İçeriğe Yönlendir

5'' Çin Malı Navigasyon

Tahir Öztan

Recommended Posts

Tahir Öztan

4 yıl önce arkadaşımın aldığı çin malı navigasyon cihazını kullanmaktayım.Cihaz şarjda da olsa hep kapanıyor sanırım bataryası öldü o yuzden yapıyor.bu cihazlar için batarya nereden temin edebiliriz.teşekkurler.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ehil elektronikçi cep telefonu bataryası ile değiştirebilir, ben o şekilde kullanıyorum..

Yorum bağlantısı
Tahir Öztan

bugün bir sorayım o zaman nokia bataryasımı ya da hangisini tavsiye edersiniz.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ehil elektronikçi cep telefonu bataryası ile değiştirebilir, ben o şekilde kullanıyorum..

Hangi navigasyona abi :crazy::exc1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hangi navigasyona abi :crazy::exc1:

Sana yollayacağım değildi o, bende 2 tane var şu an navi :)

bugün bir sorayım o zaman nokia bataryasımı ya da hangisini tavsiye edersiniz.

Elektronikçi cihazı açıp baksın, sığdırabileceği en yüksek amper değerli batarya olur bence.. MArka farketmez..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sana yollayacağım değildi o, bende 2 tane var şu an navi :)

Tüh :D Neyse çevremde ki ehli eletronikçilere bir bakayım ben :D :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

4 yıl önce arkadaşımın aldığı çin malı navigasyon cihazını kullanmaktayım.Cihaz şarjda da olsa hep kapanıyor sanırım bataryası öldü o yuzden yapıyor.bu cihazlar için batarya nereden temin edebiliriz.teşekkurler.

İçini aç, bataryanın resmini çek hocam. Üstündeki yazılardan buluruz belki. Bir de bu aletlerde yüksek sıcaklıklara maruz kaldıklarından dolayı li-po batarya kullanılır. Öyle her pil olmaz. Dandik batarya takılırsa sıcaktan dolayı olmayacak şeyler olabilir. Sızma (zehirlenme), patlama (yaralanma) gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

benim navinin bataryası kendi kendine şişmişti. garantiye gönderdim, şarjın hep takılı kaldığını ve bu yüzden olduğunu söylediler. ücret karşılığında yenisini takıp yolladılar.

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

Şarjdayken bile kapanıyorsa pil olmayabilirde... Birde malum çin malı ve 4 yıl önce aldım dediğinizi düşününce alet miyadını doldurmuş diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Hocam bende çin malı kullanıyorum 2.el almıştım kendim değiştirdim içini açıyorsun sadece yapman gereken ölü bataryayı söküp yerine nokia bl-4c benimkinin yerine o sığdı + - uçlarına lehimlemek ha şimdi nekadar gidiyor desen en fazla yarım saat en azından kapanmıyor.

Êğer kapanma sorunu devam edersede ekran parlaklığını biraz kısmayı deneyebilirsin.

Yorum bağlantısı
Tahir Öztan

Mustafa bey dediğiniz gibi yaptırdım dün bi 4C nokia bataryasını lehimleyip içine monte ettirdim.ama bu seferki sıkıntı şarj olmuyor batarya.Ne prizden ne de pc den.neden olabilir ki acaba

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Mustafa bey dediğiniz gibi yaptırdım dün bi 4C nokia bataryasını lehimleyip içine monte ettirdim.ama bu seferki sıkıntı şarj olmuyor batarya.Ne prizden ne de pc den.neden olabilir ki acaba

O halde arıza ya aletin besleme devresinde ya da batarya uymadı. Bir de o batarya takılıyken aleti araç içinde güneşte bırakma. Benden sana tavsiye Tahir.

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Batarya takılı iken (çok basit bir kısa devre veya akım ölçen kontrol kalemleri var ) adaptörün iki ucundan ölçelerek, kontrolunu yaptırın. r4f1bh.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

bataryanın üç ucu var yanlış bağlanma ihtimali olabilir veya pile gelen kabloda birşey olmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
Tahir Öztan

mustafa hocam dediğiniz gibi 3 ucu var şu an ikisi bağlı sadece şarjda iken çalışıyor.3.yü bağlattım elektrikçiye bişey olmadı büyük ihtimal dediğiniz gibi bağlantılar nasıl olmalı acaba...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...