İçeriğe Yönlendir

Şanzumandaki Terleme?

Mert Çakar

Recommended Posts

Mert Çakar

Arkadaşlar iyi forumlar...

Aracımı hiç zorlamam ancak bazen aracın altına eğildigimde şanzumanın orda terleme oludugunu fark ediyorum bazen hiç olmuyor bazende baya terlemiş oluyor.ustama götürdügümde havalandırmadan atıyor sıkıntı yok,baskı balata değişirken fazla şanzuman yağı koyduysa onu atıyordur diyolar.normal midir sizce?

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

şanzuman yagını kontrol ettirin derken benim aracımı lifte kaldırdılar kapa gibi bişey vardı onu çıkardı usta burdan fazla yağ olursa açılarak kontrol edilir şeklinde konuştu dogrumdur yani bu şekildemi kontrol ediliyor?

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

Şanzıman önünde bir kutu vardır, orda sadece L anahtarla açılabilecek yer vardır, o açılır, serçe parmak ile seviye alınır, zaten yağ fazla ise orası açılır açılmaz yağ dökülür...

aynen dediğiniz gibi yaptı ustamda ancak onu yaptıktan sonra bir süre kesti sonradan damlama yapmıyor ama biraz terleme ıslaklık oluyor sıkıntı yaratırmı onu merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

Geçiyor o terleme sonrasında, yağ, pas sökücü var temizleme amaçlı, hemde takip amaçlı, onunla temizleyip sonrasında takip edin durumu...

teşekkürler bilgilendirme için

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...