İçeriğe Yönlendir

Fordun 2006 Mondeoya Yapmayı Unuttukları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Babamın Aracına Aldım. Yaylaya gidip gelirken sıkıntı yaşıyor. Daha takmak kısmet olmadı.

Güle güle kullan Mehmet Abi.

İnsan bize de haber verir.  :angry:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Servetin fikriyle çılgın bir projemiz daha var.. Henüz yapma fırsatım olmadı ama çok basit.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İnsan bize de haber verir. :angry:

Ohohoooo

Kardolarda geyikleri takip etmişsin. Bunu orda konuşup aldık bebişim [emoji23]

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Çağlar Bayur

Servetin fikriyle çılgın bir projemiz daha var.. Henüz yapma fırsatım olmadı ama çok basit.. :)

benzin sen getir çakmak var bende

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Arabayı böyle :nazar: görenler tüm Mondeo'ları böyle zannedip bir heves alıyorlardır sonra bakıyor tırt :p

Başlığı forumda yeni buldum Mehmet ağabey. Maşallahı var. Çok güzel. Allah kaza bela vermesin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Atilla Atıcı

Video açılmıyor.

https://youtu.be/Mh2z7PylYG0

Bir aksilik oldu herhalde yeniden yükledim :)..

Naçizane ne zamandır aklımdaydı bişeyler yapmaya çalıştık hafta sonu :)...güzel duruyor

http://youtu.be/4AfnWYHOePE

Yüklerken bir sorun oldu sanırım şimdi yeniden yükledim..inşallah çalışır..https://youtu.be/Mh2z7PylYG0

iyi hafta sonları hepinize...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

E ama çok güzel olmuş bu.

Çalışma detayları yok mu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ustteki ana sinyal yanmasa daha bir orjinal duracak sanki) ana sinya geri vitese takviye beyaz ışık olabilir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

led tepki süresi halojen ampule göre fark yartmış.

100 km hızda 2 metre erken duruyor arkadaki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atıcı
(düzenlendi)

E ama çok güzel olmuş bu.

Çalışma detayları yok mu.

Hocam çalışma detaylarını çekemedim :( ..öyle bir anda estiler..giriştim.3-4 saatte halloldu.....son kontrollerinide izmirin 10 numara araç beyin tamircisi hüseyin ustaya yaptırdım..işlem tamam :)..ne zamandır aklımdaydı , Ford o kuşakları boş geçmiş üşenmiş diye düşündüm..eh doldurduk :))..isteyen olursa yaparken burda o zaman detayları çekebiliriz ..kusur kalmayın acemilik işte ..

Ustteki ana sinyal yanmasa daha bir orjinal duracak sanki) ana sinya geri vitese takviye beyaz ışık olabilir.

Saygilarimla.

Düşündüm ona da led yapayım diye ...ama esinti gelmesi gerek :)

tarihinde Atilla Atıcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atıcı
(düzenlendi)

Kullanılan led ne ?

Stop nasıl açıldı ?

Led normal sarı kuşak (5m lik parlak led makara)..ambalajı ofiste sonradan yazarım (ama en kalitelisinden almamı istedi ustam onu  aldım)..stoplar içindeki beyaz/şeffaf şeritlerin kuyruğa doğru olan kısımları içeriden dekope ettim yaklaşık 05x1,0 cm..içerde en kenarda ölü nokta var stop açılınca görürsünüz..içeri gelecek led şeridi ölçüye göre kesip uçtan 1 cm lik kısmın yapışkanını çıkartıp  içeri saldım fren yuvarlağa dayanana kadar..ucu yapıştı zaten..sonrada far ampul sistemine ikisi seri bağlı ledleri lehimledim..ve bitti...(biraz basit anlatım oldu ama görsel olsaydı sanırım daha iyi olacaktı)....

tarihinde Atilla Atıcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile ledin girmesi için açılan yerin başın ısilikonla doldurun toz girmesin içeri

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Atilla Atıcı

vesile ile ledin girmesi için açılan yerin başın ısilikonla doldurun toz girmesin içeri

aynen uygulandı..teşekkürler.. şeffaf silikon arkası aluminyum folyo yapışık durumda :) 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Eski ledlerim zayıf kaldığı için söküp halojene çevirmiştim arkaları.. 

Yeni led aldım.. 

Tasarımı ve ışığı süper ötesi.. 

Aldığım led bu.. http://www.aliexpress.com/item/Amber-Yellow-Error-Free-BAU15S-PY21W-1156PY-LED-Bulbs-w-Reflector-Mirror-Design-Fit-BMW-1/32319180895.html

Sol halojen sağ led.. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Eski ledlerim zayıf kaldığı için söküp halojene çevirmiştim arkaları.. 

Yeni led aldım.. 

Tasarımı ve ışığı süper ötesi.. 

Aldığım led bu.. http://www.aliexpress.com/item/Amber-Yellow-Error-Free-BAU15S-PY21W-1156PY-LED-Bulbs-w-Reflector-Mirror-Design-Fit-BMW-1/32319180895.html

Mehmet abi çok güzel, eline sağlık.

Bunlar al tak şeklinde mi? Yoksa bir yerlere direnç falan benim hiç de anlamadığım zımbırtılardan koymak gerekiyor mu? Benim Focus 2,5'a olur mu? Ön arka toplam 2 lot yani 4 tane yeter mi?

Ayrıca aynalardakilere de olur mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

link 45 TL diyor.... ampul mu stop dahil mi?

İyi ki fren ampullerini görmedin...  :shok:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

toplam kaç ampul var hesap makinesi hazır? 45x Y = ?

Dış ledler.. 

Frenler (2), arka sisler (2), sinyaller (6), Geri Vites (2), 3. fren (5), ön parklar (2) + 4 tane aliminyum direnç.

İç ledler

Tavan lambası (2), Okuma Lambası (4), Makyaj Lambası (2), Ayak aydınlatma (2), Bagaj şerit.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...