İçeriğe Yönlendir

B-Max Pişmanlığı

Volkan Kus

Recommended Posts

Volkan Kus

Aracimi hevesle sifir olaral aldim. Sorunlar beni soguttu.

1-kimse farkinda degil fakat tavan kaplamasinon on camla birlestigi yerler tum araclarda sorunlu

Bayide henuz satilmayanlar dahil. Ve ayna arkalarinda delikler var.

2-yan cam aralarina uretim eksikligi olarak kabul edilen toz tutma durumu mevcut. Bugun degilse yarin tum camlar cizilecek

3-arka cam acma kapama problemleri mevcut.

Kendiliginden acilip kapanmakta.

Kumanda etmemekte

4-motor arizalari mevcut

5-kapi yanindaki kalin lastikler tut cek hemen cikiyor

6-kesilen fatura tutarlari odenen parayi gostermemekte bayiler vergi kacirmakta. Maliyeye sikayette bulundum.

Daha ekleyecekleroinizi bekliyorum. Gelelim yaptiklarima. Once musteri hizmetleroni aradim anlattim. Biz bu sekilde ithal ettik bunlar problem degil sorun degil dediler

Servis otosan kabul etmiypr bisey yapamayiz dediler. Tuketici haklarona basvurdum bilirkisi atandi rapor yazildi. Rapor aracin degisimi veya ucretin faiziyle iadesi. Forda bayi araciligiyla faxladim. Bu bizi baglamaz dediler. Mahkemeye veriicem ve bunlari odettiricem

Herkesede meshur ford adina yakisir bu olaylari anlatiyorum

Sizde yazin anlatin bildirin belki onemserler musteri memnuniyeti der ilgilenirler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fatura konusunda: ödediğiniz rakamda bazı makbuzlu işlemler vardır, tümü size verilmiştir, fatura dışında

Yorum bağlantısı
Volkan Kus

Arac faturasina aldigi tam tutari neyan etmek zorundalar. Hadi kiviralim plaka. Sigorta vs

Ne tutar

Fatura 2800tl eksik

Bunu dile getirince paspas. Park sensoru

Oda buda dahil deniyor. Hadi onada tamam diyelim. 3000 tl tutarmi. Hadi tuttu diyelim alirken o hediye buhediye ne demek

Savunulcak tek taraflari yok

Bu kadar saygin bir dunya sirketine yakismiyor. Umarim bir yetkili bana ulasir vakit ayirirda dinler cozum bulur. Ben bu isme karsi tum sayginligimi kaybettim

Diger forum basliklarinda mevcut

Servis isigi yaniyor aracini cekiciyle servise gpturenlermevcut

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

2800 tl çok büyük rakam değil. Sigortası, plaka masrafı, park sensörü gibi masraflar dediğiniz fiyatı tutabilir.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dernek harici tüm kurumlar müşteriden aldıkları tutar karşılığı tam fatura kesmek zorunda, bildiğim. Hediye dahi olsa faturada görünür, karşılığı bedelsiz olarak işaretlenir. Yoksa stoka giren ürünü nasıl düşecekler ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

B max şikayetleri artıyor :(

arka cam sorununu dile getiren bir arkadaş daha vardı

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet, onlarında futura da görülmesi gerekmez mi ? Kangoolar da hep görüyorduk ?

Onlar onun için ayrı bir fatura kesilmiş olabilir.

Abi mutlaka bir açıklaması vardır. Çünkü müşterinin maliyeye şikayet edeceklerini tahmin ediyorlardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Faturada görünmeyecek olan... : Ruhsat ve plaka masrafları, sigortası ve mtv'dir.. Bu da 2800 lira tutmaz..

Park sensörü, paspası gibi aksesuarlar bu bedeli dahil edilemez..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi ne ödediysem onu kestiler.Hatta bana +1200 lira değerinde +2yıl garantide hediye etmişlerdi :)

Mehmet burada ruhsat yok, mtv yok, sigorta yok.. Yanlış hatırlıyorsun.. Mutlaka fazla para almışlardır..

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Bedir

40.000 TL'ye full donanımlı S-max var desek,km yapmış dizel araç alınır mı diye bir dünya ahkam kesilir hemen..o kadar para ver sıfır araba al,hem donanımı,motoru yetersiz olsun,hem de bir dünya başın ağrısın..geçmiş olsun...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Volkan Kus

Ozellikle araci alanlar tavan kaplamalarini kontrol etsin. On camla birlesen kismi ayrica yan camlardaki toz tutma prpblemi nedeniyle cizilmelero

Nede olsa wolkswagen bu hersey standart. Ford degil

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ozellikle araci alanlar tavan kaplamalarini kontrol etsin. On camla birlesen kismi ayrica yan camlardaki toz tutma prpblemi nedeniyle cizilmelero

Nede olsa wolkswagen bu hersey standart. Ford degil

Sanıyorum telefondan yazıyorsunuz. Biraz daha dikkatli yazmanızı rica ederim :flowers:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben arabayı aldığımda da faturada ödediğimden eksik bir rakam vardı diye hatırlıyorum..Fiestayı alırken epey bir fark vardı..

