İçeriğe Yönlendir

Fordun 2006 Mondeoya Yapmayı Unuttukları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Zafer Kısır

Yakışmış güle güle kullanın.Gördüğüm kadarı ile tavan aydınlatması için soğutuculu led kullanmışsınız. Soğutucu kenarlarını izole bant ile bantlamanızı öneririm. Benzer ledleri ben de kullandım. Alüminyum soğutucu kısmı ile şase arasında çok az boşluk kalıyor. Ben aracın tavan tesisatını bu yüzden yaktım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cok guzel olmus gule gule kullanin.Parklarda kullandiginiz ledler kac watt acaba birde nerden kacparaya aldiniz.Bende ankaradayim

http://www.aliexpress.com/item/2pcs-lot-free-shipping-car-lights-T10-w5w-led-car-bulbs-194-led-5w-Cree-high/910814893.html

5 wat.. 

Yakışmış güle güle kullanın.Gördüğüm kadarı ile tavan aydınlatması için soğutuculu led kullanmışsınız. Soğutucu kenarlarını izole bant ile bantlamanızı öneririm. Benzer ledleri ben de kullandım. Alüminyum soğutucu kısmı ile şase arasında çok az boşluk kalıyor. Ben aracın tavan tesisatını bu yüzden yaktım.

Dikkate alacağım Zafer Bey.. Teşekkürler.. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Emmi arka ayak aydınlatması için orta konsoldan hattı çektim hazır.küllük ve yerini çıkardım sağlı sollu işaretli yere aydınlatma yapmak istiyorum.buraya nasıl bir lamba önerirsin.131 tavan lambası alacaktım.çok oymak istemiyorum connect lerin beyaz çamurluk sinyali çok basit olur diye düşündüm.50 50 3 lü SMD şerit led i içine alacak birşey bulsam süper olur.Ne önerirsin

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Misafir

Enjektör ;)

abi ora ya enjektör nasıl olurki, enjektör koltuk altına tamamda oraya kelebek gibi durmazmı :)  ama ben işaretli yere yapmak istiyorum o vidalı kartal göz power led leri düşünndüm çok fazla ışık olur onlar,

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Bayram Ōzdemir

herkese iyi aksamlar gündüz farı için bu ledlerden aldım ve parklarima taktim.sorum su farları yaktığımda ledlerin parlaklığını nasıl ayarlaya bilirim bunun için özel bir devre yada bağlantı yöntemi varmidir

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

herkese iyi aksamlar gündüz farı için bu ledlerden aldım ve parklarima taktim.sorum su farları yaktığımda ledlerin parlaklığını nasıl ayarlaya bilirim bunun için özel bir devre yada bağlantı yöntemi varmidir

Gündüz farı devresi var. Mehmet abi onu bağlamıştı.
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Sanırım en iyi konu bu olur yapmayı unutulanlar kısmı için.

Özellikle otomatik kullananlar için sol ayak dayama nasıl çözdünüz.Kullandığınız bir ürün varmı.Araç içi birde bej renk olunca çok gıcık oluyor resmen simsiyak çıkıyor kirden çamurdan.

:bravo:  :bravo:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ledlerin bazısında 3 kablo vardır, far açınca otomatik olarak kısılır,

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nasıl bi devre acaba bilginiz varmi

Kontağa bağlı, kontağı açınca parklara 12 volt gidiyor.. parklar açılınca ledlere giden elektrik 7 volta kısılıyor.. 

Talip Eren'den almıştım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kontağa bağlı, kontağı açınca parklara 12 volt gidiyor.. parklar açılınca ledlere giden elektrik 7 volta kısılıyor..

Bunu nasıl yaptığını sormuş abi.

Güzdüz devresi :)

Yorum bağlantısı
Bayram Ōzdemir

abi cevabın için tesekkurler.ben çalışma prensibini anladım ama.nasıl bir devre kullandınız 7 volt regülatör devresi gibi birseymi acaba
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Ford Len Sinyal yapmayı da unutmuş... :)

Aldığım led

http://www.aliexpress.com/snapshot/6193591101.html

uAg5Jil.jpg

vpLhn38.jpg

Akımı düzenlemek için devreye bağladığım direnç

http://www.aliexpress.com/snapshot/6193591101.html

bIzb7nE.jpg

Direncin ısınmasını önlemek için bagaj içinde şasiye sabitledim.. 

eY0SQOH.jpg

Bu videoda Led ve Halojen sinyal farkını göreceksiniz.. 

Bu videoda arka sinyallerin ikisi de led

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ellerine sağlık, aldığın linkleride ekleseydin bari :D

Maşallah.

Ekledim abim.. Teşekkürler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Len bu ford da amma unurkanmış. Ne kadar çok şey unutmuş böyle. Ellerine emeklerine sağlık Emmi. Güle güle kullan :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi önler?

Direnç yetersiz geldi Sani'cim. Önleri de takınca hızlandı ve o da hoş olmadı. Bu sebeple takmadım.

Bir takım daha direnç istedim. Gelince önleri de takacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ellerine sağlık abi çok güzel olmuş. Ben de en kısa zamanda tüm stop aydınlatmalarini led yapmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Dış Ayna altı lambalar tavan lambası ile paralel. Tavana çıkan kapıdan tetiklenen kabloyu bul ondan paralel al.

Stoplar dairedir.. yanılmuyorsam üç parça.

Yanlış cevap, öyle olsa tavan lambasını seyir halinde iken yaktığında ayna altındaki ışıklarda yanardı ama yanmıyor orjinalinde.... ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...