İçeriğe Yönlendir

B-Max Pişmanlığı

Volkan Kus

Recommended Posts

Önder Kuru

Bir araçla, dünyanın ilk seri otomobil üretimini yapmış bir markayı kötülemek öfkenin sonucudur. Aracınızla ilgili sorunlarınız muhakkak çözülecektir, ama fatura tamamen yetkili bayinin sorunudur, bu ne ford'u ne de b-max'ı ilgililendirir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Pardon Ama faturayı eksık kesmenın B-Maxla yada fordla ne alakası var onu cozemedım tamamen bayıden kaynaklanıyor ben Aksaray Gelişim Otadan Aldım Faturamı tam kestıler ısteyene faturayı gonderebılırım Motor Arızasını hiç duymadım ama her aracta oldugu gıbı ufak tefek uretım hataları olabılır piyasaya yenı cıkmış bı arac sonucta Bi Renault yada Fıat alsanız bu hata lıstesı en az 2 ye katlardınız

Depoda 7 fiat (doblo, fiorino, linea) 1 renault kullanıyoruz dediğiniz markalar arasından. Hepsi tabiri caizse eşek niyetine kullanılır. Ne renaulttan ne de fiattan hiçbir şikayetimiz yok. Ticari araçları nasıl kullanılırlar bilirsiniz. (hatta renaulta 20w 50 yağ konulduğundan 5 bin kilometre sonra haberimiz oldu 1.5 dci).

1 tane fiatın turbosu ötüyor o kadar.

2. el fiyatlarında üreticinin ne rolü ve politikası var onu çıkaramadım?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Depoda 7 fiat (doblo, fiorino, linea) 1 renault kullanıyoruz dediğiniz markalar arasından. Hepsi tabiri caizse eşek niyetine kullanılır. Ne renaulttan ne de fiattan hiçbir şikayetimiz yok. Ticari araçları nasıl kullanılırlar bilirsiniz. (hatta renaulta 20w 50 yağ konulduğundan 5 bin kilometre sonra haberimiz oldu 1.5 dci).

1 tane fiatın turbosu ötüyor o kadar.

2. el fiyatlarında üreticinin ne rolü ve politikası var onu çıkaramadım?

Avatardan anlaşılacağı üzre "summer seson has come" :yuzucu::icecream:

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Neymiş bu renault ile fiat'ın çektiği be. Türkiye de ne kullanıldı bu araçlar. Hala da çok satılıyor. Ford bi tık üzerinde gibi görünüyor ama, megan 3 yerine focus 2,5 aldığıma pişman olmuştum. Pişman değilde keşke onu alsaymışım dedim. Ama ford'dan da memnuniyetsizliğim çok değil. Hepsi makine olacak o kadar.

Yıllardır araba üreten markaların bu kadar çok hata yapmamaları lazım bence. İlk seri de olsa diğer arabalardan çok farklı bi tarzı yok ki. Acaba kullanıcıların beklentileri mi çok fazla. Sonuçta maliyetleri düşürmek için bazı masraflardan kaçtıkları gerçek ama kaliteden ödün veremezsiniz. Dün aracı servise götürdüm oldukça ilgililer. Bu aracında şikayetlerini gidereceklerinden eminim.

tarihinde Necati Öner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlyas Baykal

Arkadaşalr tekrar ozur dılıyorum tartışmak ıstemıyorum ama yılbaşında 33.000 tl olan Sıfır Linea Bugun 28.500 e dusurdu yanı fıattan sıfır araba alan ne kadar zarar edıyor ortada ben fıatı kotulemıyorum kondorun fazla olmadıgını işciliğinin zayıf oldugunu soyluyrum motoruna bısey demedım zaten babamda FIORINO vardı 170.000 de expertız yaptırdıgımızda motor cok ıyı cıktı 170.000 olmasına ragmen gecenlerde sahıbınden.com da fluence gördum dizel 500.000 km de ıdı daha 200.000 km yapar dıyorlar ama ıscılık cok vasat ben hıcbır markayı kotulemıyorum eksıklerını soyluyorum

Yorum bağlantısı
Volkan Kus

Burada problem ithal edilen araclarda sorun var diyoruz tuketici heyeti bilirkisi atiyor. Otosan inatla hayir sorun yok diyor. Tavan kaplamasinda problem var. Delik var. Camlar ac kapa ciziliyor. Bunlardami normal sizce bumudur musteri memnuniyeti

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Volkan bey, her markanın çoğu modelinde bu tür sorunlar olabiliyor, benim aracımda sizin yazdığınız kadar sorun yok, ve memnunum, ayrıca aracı aldığım yetkili bayi satış bölümünden ve servisindende memnunum. Memnuniyette göreceli bir kavram sanırım. Aracımda arka camların 8-10 günde bir sorun çıkarması sorununu 1 dk lık kodlama işlemiyle kendim hallediyorum şuan da. Çok daha pahalı araçlarda da ne sorunlar var, marka ve modeller ile ilgili bir liste yapmaya kalksak uzar gider. Malesef sizin aracınızda birden fazla sorun meydana gelmiş sanırım. Benim aracımın ne iç döşemesinde sorun var (Özellikle inip baktım), ne camlarında çizik var (alalı 3 ay oldu), ne de yazdığınız diğer belirti ve sorunlar var. Sadece arka camlar 8-10 günde bir kodtan düşüyor ve bazen sabahları ilk çalıştırmada ''Motor yağ basıncı düşük'' uyarısı çok kısa süre belirip kayboluyor, sanırım araç ilk çalıştığında yağ devir daimi başlarken bir an yağ başıncını düşük olarak algılıyor bu uyarı anında kayboluyor ekrandan. Sonuç olarak tabiki sorunların düzeltilmesini istemek hakkımız, para veriyoruz ve hakkını istiyoruz, ama benim düşüncem bu paraya bu ekonomide ve konforda daha iyi bi marka olduğunu sanmıyorum yada varsa olanların tipi yada özellikleri benim hoşuma gitmemiştir. 1.5 tdci 75 bg B Max aracımdan memnunum ve inşallah hep memnun olarak kullanmaya devam ederim diyorum. Kuga alanlarında bir çok şikayeti var, fiesta alanlarında şikayetleri var. Yani en ucuzunu alanda , en pahalısını alanda şikayet ediyor. Ama ben diyorum ki, aracımdan memnunum ve iyiki almışım.

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Alım gücümüz düşük, AB ülkelerinin bir kısmındaki halklar gibi sıfır km. araca çok rahat ulaşamıyoruz. Her şeyimizi koyup araç satın alıyoruz, haliyle otomobil her şeyimiz oluyor. Bu durum ister istemez beklentilerimizi yükseltiyor. Sıfır km. araçta ufakta olsa böyle sorunlarla karşılaşınca ve distribütörün ilgisizliği de buna eklenince yaşanan tam bir sinir harbi, memnuniyetsizlik :s

Her araçta bir kusur var. Şimdi kullandığım Cmax tdci tit x aracımı alırken en az 5 yıl kullanabileceğim, cam tavanı, sesle kontrolü, otomatik parkı, bixenon farları ile v.s. sayamadığım tüm donanım özellikleri ile birlikte güncelliğini koruyacak bir araçtı nazarımda. Direksiyon kutusu kaynaklı yaşadığım sorunlar nedeniyle artık araca bu gözle bakamıyorum. Alternatifini de bulamadığım için muhtemelen garanti süresinin dolmasına kadar bu aracı kullanacağım. Akabinde bir daha sıfır km. araç alacağımı da sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hiç sabit durmuyo,sürekli sağa sola dönüyo :crazy:

Kendimi bi yerlerden atmak istiyorum, ilk olarak sandalyeden

:sandalye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Ne var direksiyonda?

Direksiyon kutuları bozuk satıhlı yollarda ses yapıyor Sani. Kullandıkça da bu ses artıyor. Hali hazırda bu sorunu gidermeye yönelik bir gelişmede yok :s Cmax II başlığında bu konuda bir hayli şikayet te bulunuyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Direksiyon kutuları bozuk satıhlı yollarda ses yapıyor Sani. Kullandıkça da bu ses artıyor. Hali hazırda bu sorunu gidermeye yönelik bir gelişmede yok :s Cmax II başlığında bu konuda bir hayli şikayet te bulunuyor.

:( Aynısı olmuştu bende. Neyseki değişimde düzelti.

Yorum bağlantısı
Yusuf Yarar

alırsın ford olursun mord....(fordzede pardon b-max zede mi deseydim).......

sıfır aldığım b-max 13 mayısta motor arızası verdi gelip baktılar beyin modülünde fabrikasyon hatası var dediler yapacaz diyorlar hala yapıyorlarmış....

Yorum bağlantısı
Ufuk Çetinkaya 2

Aracimi hevesle sifir olaral aldim. Sorunlar beni soguttu.

1-kimse farkinda degil fakat tavan kaplamasinon on camla birlestigi yerler tum araclarda sorunlu

Bayide henuz satilmayanlar dahil. Ve ayna arkalarinda delikler var.

2-yan cam aralarina uretim eksikligi olarak kabul edilen toz tutma durumu mevcut. Bugun degilse yarin tum camlar cizilecek

3-arka cam acma kapama problemleri mevcut.

Kendiliginden acilip kapanmakta.

Kumanda etmemekte

4-motor arizalari mevcut

5-kapi yanindaki kalin lastikler tut cek hemen cikiyor

6-kesilen fatura tutarlari odenen parayi gostermemekte bayiler vergi kacirmakta. Maliyeye sikayette bulundum.

Daha ekleyecekleroinizi bekliyorum. Gelelim yaptiklarima. Once musteri hizmetleroni aradim anlattim. Biz bu sekilde ithal ettik bunlar problem degil sorun degil dediler

Servis otosan kabul etmiypr bisey yapamayiz dediler. Tuketici haklarona basvurdum bilirkisi atandi rapor yazildi. Rapor aracin degisimi veya ucretin faiziyle iadesi. Forda bayi araciligiyla faxladim. Bu bizi baglamaz dediler. Mahkemeye veriicem ve bunlari odettiricem

Herkesede meshur ford adina yakisir bu olaylari anlatiyorum

Sizde yazin anlatin bildirin belki onemserler musteri memnuniyeti der ilgilenirler

1. maddedeki sorun bende de var. çözüm bulundu mu. ve arkadaşlar bu cam olayı için bir gelişme yok mu? geri çağırma vs.

Yorum bağlantısı
Volkan Kus

Otosan tarafindan bahse konu olaylarla ilgili bir islem yapilirsa burdan birbirimizi haberdar edelim. Henuz umursamiyorlar ve cozum uretmiyorlar. Herkes sahsen basvursunki onemsesinler

Yorum bağlantısı
Eyüp Akagündüz

merhaba arkadaşlar. bende 2013 ford b max 1.5 dizel titanium alarak aranıza katıldım. öncelikle ben aracı sıfır değil ikinici el aldım.ama araç 3 aylık ve 9000 km idi. ben araçtan genellikle memnun. fakat iki sorunum var.

birincisi direksiyonda sanki bir boşluk varmış gibi geliyor. direksiyonu çevirirken sağa sola hafifçe vurdurduğumda direksiyondan bir ses geliyor. aynı ses direksiyonu sağa yada sola en sona dayadığım zamanda geliyor. direksiyon elektrikli olduğu için mi dir yoksa bir problem mi var bilemiyorum. daha önce elektrikli direksiyonlu hiç araç kullanmadım. forumdaki diğer arkadaşların araçlarında da bu ses varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim. yetkili ford servisi ile görüştüm sesin normal olduğunu söylediler ama ban tatmin olmadım.

ikinci sorunum aracı ilk çalıştırdığımda bazen "tır tır tır" şekilde bir ses bir kaç saniye çıkıyor ve sonra kayboluyor.

cevaplarını bekliyorum. saygılar.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Tevekkeli değil ortalıkta pek gözükmüyor zaten B-Max. Nedeni bunlar olabilir.

Fatura konusunda ise bayinin cebine ne kadar para girmişse o kadar bedelli bir fatura kesilmelidir. