İçeriğe Yönlendir

Acil Durumlar Için Aracınızda Ne Var?

Mert Yeldan

Recommended Posts

Kenan Yaşar

Bu konu konuşuldu mu bilmiyorum. Şu an araştıramadım. Moderatör arkadaş kızmasın :) Şimdi sorum şu: Acil durumlarda lazım olacak, bizi sıkıntıdan ve belki de hayat kurtarabilecek malzemeler nelerdir? Yaz ve kış olarak belirtirseniz sevinirim. Tecrübelerinize dayalı önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Pamuk

Tam donanımlı trafik çantası,yılda en az bir kez kontrol edilen yangın söndürücü,kar yağan bir yerse zincir,lastik tamir kiti ve sopa  :biggrin: Baston kilitde iş görür  :)

Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

İlk yardım çantası-yangın söndürme tüpü-çekme halatı-akü takviye kablosu-fener-kar için zincir yeterli olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yorgan ,battaniye, bere ,kaşkol :) dağda falan mahsur kalırsanız lazım olur.Birde dağda kızak olursa iyi olur vakit geçer :):p

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bagajda; yangın söndürücü, ilkyardım çantası, 2 adet reflektör, bunlar özel bölümlerindedir. Ortalıkta hiç bir şey görünmez. Yine görünmez bölümlerde 1 adet pense, 2 adet tornavida, T kollu lokma ve uçları, 12v kontrol kalemi, 2-3 adet izole bant, plastik takoz, 4 adet çeşitli ölçülerde vida...

Torpidoda; ıslak mendil, tükenmez kalem, mikrofiber bez...

Sol kapı cebinde; şarjlı el feneri, şemsiye, kalem tip lastik basınç ölçer, normal bez...

Kolçakta; isviçre çakısı, aux kablosu, biber gazı, farklı 2-3 adet şarj kablosu...

Ön torpido üstü cepte; navigasyon ve aksesuarları, araç kiti...

Tavan gözlük çekmecesinde; güneş gözlüğü...

Kolçağın önünde; Küllük görünümlü çakmak çoklayıcı ve usb şarj...

Toplam 3 adet Cd. Biri teybin içinde diğerleri güneşlikte... 

Sağ güneşlikte; enam...

Bir de frene bağlı küçük çıngırak...    

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Beysbol sopası, uyumlu görünsün diye eldiveni :)

kaliper boyası..aşırı vakit öldürmek istersem kaliperleri boyarım diye :p
stop lambalarımı led yapmıştım onların orjinalleri.

küçük tornavida takımı

1 çikolata

mide yanması için çiğneme tabletleri.

ağrı kesici

yara bandı

cam kıracağı/emniyet kemeri kesici küçük çekiçten.

5 cm uzunluğa sahip mini çekçek

ilk yardım seti

500 lük pet şişede araç şampuanı

envai çeşit fiber/güderi bez

koli bandı(ters sarıp tüy toplamak için:)

hobi araçlarda kullanılan mini maket bıçağı(kesinlikle kavga anında kullanmalık değil)

1 soda:)

ıslak mendil havlu kağıt

cam su kaydırıcı sprey

daha almadım ama alsam mı diye düşündüğüm heryerde kullanmanın legal olduğu biber gazı...

bir de arıyorum ama bulamadım muşta istiyorum ben de :=)

Yorum bağlantısı
Kenan Yaşar

Konunuzu birleştirdim. Buradan devam edebiliriz ;)

Teşekkür ederim. Buradan bir liste yapıp arabaya koyacağım. Eksiğim falan baya varmış. Özellikle sopa, pala, muşta falan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Nazmi Serin

Demir baston kilit. Lastik tamir fışkırtma kiti. Muşta.

Latik tamir köpüğüne pek güvenmeyin derim. Bagajda ankaranın soğunda 1.5 sene kaldıktan sonra kırk yılın başında lazım oldu o melet. Kaliteli bir marka olduğunu bilmeme rağmen tamamen bozulmuş içi tıkanmış vaziyette idi. 

