İçeriğe Yönlendir

Pasaport Kaydı Hakkında

Misafir

Recommended Posts

arkadaşlarım abilerim merhaba yeni aldıgım telefonuma kayıt pasaport arıyorum gitmiş gelmiş tanıdıgı olan yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok çok memnun olurum yurda giriş yapmış ve bir ayı geçmemiş olacak kurallara göre.bedeli neyse ödemeye razıyım yardımcı olacak arkadaşa şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

Teknosa'dan aldığım telefon 9-10 ay sonra Bu IMEI Numarası klonlanmıştır şeklinde bloke olduktan sonra bu kayıt işlerini yaptırmıyorum. Kırdırıyorum.

Durumu teknosa ya ve bilişim teknolojileri kurumu BTK ya bildirin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Teknosa'dan aldığım telefon 9-10 ay sonra Bu IMEI Numarası klonlanmıştır şeklinde bloke olduktan sonra bu kayıt işlerini yaptırmıyorum. Kırdırıyorum.

teknosa zararı gidermek durumunda değilmi?

Yorum bağlantısı

Durumu teknosa ya ve bilişim teknolojileri kurumu BTK ya bildirin.

Fatura ve dilekçe ile başvurun kullandığınız numara için kullanıma açılacaktır.. Kötü bir durum ama yapacak birşey yok..

cihaz yurtdışı cihazı geçici kayıt yapılmıs ama kesın çözum degıl pasaport sart dıyorlar ıphonelerı ımeıde cakamıyolar samsung olsa yapıyorlarmıs :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Telefona hat takıldıktan dahi sonrasında imei kopyalansa dahi, satıcı ve üretici hiç bir şeyden sorumlu değil.

Tüketici Hakem Heyeti ve Tüketici Mahkemesi ile bayağı içli dışlıyım bu konuda :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sözünü ettiğiniz İmei klonlamanin, klonlatmanin suç olduğunu da biliyor musunuz?

Ya çok cesursunuz, ya da bilmiyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Vallaha bu suçlar benim mağduriyetimi gidermiyor. Vergisini, kaydını yaptırdığım halde ben mağdur oluyorsam yapacak tek yol bu kalıyor.

Suçu işleyen sizsiniz, mağduriyetinizi nasıl giderecek anlamadım.

Ben söylemiş olayım, siz dikkat edin de, başınıza iş almayın.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vallaha bu suçlar benim mağduriyetimi gidermiyor. Vergisini, kaydını yaptırdığım halde ben mağdur oluyorsam yapacak tek yol bu kalıyor.

Hayır bu değil tek yapacağınız?

BTK'ya bir form gönderiyorsunuz faturanız ile birlikte, klonlanan imei sadece sizin hattınızla çalışacak hale geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Yukarıdaki mesajımı okudunuz mu bilmiyorum. Ben zaten faturalı, vergisini verdiğim bir telefon satın aldım. Başka bir insan da benim IMEI numaramı klonlamış. Ondan dolayı benim telefonum kilitlendi.

Ben o zaman kullandığım operatör, Turkcell'i aradım. Bana tek çözüm olarak 15 TL mi 5 TL mi ne vermem gerektiğini söylediler.

Aldığım yeri aradım. Kullandığınız operatör ile görüşebilirsiniz dediler. Telefon kilitlenmiş, ben yasal hakkımı mı arayayım? Ki ben zaten vermişim vergisini. Benden hala para istiyor.

Sizde şimdi başkasının imeisini aldınız değil mi? Peki neden kendinizin olmak istemediği duruma başkasını sokuyorsunuz? Belkide sizin gibi (ki öyledir) hem alırken para verdi hemde sayenizde sizin odemediginiz 15 tlyi odemek zorunda kalacak. Belkide adamın milyarlık telefonu devre dışı kaldı? Hakliyken haksiz duruma dusmussunuz.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

Izdırabı anlıyorum ama bu konu şikayet edilirse, soruşturma açılır. Yani o derece ciddi bir mesele. Benim derdim işin o kısmıyla. Yoksa banane :)

"Gittim bi adam buldum, hırsızlık yaptırdım" demek gibi bir konu yani.

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Faturası ve aldığınız yeri (Teknosa) belli olan cihazınızla ilgili sorunu hakkınız olan ve kolaylıkla halledebilmeniz gereken yasal yol-lar varken , ilerde sizi sıkıntıya sokacak kolay yolu seçmeniz geçici bir çözüm-süzlük olmuş bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...