İçeriğe Yönlendir

Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değştirir. Iv. Focus Şah

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

Sene 2004 aylardan kasım. İlk focusumuz. sağlam resmini bulamadım Bir tane vardı forumda ama nerde :) (2005 collecion düz vites)

7874s.jpg

2006 ağustosta takla atınca perte çıktı ve küllerinden 2006 kasımda 2. focus doğdu. (2001 ghia sedan otomatik. ghia-x donanımına kadar çıkmışlığı oldu :D

296414_10150297306256661_7066420_n.jpg

2012 aralık da 2.0 lara heves ettik baktık satıcısı ciddi değilmiş, ama biz hızımızı alamadık ve o zaman model yükseltelim dedik. Fatih Keskin abim satışında ön ayak oldu. ( heralde halen sorunsuz biniyorlardır ben 175 bin de satmıştım) Sağolsun Fırat Şenol Abimde beni kırmadı ve çiçek gibi focusunu bana sattı. O zaman aldığım rakama çok diyenler olmuştu. ama şükür zarar etmeden sıkışınca altın niyetine bozdurduk.

558626_10150765482421661_1102986229_n.jpg

Bu da tam ghia-x idi. satılırken öyle gitti. bi xenondan kararan aynaya, hız sabitlemeden dijital cd changera. bi sürü ekstası ile gitti.

2012 hazirandan 2013 marta kadar bi fetret dönemi oldu. yayan kaldık. bir daha focus I almam diyordum mercedeslere göz dikmiştim ama bütçemize göre kafama yatan mersolara denk gelemedik. ya merso ya focus I diye çok söylemiştim. yine focuslara bakarken buldum sahibindende. foruma focus öneriyordum arada :p baktım bi tane çok güzel focus var istanbulda. Biz aracı görene kadar çoktan satılınca hazır istanbula geldik, niyetide bozduk derken joker focus ilanını devreye koydum ve IV. focus şah devrini başlattık.

Bol miktarda resim çektim bu gün normalde foruma konu açmayacaktım bi ara mitler dolaşıyordu nazar değiyor forum arabalarına diye ama ilanı nasılsa verdik gören görmüştür bari forumda da resimler olsunda merso başlığını açınca dememiş miydim derim :D

çok laf oldu resimlere geçelim.....

2505201312181.jpg

2505201312191.jpg

2505201312151.jpg

2505201312161.jpg

2505201312201.jpg

eklentilere gelince. bi xenon işini bu sefer biraz ileri tarihe aldım. ama üzerinde gelen 6000k xenonları sevmeyince güneş çatlatan 3000k larla değiştik

2505201312211.jpg

2505201312221.jpg

sisli havada millet uzunları felan yakarken ben sıkıntısız ilerliyordum. ( kimileri inanmayacak :D ama olsun) yaklaşık 10 saat aralıksız gece yolculuğunda da sıkıntısız yol aldık. ama siz yine de takmayın.

Bu da pistlere damga vuramazsak pist damgası vururz adlı çalışmamız :p

2505201312121.jpg

Km saatimiz :p yansıma olmuş çizik var gibi çıkmış bez izi galiba

2505201312311.jpg

içinin döşemeleri

2505201312361.jpg

2505201312231.jpg

Orjinal halı paspaslarımızı orjinal ayak aydınlatmaları aydınlatıyor. ve sürekli obd portundan denetimimiz var.

2505201312251.jpg

2505201312411.jpg

otomatik kararan iç dikiz aynamız

2505201312341.jpg

aldığımda üzerinde 6006 teyp vardı. cd changer girişi yok diye şimdilik kaset çalar ile idare ediyoruz. ebayda 6000mp3 kovalıyorum arada :p

2505201312291.jpg

2505201312271.jpg

Torpido aytınlatması da güzel detay olmuş. sanırım sahibi yapmış ama orjinal bir ürün kullanmış

usb-aux-sd cart hatta ilerde belki bluetooth hands free desteğini de halledeceğimiz dijital cd çalar ünitemiz. navigasyonun kabloları vs kalabalık yapıyor torpidoda biraz

2505201312381.jpg

2505201312261.jpg2505201312391.jpg

2505201312401.jpg

2505201312091.jpg

2505201312101.jpg

Yine sahibi bagaja ilave led aydınlatma yapmış. bu detay da işlevsel olmış orjinal aydınlatması biraz kısık kalıyordu.

Yaz dönüşünde halen bizde olursa ve askere gitmemiş olursam eğer eklentilere devam. st170 parçalarımız için otosan sorgulandı. parayı basınca st170 detay parçaları geliyor.

biraz abartı resim oldu yakından görmüş kadar olun dedim.

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
  • Beğen 25
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Tekrar hayırlı olsun Mustafa sağlıkla binin ınşaallah, kazasiz belasiz... :nazar:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Kazasız belasız Güle güle kullan

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Vallahi tertemiz.Allah kaza bela vermesin.Rengi filan çok hoş.Güle güle kullan Mustafa kardeşim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

iyi dilekler için teşekkürler.

FI pistleri aracın ruhunda var :D ismi bile FI diye anılıyor sonuçta.

Erkan abi zor gibi gelmem ama bakalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Bi focus için bu kadar sayfa harcanır mı... :p :p Kazasız belasız bin sonra sat adam gibi bi forda bin... :p

Yorum bağlantısı

İyi günlerde,kazasız,arızasız,cezasız,zevk ile binmeni diliyorum. :nazar:

Merco yerine mondi seni keser demedi deme :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bi focus için bu kadar sayfa harcanır mı... :p :p Kazasız belasız bin sonra sat adam gibi bi forda bin... :p

Evet uzun oldu :D

adam gibi bi forda niye bineyim. direk forda biniyoruz ya.

http://karikaturistan.com/wp-content/uploads/2013/04/adam-gidi-adam-yigit-ozgur.jpg

İyi günlerde,kazasız,arızasız,cezasız,zevk ile binmeni diliyorum. :nazar:

Merco yerine mondi seni keser demedi deme :p

takasta üste 5-6 bin tl veren olursa satmak için bir iki ay bineriz tabi dizel tırt mondeolara

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Evet uzun oldu :D

adam gibi bi forda niye bineyim. direk forda biniyoruz ya.

http://karikaturista...yigit-ozgur.jpg

Ne bekledim haa... :D 1,6 ya benzinli ve tüplü ya...geç geldin... :p

takasta üste 5-6 bin tl veren olursa satmak için bir iki ay bineriz tabi dizel tırt mondeolara

Boş mezar var alacan mı... :D :D :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ne bekledim haa... :D 1,6 ya benzinli ve tüplü ya...geç geldin... :p

biz batının iyi yanlarını aldık :p konforunu düşük tüketimini :D. çok yakan duman atan ticari motorlu ve anca kendini taşıyacak kadar beygiri olan tırtlarla işimiz olsa onlardan çok var :p

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Duman candır... :biggrin: Transit motoru canan... :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Müşterisini bulursak alırız :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Beygire sıra gelince..sahi focusta var mı... :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Duman candır... :biggrin: Transit motoru canan... :D

:p o motoru transitte gören de kalmadı :D sene kaçtı o motor üretildiğinde 1965 felan mı :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Lem Mustafa.........

Biiiiiiiiirrrr.......arabayı yıkadın lastikleri niye parlatmadın.........

İkiiiiiiiiiiiiii........O stepnenin hali ne öyle tiz zamanda yıkana parlatıla bagaja öyle koyula.....

Hayırlı olsun kardeşim.....

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

:p o motoru transitte gören de kalmadı :D sene kaçtı o motor üretildiğinde 1965 felan mı :p

Journey de var... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Beygire sıra gelince..sahi focusta var mı... :p

:D yediği yemin hakkını veren 100 adet var. sindiremedğini arkasından atanlardan değil.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

:D yediği yemin hakkını veren 100 adet var. sindiremedğini arkasından atanlardan değil.

Öfkelidir mondi... :D ve kurt misali dumanlı havayı sever... :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Lem Mustafa.........

Biiiiiiiiirrrr.......arabayı yıkadın lastikleri niye parlatmadın.........

İkiiiiiiiiiiiiii........O stepnenin hali ne öyle tiz zamanda yıkana parlatıla bagaja öyle koyula.....

Hayırlı olsun kardeşim.....

:D

lastikleri parlatacam da ne olcak 500 metre sonra şantiyeden geçecek :p stepneyi bagajda unutmuşum. normalde uzun yol dışında bodrumda durur :p

Öfkelidir mondi... :D ve kurt misali dumanlı havayı sever... :D

rampada takviye vitesine alıyorlarmış çok duman atarsa :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...