Bendekilerin listesi

-Fren hidroliği

-ucuz alakasız madeni motor yağı 20w 50 mi idi ne idi :)

-Avometre

-Fener 2 adet

-2 Adet alet çantası (bir tanesi model araç için ufak alet edavatlar)

-2 bidon yedek su ( radyatör ara sıra sızdırıyor) :)

-biber gazı

-5 tonluk çelik halat ( aracınızdaki orjinal gelen uyduruk çekme zincirine yada naylon halatlara güvenmeyin,tecrübe ile sabittir)

-2 adet akü takviye ( otomatik araç olunca olmazsa olmazdır) 

-2 adet yangın söndürücü ( 1 tanesi Allaha emanet ne durumdadır bilmiyorum)

-yedek lastik

-yedek buji kablosu (motorcraft hemide sıfır) :)

-yedek 3 adet buji ( eski bujilerim daha 3bin km likti atmaya kıyamadım) :(

-12 voltluk  hava pompası ( cidden acil durumda çok işime yaradı, aşırı ısınması dışında oldukça başarılı)

-yedek sigortalar, ampüller

-elm 327 obd2 cihazı (tabi notebook yanınızda deilse çok da bi anlam taşımaz :)

-baret, reflektör yelek, nitril eldiven, işçi gözlüğü, toz maskesi (stajerlikten kalma :)) belki birgün araçta lazım olur diye saklıyorum)

- Nitromethanol (hem model araba için hem mangal için ideal) 

- cep tel.araç şarj cihazı, pro. seri modelci şarj cihazı  

- Kutu sub-woofer ( bagajdan çıkarınca iki kişilik bank görevi görüyor ) :)

Daha aklıma gelmeyen bir sürü gerekli gereksiz zerzevat :)

Yorum bağlantısı
Kenan Yaşar

Latik tamir köpüğüne pek güvenmeyin derim. Bagajda ankaranın soğunda 1.5 sene kaldıktan sonra kırk yılın başında lazım oldu o melet. Kaliteli bir marka olduğunu bilmeme rağmen tamamen bozulmuş içi tıkanmış vaziyette idi. 

Bendekilerin listesi

-Fren hidroliği

-ucuz alakasız madeni motor yağı 20w 50 mi idi ne idi :)

-Avometre

-Fener 2 adet

-2 Adet alet çantası (bir tanesi model araç için ufak alet edavatlar)

-2 bidon yedek su ( radyatör ara sıra sızdırıyor) :)

-biber gazı

-5 tonluk çelik halat ( aracınızdaki orjinal gelen uyduruk çekme zincirine yada naylon halatlara güvenmeyin,tecrübe ile sabittir)

-2 adet akü takviye ( otomatik araç olunca olmazsa olmazdır) 

-2 adet yangın söndürücü ( 1 tanesi Allaha emanet ne durumdadır bilmiyorum)

-yedek lastik

-yedek buji kablosu (motorcraft hemide sıfır)

-yedek 3 adet buji ( eski bujilerim daha 3bin km likti atmaya kıyamadım) :(

-12 voltluk  hava pompası ( cidden acil durumda çok işime yaradı, aşırı ısınması dışında oldukça başarılı)

-yedek sigortalar, ampüller

-elm 327 obd2 cihazı (tabi notebook yanınızda deilse çok da bi anlam taşımaz  ) 

-baret, reflektör yelek, nitril eldiven, işçi gözlüğü, toz maskesi (stajerlikten kalma ) belki birgün araçta lazım olur diye saklıyorum)

- Nitromethanol (hem model araba için hem mangal için ideal) 

- cep tel.araç şarj cihazı, pro. seri modelci şarj cihazı  

- Kutu sub-woofer ( bagajdan çıkarınca iki kişilik bank görevi görüyor ) :)

Daha aklıma gelmeyen bir sürü gerekli gereksiz zerzevat :)

Baya bi atölye var bagajda :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hüseyin Sönmez
Misafir

Olması gerekenler dışında, bebek battaniyesi, bebek yastığı, bebek bezi, bagajda bebek arabası, birde ben içindeyken Bebek :)

Yorum bağlantısı
Tugay Kayseri

36 tek anahtar buyuk 2 adet jop 1 adet desert eagle silah 3 adet caki,1 kutu cirt kelepce,ve takim taklavat :)

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

1-Ben

2-Emniyet kemeri
3- 8 airbag

4-Bagajda Beyzbol sopası.. (Niye Bagajda? Hem içeri sığmamasından dolayı, hemde sığsa bile bir anlık sinirden kaynaklanan hataları önlemek için..)