Yorum bağlantısı

Piyasaya yeni çıkan bir aracı almak her zaman risktir bana göre...bir çok kişi huyunu suyunuda bilmiyor,olan kullanıcıya oluyor hep...üzücü bir durum sizin adınıza..

Yorum bağlantısı
İlyas Baykal

Pardon Ama faturayı eksık kesmenın B-Maxla yada fordla ne alakası var onu cozemedım tamamen bayıden kaynaklanıyor ben Aksaray Gelişim Otadan Aldım Faturamı tam kestıler ısteyene faturayı gonderebılırım Motor Arızasını hiç duymadım ama her aracta oldugu gıbı ufak tefek uretım hataları olabılır piyasaya yenı cıkmış bı arac sonucta Bi Renault yada Fıat alsanız bu hata lıstesı en az 2 ye katlardınız

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pardon Ama faturayı eksık kesmenın B-Maxla yada fordla ne alakası var onu cozemedım tamamen bayıden kaynaklanıyor ben Aksaray Gelişim Otadan Aldım Faturamı tam kestıler ısteyene faturayı gonderebılırım Motor Arızasını hiç duymadım ama her aracta oldugu gıbı ufak tefek uretım hataları olabılır piyasaya yenı cıkmış bı arac sonucta Bi Renault yada Fıat alsanız bu hata lıstesı en az 2 ye katlardınız

Fiat'ı da, Renault'u da sıfır aldığım zamanlar oldu eski şirketimde. Renault'lar nereden baksanız 100bin km boyunca bakım harici servis yüzü görmedi.

Fiat'ların tek sıkıntısı ise 1.3 motor olduklarından yüklü iken yağ eksiltiyorlardı, Fiat servisi de bunu kabul etti ama yapacak bir şey olmadığını iletti.

Bu ön yargıya nereden vardınız bilemiyorum...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun.Fatura ne ödemişseniz onu kesmek zorundalardı.Ancak bu sadece Ford yada b-max e özgü değildir.Başka bayi de tam da kesiliyor olabilir.

Ancak hakem heyeti belli bir miktara kadar akar veriyor.Daha sonra mahkemeye başvurmanız lazım.Hakem heyetinin kararı da bu mahkemede elinizde ki en güçlü delildir.Sonrasında yine karşı taraf itiraz edecektir.Ancak yılmadan uğraşırsanız sonuç alacağınızı düşünüyorum.

Satışta olan araçlarda da sorun olduğunu belgeleyebilirseniz işiniz kolaylaşır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlyas Baykal

Fiat'ı da, Renault'u da sıfır aldığım zamanlar oldu eski şirketimde. Renault'lar nereden baksanız 100bin km boyunca bakım harici servis yüzü görmedi.

Fiat'ların tek sıkıntısı ise 1.3 motor olduklarından yüklü iken yağ eksiltiyorlardı, Fiat servisi de bunu kabul etti ama yapacak bir şey olmadığını iletti.

Bu ön yargıya nereden vardınız bilemiyorum...

2012 Model Punto aldık arkadaşa daha 5000 km olmadan heryerınden ses gelmeye başladı fiyat politikaları desenız berbat 30.000 tlye aldıgınız arabayı 6 ay sonra 25000 tlye satamıyorsunuz

Fiorıno Kullandım 50.000 kmde sattım sıfır arac 38000 tl ıken ben aracımı 22000 tlye sattım 2010 modeldı hangı 2 yaşında arabada 16.000 tl fıyat farkeder

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2012 Model Punto aldık arkadaşa daha 5000 km olmadan heryerınden ses gelmeye başladı fiyat politikaları desenız berbat 30.000 tlye aldıgınız arabayı 6 ay sonra 25000 tlye satamıyorsunuz

Fiorıno Kullandım 50.000 kmde sattım sıfır arac 38000 tl ıken ben aracımı 22000 tlye sattım 2010 modeldı hangı 2 yaşında arabada 16.000 tl fıyat farkeder

İyi de, ikinci el fiyatının markanın sıfır satışı ile ne alakası var? Kullanıcıların kendi belirlediği bir piyasadayız. Ona bakarsanız, 98 model Toyota'ya da 15binTL istenen bir pazar var. Kim ne yapsın...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Araç bakarken otomatik b-max test aracını 15 günde bulup getiremeyen Nevşehir ford bayii yetkililerine teşekkürü borç bilirim!

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ahh ahh, makyajsız ford alınmaz sözümü hatırladım, geçmiş olsun üzüldüm vallahi... :(

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...