İçeriğe Yönlendir

Volkswagen-Doğuş Işbirliği Bitiyor Mu?

Guest Mehmet Artar

Recommended Posts

Enis Sever

Bence doğuş kolay kolay bu markaları vermez keşke verse gönlümde bundan yatan gerçek bu.Bu yüzden de VW de Türkiye de yatırım yapmaz Ama Doğuş açısından bakarsak olaya Doğuş ta VW yi Türkiye de adam etti, reklam yaptı ve altyapı yatırımı yaptı vd. VW en büyük atılımı 96 dan sonra yaptı. Buradaki en önemli ve kilit soru VW bu markaları Türkiye de satsa araçları daha ucuza veya aynı fiyata daha donanımlı olarak satar mı?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Vw, Türkiye'ye fabrika açmadan olmaz o iş. Hükümetin çağrısına uyup fabrika açarsa Doğuş'un tüm hisseleri satın alır, kendi yönetir işi.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Vw, Türkiye'ye fabrika açmadan olmaz o iş. Hükümetin çağrısına uyup fabrika açarsa Doğuş'un tüm hisseleri satın alır, kendi yönetir işi.

Aynen öyle.Eğer kendisi gelip bir yatırım yapacaksa ne diye aracı kurum kullansın ki.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Ben en çok jettanın fiyatını merak ediyorum, türkiye montajlı jettaların, kulağa çok hoş geliyor :D

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben en çok jettanın fiyatını merak ediyorum, türkiye montajlı jettaların, kulağa çok hoş geliyor :D

herşey tamam,bi jettanın fiyatı mı kaldı.

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

valla harika olur,böylece 3.dünya vatandaşı muamelesi görmeyiz neyse o,nedir bu opsiyon opsiyon,tabii diğer maliyetleri yine olacak burada üretilmeyen modeller için ama en azından şunu merak ediyorum almanyada üretilen bir standart golf neden bize gelirken aynı olmuyor?böyle bir şey okumuştum bir yerde markalar ülkelere yönelik üretim yapıyormuş,yani türkiyede dokunmatik ekranlı navigasyon kullanmazlar mı diyolar mesala?geçen seatın ispanya sitesinde leon için araç oluşturdum 23-24 000 € gibi rakam çıktı,hiç kur hesabına girmeye gerek yok orda da hayat pahalı yani bizde de 24-25 000TL gibi olmalı bence ve standart donanım için ayrıyeten opsiyon diye para alınmamalı,alınsa bile makul olmalı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Satılır, alınır, şirketler evlenir, boşanır, Vw nin yapacağı bir satın alma/ değişiklik varsa, kötü yönde olmayacaktır, Doğuş ileanlaşır, şerefiyesini öder ve operasyonu devralır,biz de yerlimontaj Vw lere bineriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

herşey tamam,bi jettanın fiyatı mı kaldı.

Meksikada üretildiği için bizim ülkemize daha fazla vergi yüküyle giriyor ama yinede fiyatı segmentindeki araçlarla rekabet halinde,birde bizim ülkemizde üretildiğini düşünürsek dahada uygun hale gelir fiyatı

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Kendi markan olmazsa iki gün sonra Ford'la Fiat'ta gelip Koç'tan alır distrübütörlüğü tertemiz olur... Doğuş'un Koç'un otomotiv pazarlama konusunda yaptığı ülke adına üreticiden daha faydalı şeyler değil, yaptıkları başarılı bir ticaret sadece, madem bu kadar büyükler ve başarılılar birleşip Otomobil üretsinler satış ağlarıyla da tüm Türkiye'ye satsınlar bizde kendi malımız diye sevinerek binelim ama bu grupların ellerini sıcak sudan soğuk suya sokacakları yok, tuzları kuru; çünkü üretim zor iş, hele ki otomotiv sanayii... pazarlama ayağı bu kadar güçlüyken bu işi bi onlar yaparlar idi onlarında yabancı firmalar ağızlarına bir parmak bal çalmış kimin umurunda ülkenin geleceği... alsınlar ellerinden distrübütörlüğü, hakkediyorlar bence... belki o zaman birşeyleri anlarlar...

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Vw ülkemize gelirse doğuşdan bu işi alır, çünkü doğuş şimdiden konuşulanlara göre arap ülkeleri ve ortadoğudaki distribütörlük işlerini alabilirmiyiz diye araştırmaya başlamış.

Ayrıyettende doğuş grubu su son 5 yıl başta olmak öyle büyüdüki vw nin ellerinden gitmesi doğuşu sarsmaz.Sadece su en son galataport ihalesine bi bakın.

Heleki hükümet derseki şahenk'çim sen bırak vw'i falan daha ülkemizde ne yatırımlar var.Bu iş olur kanaatindeyim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

"Şahenk cim, bırak bu işleri araba üret..." derse, o zaman görürüm ben doğuşuda batışınıda... :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Şu araba almak için 4-5 ay beklemek gerekmeyecekse değişim faydalı olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...