İçeriğe Yönlendir

Alıntıdır- Dolandırıldım Lütfen Yardım (Techturkey.Com)

Kubilay Evis

Recommended Posts

Kubilay Evis

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/156184-dolandirildim-lutfen-yardim.html

Facebook'ta gördüm çok çok üzüldüm, böyle bir şeyin hiç kimsenin başına gelmemesini umut ediyorum. Siz değerli forum üyelerimize de duyuru amaçlı sunuyorum bilmem yanlış mı yapıyorum ama belki bizden biri yardımcı olabilir diye düşündüm. Konuyu yanlış yere açmış olabilirim yetkili abilerimiz doğru yere taşırlar düşüncesiyle buraya açtım.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Ben böylesi durumlarda hep tedirgin olmuşumdur. Aslında vatandaşın yasal haklarını korumak adına noterde işlem yaptırmayı şart koşan dövlet babamız ne hikmetse burada yetersiz ve aciz kalıyor. Oysa, benim gibi sıradan birinin bile aklına geliyorsa dövlet babamızın da aklına her durumda gelebilir. Şöyle ki: Alış yapacak vatandaş ödemesi gereken tutarı notere emanet verir, karşılığında teslim makbuzu alır,bu teslim makbuzuyla serviste işlem yaptırır. Satış protokolünün imzalanmasının ardından emanete bırakılan para, satış sözleşmesi referans gösterilerek satıcıya nakten ödenir, ya da onun banka hesap numarasına yatırılır (Satış sonrasında alınan paraların gasp edilme ihtimaline karşı önlem olarak banka hesabına havale edilmesi en güvenli ve mantıklı olanıdır aslında).

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül

sahibinden'de yer alan başka ilanlara da söz gelmiş, misal son sayfadaki focus. Büyük dolandırıcılık hakikatten, hayal dahi etmek istemedim.

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Of of!Çok geçmiş olsun.Korktuğum durumlardan biri.Ne desem boş.İnş. en kısa zamanda enselenirler.

Ben aracımı satarken paraya hesapta görmeden satışı yapmamıştım.Para biraz geçikince ''Satışı yapalım.Para gelir'' denmesine karşın kabul etmemiştim.

Karşı tarafa yanlış anlamamalarını işi olması gerektiği gibi yapmamızı söylemiştim.Bir kişi ''Sen parayı alsan almadım desen ne olacak '' demişti.

Parayı gönderene Havale için not düşmelerini söylemiştim.''2011 fiesta titanyum 58 ....59'' plakalı aracın satış bedelidir.'' Şeklinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Noter satış yapmadan, önce soruyor ; Paranızı eksiksiz, tam olarak aldınız mı diye!..

Eşref saati anlarımda, Noter bunu soruncada uyanamamış mı!! Allah, kimsenin başına vermesin ama eşşeğimizi her zaman sağlam kazığa bağlanalıyız..

iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Haftasonu abim için bir arabaya baktık, ekspertiz yaptırdık ve pazartesi için noter satışı yapmak üzere anlaştık. Satan arkadaşa 500 TL kapora verelim dedik, gerek yok araba sizin dedi, 1 saat sonra ilanı yayından kaldırdı , dün sabah birlikte notere gidildi satış yapıldı, abim Bankacı arabasını satan arkadaş da bankacı, çıkıp birlikte satıcının çalıştığı banka şubesine gittik,çayımız içtik,kendi bilgisayarından eft yaptık, işimiz bitti. Bir böyleleri var; bir de her türlü üç kağıtı yapacak çiğ süt emmiş insan evlatları var malesef.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Of of!Çok geçmiş olsun.Korktuğum durumlardan biri.Ne desem boş.İnş. en kısa zamanda enselenirler.

Ben aracımı satarken paraya hesapta görmeden satışı yapmamıştım.Para biraz geçikince ''Satışı yapalım.Para gelir'' denmesine karşın kabul etmemiştim.

Karşı tarafa yanlış anlamamalarını işi olması gerektiği gibi yapmamızı söylemiştim.Bir kişi ''Sen parayı alsan almadım desen ne olacak '' demişti.

Parayı gönderene Havale için not düşmelerini söylemiştim.''2011 fiesta titanyum 58 ....59'' plakalı aracın satış bedelidir.'' Şeklinde.

aynı şekilde 3 ay önce focusumu sattığımda adam bütün parayı cebinde getirmişti ve hemen notere gidelim dedi. olmaz dedim. önce bankaya gidip parayı yatıralım.

bir bakışta cebinde kaç para var anlayamadığım gibi, paranın sahte çıkma ihtimali de var dedim.

para mutlaka banka üzerinden transfer olmalı bence, banka bir şekilde parayı rehin alıp, satış sözleşmesi ile gittiğinde teslim etmeli karşı tarafa.