Doldurmuşsunuz arabaları gereksiz şeylerle sonra yakıt ekonomisinden bahsediyorsunuz, yokuşta çekmiyor diyorsunuz :p:D

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

:excl:  Arkadaşlar espiride olsa forumu takip edebilen güvenlik güçlerince, IP yada kişi isimi veya araç plakasından size ulaşabilen bir takip başlatılabilir. Sebebi bu yazdığınız kanunsuz araç gereçlerin bulundurulması. İzah edemezsiniz. (Beyzbol sopası taşıyan "ben aktif beyzbolcuyum" mu diyecek) Soran polislere hesap veremezsiniz. Arkadaşımın başına geldi. Bagajdaki kendi aletiyle polis onu dövmüş.  :fiuw:

Bununla birlikte ilk sayfada Sani Bey de uyarmış bu tip şeyler yazmayın diye. Ama deyim, benden hatırlatma!

Arkadaşlar,
Acil durumlar dedik. Savaşa giderken ne götürüyorsunuz demedik.

Sonraki mesajlar silinecektir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Özkan

söylesem inanmazsınız ama fotosunu yayınlarım yakında; tornavida takımı, saatçi tornavida takımı, iki adet kurbağacık ,bir fortpense,kargaburun, pense , yankeski ve bunların küçükleri,fener , bits uç takımı , lokma takımı, havya , protoboard ve bilimum entegre elektronik malzeme, matkap uç takımı , matkap, alyan ve tork takımı, bir adet kamyon çekici (babamın hatırası), ağzı açık anahtar takımı, arabanın bütün ampülleri ikişer tane yedek , sigorta yedek , eldiven , aklıma gelmeyen bir sürü şey bunlar iki adet tamirci çantasında fiestanın bagajında düşünmek akla zarar. gözünü sevdiğimin connecti bunları koyardımda haberi bile olmazdı..

Sen bunları evde bıraksan yakıttan %50 tasarruf sağlarsın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Trafikte insanlar birbirini vuruyor diye eleştiriyoruz ancak yazılanlardan anlaşılıyor ki, kendimizi görmüyoruz. Demek es kaza burada bir arkadaşla birbirimizi tanımadan münakaşaya girsek, muştadan, ince demir sopaya, levyeden, içi betonlu sopaya kadar bir çok alternatif mevcut karşımızda. Günde en az 40-50km şehir içi yolum var kendi aracımla. Şirket aracı ile de gün içi kullanımız var. İstatistiksel olarak deplasmana hazırlıksız çıktığımızı anlamış oldum. Benim aracımda yaralamaya yönelik delici, kırıcı, ateşli bir SUÇ ALETİ yok. Aracın bakımına yönelik olarak deri kremi, şampuan, bosch tornovida seti, buz kıracağı, ilk yardım seti gibi tamamen yararsız ve gereksiz şeyler taşıyarak bagajda boşyere ağırlık taşıdığımı anlamış oldum. Torpidoda ise kaza tutanağı, kalem, not defteri, mendil var.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Zorunlu bulunması gerekenler dışında,

1-El feneri

2-Harita

3-Tamir setleri

4-Lastik şişirici tüp

5-Buz kazıyıcı

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Bayram Aktaş

Valla iki adet ilk yardım çantam var Yangın söndürücü tüpüm var ama içi boş en kısa zamanda doldurucam  :) 

Acil durum illaki hastalık yada yangın kaza vb durum değildir o yüzden 1 adet tam dolu şişe parfüm 1 adet tsort bir adet yelek

1 adet saç spreyi tarak jole  kişisel gereçler :D

Benim de aracımda nacizane olarak bunlar var :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...