İçeriğe Yönlendir

İstanbulpark Performansım (Focus Tdci)

İ.Göksel Yaman

Recommended Posts

Serdar Göktaş

nasip se bende oradaym abi :D

bu sefer gelemiyorum :( örtmeniz yaa tatil yapma zamanımız geldi, o tarihlerde yollarda olacağım :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Videoyu izlerken resmen duvara çarpmama mücadelesi verdim.. :biggrin:

Ayağına sağlık Göksel güzel kareler olmuş.. :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Sesi kaldır. Ne dediğini biliyorum. :)

.

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

O STi' lar gerçekse bile o Cosworthler sağlıklı değil abi. Engin Kap'ın sattığı Cosworth gibi Cosworth.

Sierra'lar iyiydi Subaru'lar mantardı diyor.

Sen niye gelmedin, chevici. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Evi boşaltıp kapattık salmadılar. Ankara'dayım şu an.

Senin gibi adam orada olmayacakta, şalvarım takkem ben mi orada olacağım. :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Göksel viraj dönüşlerini dışarıdan görmek isterdim, iyi lastik sesi duyuluyor :). Düzlükçü ST bayağı perdelemiş seni çoğu yerde de basmamışsın anlamsız yere. :good1: Petlas'lar ile ilgili yorumun nedir?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Göksel viraj dönüşlerini dışarıdan görmek isterdim, iyi lastik sesi duyuluyor :). Düzlükçü ST bayağı perdelemiş seni çoğu yerde de basmamışsın anlamsız yere. :good1: Petlas'lar ile ilgili yorumun nedir?

Abi hep limitlerde kullandım.. O virajlara benim gördüğüm kimse girmeyi beceremiyor.. Virajlara çok sert girdiğimden, direksiyonu yarım tur'dan fazla çevirip, kafadan kayarak ancak alabiliyordum..

Petlas'a gelince asfalt drenajı harika, zımpara gibi asfalt'ta yürüyorsun, okadar zorlamama rağmen hiçbir sıkıntı çıkarmadı ama balansı biraz bozdu gibi, pistten çıktığımda balans sorunu yaşadim.. Rot Balansa girmem lazım..

Pist arabayı ve lastikleri çok yoruyor.. Yeri geliyor 160 da dip' fren yapıp, viraj çikişı tam gaz devir çeviriyorsun..

Sonlara doğru araba aptallaştı zaten Abi, soguyunca eski haline döndü

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlteber... Ayakta alkışladım seni.. Gurur duydum. Tebrik ediyorum..

Derecen zamanın önemli değil.. Virajların çok başarılı idi..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

vidyo yu şimdi izledim, aynı yerlerde bende gazladğım için çok iyi biliyorum St nin hızlanması müthişmiş gerçekten. Start-finish düzlüğündeki hızlanması süperdi beni mest etti gerçekten. ST sadece bir yazılım ile bu pistin hakkını ve diğer s2000 - megane rs - mini cooper lara stop lambası şovu yapar. Tabiki iyi bir pilotaj önemli bu şeiklde ST kullanmak olmaz arabanın hakkını vermek lazım. ST ile bu pist üzerinde 2.40-45 arası değer alınabilir düşüncesindeyim. BEnim pistteki 2. turumda ölçümüm 3.08 di sanırım sonlara doğru da 3.00 yapmışımdır dahada ileri gitmez zaten aracın gücü belli ama ST bana en az 10sn koymalı buda en az ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

İlteber... Ayakta alkışladım seni.. Gurur duydum. Tebrik ediyorum..

Derecen zamanın önemli değil.. Virajların çok başarılı idi..

Çok Teşekkür Ederim Abim..

KONI'ler ile çok daha keyifli olurdu virajlar.. Senin burada çok daha iyi dereceler yapabileceğine inanıyorum Abi, viraj alman seninde çok başarılı..

Seninle pistte kapışmak isterdim Abi, keyifli olurdu :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. koni ile focus St hikaye olurdu o pistte

2. ıslak zeminde bile asfalt kalitesi göz yaşartıcı sakız gibi

3. sti lar wrx leri sanıyorum bilinçsizce mıncıklıyorlar, egzosundan alev atan bile bizi anca geçebilmişti düzlükte

4. lastik hakkındaki yorumun nasıl?

5. :nazar:

vesile ile clio rs miydi o , kısa görebildiğim bir daha yoktu videoda

start finish sonunda feen öncesi hızın ne oldu en fazla?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
Sesi kaldır. Ne dediğini biliyorum. :)

.

Ne demişim ya :) adam delikanlı gibi yarıştan sonra geldi. Elimi sıktı, ST mi bu dedi, yok 1.6 diesel dedim gözleri büyudü :)

Biz tribündeykende adam hemen arkamızda oturup, bizi dinliyordu :)

iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

3. sti lar wrx leri sanıyorum bilinçsizce mıncıklıyorlar, egzosundan alev atan bile bizi anca geçebilmişti düzlükte

ama pistte çıkan evolar iyiydi ama aralırda bazıları on numaraydı bi tane si porshe son düzlükte boy boy ayırdı çağlar a bi

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Abi aracın motorunu görmedim ama, düzlükte çok iyi yürüyordu virajları çok kötüydü.. 1.6 atmosferik ile öyle yürüyemez.. Sağlam gidiyordu yani

Abi asfaltın drenajı çok iyiydi, zaten sende tecrübelisin, hiçbir olumsuz yanını görmedim çok sağlam tutuyordu, geçenki organizasyonda Bmw 3.20 ile katılan vatandaşın teki pist öncesi, lastik degişimi yapmış Michelin Pilot sport yarılmış, adam takla atıyordum az daha dedi. Şikayetçi oldum dedi bana.. O zımpara gibi asfaltta kabak lastik bile iş yapar yani..

Düzlukte kardeşim videodada söylediği üzere 165 gördüm ama viraja çok sert girmek zorunda kaldım.. Yani son noktada frene oturdum..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ne demişim ya :) adam delikanlı gibi yarıştan sonra geldi. Elimi sıktı, ST mi bu dedi, yok 1.6 diesel dedim gözleri büyudü :)

Biz tribündeykende adam hemen arkamızda oturup, bizi dinliyordu :)

Deseydin ya adamın bizi dinlediğini, bmw'lerle alay edip durduk. :)

fiesta S hazırlanırsa, bayağı bir ses getirir o pistte

Güzel doldurmak lazım Çağlar abi. Sağlam rakipleri var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Güzel doldurmak lazım Çağlar abi. Sağlam rakipleri var.

beygirini elleme, o bile çoğunu silmeye yeter,

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
fiesta S hazırlanırsa, bayağı bir ses getirir o pistte

Daha önceden pistte tecrübesi olan, pistte çalışan Orçun Fiesta S ile çıktı 3.04 ile döndü abi

iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

beygirini elleme, o bile çoğunu silmeye yeter,

Güzel uzayıp sağlam yavaşlaması lazım Çağlar abi.

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

İlteber'in canlı performansına yetişemedik ama benim gördüğüm başta Ferrari,Porche,S2000,Nissan 350Z,Mustang, hepsi hikaye o kadar güçlü olmaları pilotajlarını örtmedi.Suziki Maruti'nin keyfini bile vermedi :D .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Güzel virajlar almışsın. Tebrik ederim kardeşim. Arayı çok açmamadan ensenizdeyim havası oluşturmuşsun yarışmacı arkadaşlara :) Yusuf havası hesabı

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...