İçeriğe Yönlendir

Sigorta Attı Değiştirdim Ama Hala Çalışmıyor / Sorun Çözüldü

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Merhaba,

Tavan aydınlatmasının sigortası attı (ben uğraşırken kısa devre yaptırıdm) sigortayı değiştirdim ancak çalışmadı, ayrıca korna da çalışmıyor, bu konuda yorumlarınızı rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Muhtemelen doğru sigortayı değiştirmedin Hüseyin..

Abi sigortaların hepsini değiştiridim,

Bir abiye sordum onun yorumu ise, GEM modülünden kaynaklanabileceği oldu. :unsure2:

Yorum bağlantısı
İhsan Cingil

led kendi içinde şase yaptıysa ampül takmadan denemenizde yarar var sigortadan başka ihtimal gözükmüyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

led kendi içinde şase yaptıysa ampül takmadan denemenizde yarar var sigortadan başka ihtimal gözükmüyor.

Bunu denedim İhsan.

Korna da çalışmıyor, bağlantısı varmıdır?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hüseyin ilk değilsin, ben bunu forumda okudum ama bulamadım şimdi...

Sigortayla korunmuş bir sistemde gem modülünün zarar görmesine ihtimal vermiyorum..

Sigortaları kontrol lambası ile kontrol et, her iki bacağında da elektrik olduğundan emin ol..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Hüseyin ilk değilsin, ben bunu forumda okudum ama bulamadım şimdi...

Sigortayla korunmuş bir sistemde gem modülünün zarar görmesine ihtimal vermiyorum..

Sigortaları kontrol lambası ile kontrol et, her iki bacağında da elektrik olduğundan emin ol..

Tamam abi yarın tekrar kontrol edeceğim.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bence sen artık elektrikçiye götür abi :))) senin alanın folyo kaplamak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak

Korna ve tavan lambasının sigortası aynı abi o yüzden çalışmıyor.Acaba bağlantıda hala bi kısa devre olabilir mi ondan dolayı çalışmıyor olma ihtimali olabilir diye düşünüyorum.Bence yaptığınız lamba sistemini komple sökün sadece ''+'' ''-'' boşta kalacak şekilde bırakın sigortayı takıp birde öyle deneyin kesin bi yerde kısa devre vardır gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bence sen artık elektrikçiye götür abi :))) senin alanın folyo ksplamak

İşin içine elektrik girince uzmanlık değişiyor,

Sigortayı folyo ile kaplasak düzelmez mi?

Korna ve tavan lambasının sigortası aynı abi o yüzden çalışmıyor.Acaba bağlantıda hala bi kısa devre olabilir mi ondan dolayı çalışmıyor olma ihtimali olabilir diye düşünüyorum.Bence yaptığınız lamba sistemini komple sökün sadece ''+'' ''-'' boşta kalacak şekilde bırakın sigortayı takıp birde öyle deneyin kesin bi yerde kısa devre vardır gibime geliyor.

Bunu denedim ama olmadı, zira patlak sigortayı da bulmadım.

Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak

Abi atan sigorta zaten kornanın sigortasıdır torpidonun arkasında şema yok mu sende korna işareti olanı ordan bulup bakabilirsin eğer yoksa bi yarım saat sonra arabaya gider bakarım fotoğraf paylaşırım istersen.

Yorum bağlantısı
İhsan Cingil

Bunu denedim İhsan.

Korna da çalışmıyor, bağlantısı varmıdır?

Abi inan ben ilk kez böyle bişey duyuyorum. Elektrikçiye bi göster bakalım o ne diyecek bi fikir almanda yarar var.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abi atan sigorta zaten kornanın sigortasıdır torpidonun arkasında şema yok mu sende korna işareti olanı ordan bulup bakabilirsin eğer yoksa bi yarım saat sonra arabaya gider bakarım fotoğraf paylaşırım istersen.

Orçun akaşam bir dağıtayım oraları, birde bütün sigortaları değiştireyim bakalım ne olacak.

Abi inan ben ilk kez böyle bişey duyuyorum. Elektrikçiye bi göster bakalım o ne diyecek bi fikir almanda yarar var.

olmadı zaten elektirikçiye gideceğim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

4 adet alakasız sigorta atmış, korna, lamba, çakmaklık, ve akü onları değiştirdim ok sıkıntı yok, yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Orçun Dikayak

Geçmiş olsun Hüseyin abi illaki vardır onların bağlantıları denedikçe çat çat sıradan götürmüş :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bağladığın + uç bunlarıda besliyor olmalı.Siğortanı orjinal takmaya özen göster ve bu atan siğortalar gibi işini çok iyi yapsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bağladığın + uç bunlarıda besliyor olmalı.Siğortanı orjinal takmaya özen göster ve bu atan siğortalar gibi işini çok iyi yapsın.

Orjinal sigorta değilde piyasamalı sigorta taktım.

kaynak makinesi mi bağladın çakmağa :s

Araba ile aramızda bir elektirik vardı biliyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...