İçeriğe Yönlendir

OGS-HGS Geçiş İhlali Sorgulama Ekranı

Halis Parlak

Recommended Posts

Hayrettin Bahadir

Plakanıza kayıtlı cihazınız olduğu için kaçış işlemi uygulanmaz, sadece giriş bilgisi olmadığı için en uzak mesafe parası alır sistem. Şayet giriş ve çıkşlarda dikkat edin girerken yeşil ışık yerine sarı ışık yanıyorsa veya çıkışta ücret göstergesinde Pil zayıf veya Bakiye az gibi mesajlar çıkıyorsa bankanız ile iletişime geçiniz.

Geçerken pil uyarısı vermedi, sarı ışık yandı ve "kaçış" yazdı. Sanırım bir de 33 yazdı galiba.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Taner Gündüz

Eski araçlarımda 7 gün içinde yükleme yaparım hesaptan düşer düşüncesiyle bakiye bitmesine rağmen geçişler yaptım. Hem de bir sürü.

Sonra 7 günlük sınırı geçmişim, bir sürü 46 lira girmiş. En az 6-7 tane. :(

O araçları da sattım gitti, yani çok oldu. Hala da gelmedi o cezalar. Ne zaman patlar elimde? Affetmez mi devletimiz?

ben hiç affettiğini görmedim. :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ramazan Okyar

Bende bundan önceki aracımda bankadan HGS alıp ön cama yapıştırdım.Ancak hiç bir geçişimde okumadı.Her defasında girişte kaçak geçiş ile öttü çıkıştada 120-140-45 felan diye ücret yazdı.Ptt nin hgs sayfası var oraya plaka ve maille üye oldum oradan takip etmeye başladım (cep telefonunuda sisteme yanlış girdiklerinden cebe de birşey gelmiyor) her defasında aynı günün akşamı doğru hesap yapılıp 3 lira felan bakiyeden düştü.En son defasında en uzak mesafe 15-16 civarı para kesti bende bunu nasıl düzeltirim diye baya cebelleştim.Bankayı arıyorum onlar zaten dünyadan bi haber.Otoyol plaza düzeltme formu diye birşey buldum ptt sitesinde onu doldurdum ve 3-4 gün sonra mail geldi cezanız düzeltilmiştir diye ve para hgs hesabıma geri yattı.Benden 3 lira kesileceği yerde 15 lira civarı kesilmişti yani 5 katı İnternetten araştırdım bir dünya mağdur var acaba kaç tanesi benim gibi uğraşıp parasını geri alıyor kaç tanesinin haberi bile yoktur cezadan kaç taneside lanet olsun 10 liradan ne olacak deyip uğraşmıyordur..Milleti iyi sömürüyorlar :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

OGS gibi kusursuz bir sistemden HGS gibi özürlü bir sisteme Ocak itibari ile zorlanacağımıza inanmak gelmiyor içimden :(

Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar

Birşey merak ediyorum da cevap verecek olan varsa sevinirim. Hafta sonu şehir dışına çıkmam gerekti acilen. Hgs almamistim daha önceden bizim burada otoban falan yok ihtiyaç duymadım açıkçası. Internetten araştırdım nerden alabilirim diye kaçak geçin 7 gün içerisinde abone olun bir şey olmaz dendi. Ben de geçtim gittim :) yanlış mi yaptim ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Birşey merak ediyorum da cevap verecek olan varsa sevinirim. Hafta sonu şehir dışına çıkmam gerekti acilen. Hgs almamistim daha önceden bizim burada otoban falan yok ihtiyaç duymadım açıkçası. Internetten araştırdım nerden alabilirim diye kaçak geçin 7 gün içerisinde abone olun bir şey olmaz dendi. Ben de geçtim gittim :) yanlış mi yaptim ?

Doğru ancak hemen başvurmanız gerekir.

Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar

Doğru ancak hemen başvurmanız gerekir.

Başvurdum orada bir sıkıntı yok :) hatta cama bile yapıştırdim ne olur ne olmaz diye :-) ceza gelmez yani öyle mi ?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Başvurdum orada bir sıkıntı yok :) hatta cama bile yapıştırdim ne olur ne olmaz diye :-) ceza gelmez yani öyle mi ?