üzücü bir durum :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Araç satışında notere gidildiğinde, iki tarafın birbirinden "utanmaması" gerekir. Utanmak kelimesi belki komik gelebilir ama "para transfer olmadan imza atmayalım" demenin sanki arabayı alacak kişiye ayıp olacağını düşünmek bu tip durumlara sebep olabilir. Zaten alım / satım süreci dürüst iki insan arasında oluyorsa, doğru yolu izlemek kimseyi kırmaz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Araç satışında notere gidildiğinde, iki tarafın birbirinden "utanmaması" gerekir. Utanmak kelimesi belki komik gelebilir ama "para transfer olmadan imza atmayalım" demenin sanki arabayı alacak kişiye ayıp olacağını düşünmek bu tip durumlara sebep olabilir. Zaten alım / satım süreci dürüst iki insan arasında oluyorsa, doğru yolu izlemek kimseyi kırmaz.

+1 :good1:

Yorum bağlantısı

Böyle sahtekarlar olduğu gibi dürüst insanlarada rastlamak mümkünmüş...Arkadaşım bir araba bulmuş kendine almak için,gitmiş bakmış beğenmiş...bir miktar kapora vermiş ve ilk iş gününe sözleşmişler noter için...bizim arkadaş parayı koyuyor cebine gidiyor notere satış yapılıyor,parayı teslim ediyor satıcıya..satıcıda arkadaşa sadece arabanın yedek anahtarını ve ruhsatını verip arkadaşımı evine yolluyor..akşam gelir alırsın diyor araba kapının önünde duruyor demiş :biggrin: mazaretide çok trafik olduğundan dolayı arabayı getirmemesiymiş,bu saf iş bittikten sonra geldi bana,ama benim haberim yok....durumu anlattı eyvahh dedim :biggrin: çok kızdım bu yaptığına ama sonuçta olan olmuştu artık...kendisinin ricasi ile akşam adamın evine gitmek için yola koyulduk,gidene kadar aklımda ne kadar dua varsa ederek gittim yeminle...şükürler olsun iyi bir adama denk gelmiş,adam dediği gibi akşam arabayı buna teslim etti ve evimize geldik...nasıl derin derin ohhh çektim,bir ben bilirim birde arkadaşım bilir... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet ERTEKİN

yaklaşık 10 gün önce 2011 fk 2.5 aracımı sattım Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde görev yapıyorum Merkezden bir meslektaşım aracıma talip oldu ve görüştük araca baktırdı vs vs. Bismil'e gelirken nakit parayla gelmeyeyim internet bankacılığından halledelim işlemi dedi eywallah dedim tüm denemelerimize rağmen eft limit sorunu yüzünden işlemi yapamadık ama noterden alımı satımı yaptık , ilçede garanti bankasının şubeside yoktu arkadaş arabaya bindi gitti para yatana kadar geçen 1 buçuk saatlik sürede 1 paket sigara içtim :) :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Yazık olmuş gerçekten noterde imzayı attıktan sonra nereye gitmiş acaba araç sahibi ? Diger adamlar nasıl parayı vermeden kaçmış gitmişler ustelik arabayı alıp ? Parasını almamış arabanın anahtarının adamlarda ne işi var çok garip geldi bana bu durum :unsure2: :unsure2:

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Ben tüm arabalarımı satarken aynı şeyi yaptım. Alıcıyla beraber önce notere gittim. Evrakları teslim ettik, satışa engel bir durum olup olmadığını öğrendik. Satış evraklarının hazırlanmasını rica ettik. Sonra alıcıyla bankaya gidip, parayı hesabıma yatırdılar. Gidip notere imzalarımızı attık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Noter satış yapmadan, önce soruyor ; Paranızı eksiksiz, tam olarak aldınız mı diye!..

Eşref saati anlarımda, Noter bunu soruncada uyanamamış mı!! Allah, kimsenin başına vermesin ama eşşeğimizi her zaman sağlam kazığa bağlanalıyız..

iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

yaklaşık 10 gün önce 2011 fk 2.5 aracımı sattım Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde görev yapıyorum Merkezden bir meslektaşım aracıma talip oldu ve görüştük araca baktırdı vs vs. Bismil'e gelirken nakit parayla gelmeyeyim internet bankacılığından halledelim işlemi dedi eywallah dedim tüm denemelerimize rağmen eft limit sorunu yüzünden işlemi yapamadık ama noterden alımı satımı yaptık , ilçede garanti bankasının şubeside yoktu arkadaş arabaya bindi gitti para yatana kadar geçen 1 buçuk saatlik sürede 1 paket sigara içtim :) :)

Şimdiki Megane'ımı alırken satıcı ile birlikte notere gittik. Parayı gönderdim internet bankacılığından ancak satıcı ise bir türlü alamıyor parayı. Noter'de kapanacak. Kendisi dediki, satışı yapalım, evrak hazır olsun. Para gelir elbet. Yaptık ve tam 3.5 saat sonra eft hesabına yattı.

Tabi bu sırada beraber oturduk, çay kahve içtik :)

Adam sordum, ya paranı alamazsan? Satışı da yaptık?

