arabada :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş
(düzenlendi)

motorun tekere aktardığı güç nedir ??

tarihinde Fırat Toptaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

bu araç roll için yapılmış bi araçtır 0-100 patinaj çekmekten hiçbişey anlayamayız :) 1.2.3.vites boş yani 4.5.6. vitesle var arabada :)

lastik secimleri iyi olursa cok fazla sarıcagını düşünmem 0-100 de yaparız 0-400 0-1000 de problem değil silindir hacmi aynı devir olarak aynı ortalama deviri ve hızı yakalarız diye düşünüyorum ;)

Yorum bağlantısı
Cem Uzun

ortalık kızışıyor :spiteful::f1: hadi bakalım :) Soruya cevap şeklindeyse madem.Hangi turboyu taktınız? Araç kaç barda hareket ediyor? Bu şekilde ortalama yakıt tüketiminiz ve 0-100 verileriniz varmı?

2260 Vk tubo taktık kardeşim normal 2,5 barda yürüyor methanolle 2,8 bara kadar çıkabiliyor. 100km 8,5lt yakıyor

lastik secimleri iyi olursa cok fazla sarıcagını düşünmem 0-100 de yaparız 0-400 0-1000 de problem değil silindir hacmi aynı devir olarak aynı ortalama deviri ve hızı yakalarız diye düşünüyorum ;)

lastik lassa impetus var üstünde bi işe yaramıyor bu arada 1aya evleniyorum şehir dışına kesinlikle cıkamam kardeşim:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

2260 Vk tubo taktık kardeşim normal 2,5 barda yürüyor methanolle 2,8 bara kadar çıkabiliyor. 100km 8,5lt yakıyor

lastik lassa impetus var üstünde bi işe yaramıyor bu arada 1aya evleniyorum şehir dışına kesinlikle cıkamam kardeşim:)

sıkıntı yok şartlar elverirse kurtarıcı üstünde geliriz ... ;) Allah Mutluluğunu Daim etsin ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Uzun

sıkıntı yok şartlar elverirse kurtarıcı üstünde geliriz ... ;) Allah Mutluluğunu Daim etsin ...

amin kardeşim teşekkürler :)) onun için aracımı satılığa çıkardım yoksa bu gidişle arabada yatacaz :))

Yorum bağlantısı
Cem Uzun

baskı balatada değişiklik varmı peki

spor baskı var ama sende benim gibisin tek önerim orjinal diilde döküm motor kulağı yaptır yoksa her basmanda kırarsın haberin olun ençok yaşadığım sıkıntıydı :)

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

abi 2.5 bar çok ciddi bir basınç değeri uzun vadede sıkıntı yaratmasın ? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Cem Uzun

abi 2.5 bar çok ciddi bir basınç değeri uzun vadede sıkıntı yaratmasın ? :unsure2:

günlük açıyorum şehir içi 2.2 2.3 basıyorum hafta sonları 2,5 methanolle kullanıyorum soğuk üflediği için sıkıntı olmuyor ;)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Araç'ın dyno verisini görebilirmiyiz ?

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Uzun

Araç'ın dyno verisini görebilirmiyiz ?

araç sn haliyle dynoya çıkmamıştır ;)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

araç sn haliyle dynoya çıkmamıştır ;)

240hp güç ürettiğini nasıl anladınız ?

iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Cem Uzun

240hp güç ürettiğini nasıl anladınız ?

iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

220 lik bmw'ye 2direk atarak anladık kardeşim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...