Yok, gelmeyecek.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Girişte ya da çıkışta cihazı okumayanlara;

Ben motosiklette OGS kullandığımdan arada sırada bununla karşılaşıyorum, ekstrede hatalı gördüğüm geçişleri ogs@kgm.gov.tr adresine e-posta ile gönderiyorum, 1 hafta içinde düzeltildi diye cevap gönderiyorlar.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Tam bir sorumsuzluk abidesi olarak yine 7 günlük süreyi kaçırdım. Bir sürü bakiyesiz geçiş cezası gelecek güya. Ama 1 yıl olacak neredeyse eski geçişlerin cezaları falan gelmedi. Devletim bana güzellik yapıyorsa duacı olurum. :)

Hocam o güzellik sadece Victorıa Secret meleklerinde olur, devlet affetmez :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mert Can Üzger

Herkese selam, 

Geçenlerde annem aracın ön camına OGS cihazını ters tutarak Boğaziçi Köprüsü'nden geçiş yapmış. OGS cihazı, kullandığım araca değil eski aracın üzerine kayıtlı. Bu sebeple şu an ki aracın plakasından sorgulama yaptığımda 42 TL'lik bir kaçak geçiş cezası karşımıza çıkıyor. OGS  cihazını iş bankasından satın almıştım. Kaçak geçiş cezasını nereye ödemeliyim? İnternet üzerinden ödeme imkanı var mıdır?

İyi günler...   

Yorum bağlantısı
Barış Başkaynak
(düzenlendi)

pardon.. yazacaktım ama benim hgs olduğu aklıma geldi..

tarihinde Barış Başkaynak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

7 günü geçmediyse hgs al borçtan kurtulmuş olursun üstünede 40 liralık bakiyen olur ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi baktım, burada gözüktüğü için ödeme olayına girdim... 

O zaman orada yazan numarayı ara,postaneden yatırman için bir hesap numarası vermeleri gerekiyor...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi baktım, burada gözüktüğü için ödeme olayına girdim... 

Abi, 15 günü geçmiş malesef :(

2. köprü girişinde de yatırabiliyorsun Mert Can

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İrfan Demir

ben gçiş yapalı yaklaşık 4 ay fln oldu ama hiç bişey gelmedi

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mert Üçkaleler

Selamlar,

1 hafta önce yeni aracımı aldım,

HGS etiketimi iş bankasından alıp aracıma yapıştırdım, 

Bugün Bahçeşehir gişelerden girip Mahmutbey gişelerden çıktığımda 79 TL kaçak geçiş uyarısı verdi,

Bakiyem var 30 TL yükledim 2 gün önce, PTT yi aradığımda 2. şoku yaşadım :) Benden önceki sahibine ait 2 adet kaçak geçiş cezası gözüküyor, 80 ve 60 TL. 

Ruhsat benim üzerime ait olduğu için cezalarında benim yükümlülüğüme geçtiğini söyledi danışma hattındaki arkadaş :shok:

Bu durumda yapmam gerekenler nedir? Satış esnasında neden çıkmadı bu kaçak geçiş cezaları ?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Bana her geçtiğimde kaçak geçiş uyarısı veriyor :)
Sonradan düşüyorlar bakiyemden.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Bana her geçtiğimde kaçak geçiş uyarısı veriyor :)

Sonradan düşüyorlar bakiyemden.

Seneler boyu OGS kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım. HGS ile 2. gişelerden geçişimde kaçağa düştüm  :unsure2:

Banada kaçak geçiş uyarısı veriyor ama hesabım aynı duruyor. :(

HGS geçiş ihlali sorgulamadan plakanızı yazıp bir kontrol edin isterseniz. Borç olup olmadığını görebiliyorsunuz..

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Selamlar,

1 hafta önce yeni aracımı aldım,

HGS etiketimi iş bankasından alıp aracıma yapıştırdım,

Bugün Bahçeşehir gişelerden girip Mahmutbey gişelerden çıktığımda 79 TL kaçak geçiş uyarısı verdi,

Bakiyem var 30 TL yükledim 2 gün önce, PTT yi aradığımda 2. şoku yaşadım :) Benden önceki sahibine ait 2 adet kaçak geçiş cezası gözüküyor, 80 ve 60 TL.

Ruhsat benim üzerime ait olduğu için cezalarında benim yükümlülüğüme geçtiğini söyledi danışma hattındaki arkadaş :shok:

Bu durumda yapmam gerekenler nedir? Satış esnasında neden çıkmadı bu kaçak geçiş cezaları ?

Teşekkürler

Hgs@ptt.gov.tr adresine durumunuzu anlatan bir mail atın, ruhsat tescil tarihini ve HGS yi aldığınız tarihi belirtin düzeltme yapılıp mail adresinize cevap gelecektir......
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...