Ruhsat ele ulaşmadan bu belge mahkeme kararı ile iptal edilebilir dedi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Çok kötü yahu.İnsan ne yapacağını şaşırır valla bu durumda.Her noter de parayı alıp almadığınızı sormuyor.Ben 3 tane alış satış yaptım farklı noterlerden hiçbirde sormadı böyle bir durumu.

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

kötü olmuş, bir bela bin nasihattan iyidir derler, umarım kısa sürede bulunur....

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

bizim bi arkadaşta bu sahtekarlık işine kurban oldu . elektrikçidir kendisi dükkanlarının karşısınada bir koltuk DÖŞEMECİSİ açılmıştı . arabasını maddi sıkıntıdan dolayı döşemeciye sattı pazarlık oldu senet imzalandı parasını 1 ay sonra alacaktık . nasıl olsa esnaf hergün gördüğümüz adam diyerek verdiler. adam uyanıkya 2 3 gün sonra arkadaşa ben arabayı sattım müşterisi hazır ama ilçede sen boşuna uğraşma bana vekalet ver satışını ben ilçede yaptırıyım paranıda veriyim diyor. arkadaşda nasılo olsa vekalete de aynı para noter satışınada aynı para diye direk satışı veriyor iyi niyetli olarak . sonra adam bi kayboluyor araki bulasınız . evini buluyoruz elimizde borca dair bişey olmadığı için bişey yapamıyoruz . araba yolda duruyor o bize bakıyor biz ona . sonra seneti devreye sokalım dedik avukat daha günü var gününden önce işlem yaparsak adamda daha günü var derse biz suçlu durumuna düşeriz falan dedi .

karakol zaten bişey yapmıyor . gününü bekleyim seneti kullanalım dedik bu seferde 4 bin liralık senete 2 bin lira masraf çıkıyor onuda kabul edelim dedik avukatda bu masrafın önden yatırılması lazım dedi . elde yok avuçta yok diyenin hesap öylece kapandı konu .

arkadaş iyice sinirlendi tabi hem iyi niyetinden faydalanıldı hem arabasından oldu . ilçedeki arkadaşlara falan haber gönderdik tesadüf araba 1 hafta sonra ilçeden çıktı başka birinin altında . megerse DÖŞEMECİ galeriye satmış galeride hemen müşteri bulup vermiş . 1 haftada 2 el değiştirmiş araba .

arkadaşla dalga geçiyorduk adamın tabelada koskoca döşemeci yazıyor hiçmi okumadın diye :D :D :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Çok zor bir durum, allah yardımcısı olsun. İnsanlar bin bir emekle araba sahibi oluyor, birileri de gelip insanların emeğini çalıyor. İnsanın katil olmaması elde değil.

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

üfff çok ama çok kötü bir durum ya. vallaha bende ister 1 lira ister 10 lira noterden önce veya noterde paramı almadan asla satış yapmam. geçenlerde aracımı satarken 50 kişi arıyordu yok efendim 12 ay kredi kartına bölebilirmiyiz yok 14 bin veririm. allahtan eli yüzü düzgün insan gibi bir insan geldi gördü aldı gitti aracımı bu devirde araç satmakta zor almakta .

Yorum bağlantısı

Çok büyük cahillik yapmışsın.

Araba alım satarken yapılması gerekenler diye bir konu var mı bilmiyorum, yoksa sabitlemek lazım bir konuyu. Ben arabayı alırken parayı internetten arkadaşın ofisinden (aldığım arabanın sahibi) eft yaptım parayı. Dekontlarını da alıp verdim arkadaşa. Ama para hesaba hemen geçmedi tabi. Cep telefonundan paranın geçmediğini sürekli kontrol ediyorlar ve para bi türlü geçmedi nedense. Aldığımız abim de o kadar mütevazi biri ki ses te çıkarmıyor. Abi rahatsız olduysanız bankaya gidip soralım dedim. Bu gibi durumlarda rahatsız olmayacaksın arkadaş. Para hesaba geçene kadar notere gitmeyceksin. Yanında da bi kaç arkadaş olsa iyi olur, parayı verip arabayı alamamakta var sonuçta. Tam bankaya girdik banka merkezinden telefon geldi, yüklü miktar gönderiyorsunuz onaylayalım mı diye. Ben arabayı alıp gittikten sonra gelen telefona hayır onaylamıyorum desem arabayı almışım, parayı da vermemiş olacaktım. Bunlara dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Yazık olmuş. Allah göstermesin. Dikkat etmek lazım.

Aracı satarken kısa süreli de olsa insan akraba gibi oluyor, galiba bu arkadaş bu seviyeyi bir level geçmiş. Abi kardeş olmuş.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Geçen hafta sattım arabamı. Alan arkadaş çok iyi niyetliydi. Önce parayı onun bankasından çektik. Sonra benim bankama şu plakalı aracın bedeli diye yatırdık. Para bankada yatınca hesaba ruhsatı ve anahtarı arkadaşa verip notere gittik. İşlerler bitti helalleştik ayrıldık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Diğer forumdaki konuyu sonuna kadar okudum, umarım en kısa zamanda aracınızı bulursunuz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...