İçeriğe Yönlendir

Kontak Açıldığında Cihaz Çalışsın...

Fikret Özsoy

Recommended Posts

Fikret Özsoy

İyi günler, Next 5720 navigasyon cihazım var. Kontak açıldığında veya güç fişini taktığımda direk çalışsın istiyorum. Nasıl yapmam gerekiyor. Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bunu Next e sormanız lazım. Cihaz şarjı görünce açılması lazım. Araçla alakalı yapılabilecek bir şey olduğunu sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

yanlış hatırlamıyorsam ayarların içerisinde güç kaynağını şarj konumuna getirin eger çakmaklığınızda kontakla çalışıyosa dediğiniz olur diğer türlü kontak elektriğinden şarzına bağlamanız gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

yanlış hatırlamıyorsam ayarların içerisinde güç kaynağını şarj konumuna getirin eger çakmaklığınızda kontakla çalışıyosa dediğiniz olur diğer türlü kontak elektriğinden şarzına bağlamanız gerekmektedir.

Ayarları inceleyeyim bakalım. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Fiestanın çakmaklığında sürekli güç var. Kontak kapansa da güç kesilmiyor. Focusda da öyle ise iş biraz zor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kontaktan tavan lambasına artı uç çekilecek, şase orada var zaten. Bunlara çakmaklık soketine giren cak bağlanacak. KOntak açıldığında oraya elektrik gelmiş olacak. Gerisi ayarlara kalmış. Orada varsa olur yoksaa... :unsure2:

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

ilginize çok teşekkür ederim, fakat ayarlarda böyle bir seçenek yok. Yani yazılımsal olarak sanırım bir şey yapılamaz. İçerisini açıp bazı yerlere köprü falan mı gerek bilmiyorum. O da benim için çok uzak görünüyor. :i-ih:

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Bağlantıda sorunum yok zaten kablolamayı yaptım. Çakmaklığa kadar kabloladım. Gerekirse çakmaklığı kontak açılınca elektrik gelecek şekilde serviste yaptırabilirim. Sorun güç geldiğinde cihazın kendiliğinden açılması olayı.PAPP0nT.jpg

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

bazı modeller de otomatik tanıyor olabilir birde cihaz acıkken cakmaklık fişini söküp takın birde öyle deneyin olmazsa cihaz içindeki pili sökün

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

bazı modeller de otomatik tanıyor olabilir birde cihaz acıkken cakmaklık fişini söküp takın birde öyle deneyin olmazsa cihaz içindeki pili sökün

Çetin Bey teşekkürler ilginize ama pili sökünce güç verirsek otomatik çalışacağını düşünmüyorum doğrusu.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Küçük bir dervre yapılıp elektrik geldiğinde açma düğmesine 1 saniye basıp bırakması sağlanacak. Tanıdık elektronikçi/programcı varsa yaptırabilirsin Fikret.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Bende başka cihaz var araç fiesta şöyle yaptım.

İgo 2.0 yüklü navide da güç keslirse otomatik kapanıyor, güç gelince açılıyor. Yapılışı şu şekilde teybi söktüm arkasında sarı bir kablo var o kontak açılınca elektrik gelir onu + ya siyah kabloyu - ye bağladım şimdi araç çalışınca çalışıp kapatınca 30 sn sonra uyku moduna geçiyor.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Next forumdan şimdi cevap geldi. Cevap "Bunun olabilmesi için cihazın donanım olarak desteklemesi lazım ve cihazınız bu donanıma sahip değil.." Next'in bu yönü çok hoşuma gidiyor. Sanki msn varmış gibi kısa sürede cevap veriyorlar. Sanırım yapacak bir şey yok, gerektiğinde kendim açacağım. Cevap veren herkese saygılar...

Küçük bir dervre yapılıp elektrik geldiğinde açma düğmesine 1 saniye basıp bırakması sağlanacak. Tanıdık elektronikçi/programcı varsa yaptırabilirsin Fikret.

Hocam ilginize teşekkürler ama böyle bir tanıdığım yok doğrusu.

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Çetin Bey teşekkürler ilginize ama pili sökünce güç verirsek otomatik çalışacağını düşünmüyorum doğrusu.

denemekte fayda görüyorum aynı zamanda çalışır %80 meslenğin bankacı olduguna bakmayın asıl meslek elek-elektronik :bravo:

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Bende başka cihaz var araç fiesta şöyle yaptım.

İgo 2.0 yüklü navide da güç keslirse otomatik kapanıyor, güç gelince açılıyor. Yapılışı şu şekilde teybi söktüm arkasında sarı bir kablo var o kontak açılınca elektrik gelir onu + ya siyah kabloyu - ye bağladım şimdi araç çalışınca çalışıp kapatınca 30 sn sonra uyku moduna geçiyor.

Aslında cihaz uyku moduna geçiyor. Acaba tekrar güç gelince uyanır mı? Yarın bir deneme yapmakta fayda var doğrusu.

denemekte fayda görüyorum aynı zamanda çalışır %80 meslenğin bankacı olduguna bakmayın asıl meslek elek-elektronik :bravo:

Tamam Çetin Bey, denerim o zaman. Yarın hafta sonu fazla işim yok. Umarım dediğiniz gibi olur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Aslında cihaz uyku moduna geçiyor. Acaba tekrar güç gelince uyanır mı? Yarın bir deneme yapmakta fayda var doğrusu.

Benimki uyanıyor sizdede büyük ihtimal uyanacaktır.

Yanlız uyku modunda kalırsa şarjı en fazla 3 gün gidiyor atıyorum 1 hafta sonra bastınız marşa açılmaz ama 2-3 gün arayla kullanırsanız otomatik açılır.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Yanlız uyku modunda kalırsa şarjı en fazla 3 gün gidiyor atıyorum 1 hafta sonra bastınız marşa açılmaz ama 2-3 gün arayla kullanırsanız otomatik açılır.

Tamam hocam yarın ilk işim bunu da denemek olacak. Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Bende Telefunken var ve şarj takılı olduğu sürece (çakmaklık marşa bağlı bu arada) dediğiniz gibi kendi araçla birlikte açılıp kapanıyor.Muhtemelen Next de da olacaktır.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Bende Telefunken var ve şarj takılı olduğu sürece (çakmaklık marşa bağlı bu arada) dediğiniz gibi kendi araçla birlikte açılıp kapanıyor.Muhtemelen Next de da olacaktır.

Hocam next in donanımında yokmuş maalesef o düzenek.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

akım gelince açılabileni aramıştım, güncel satılan cihazlarda bulamamıştım

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Nextin sitesindeki habere göre yeni çıkan YE-G5015 ve 5055 modellerinde otomatik on/off olacakmış...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...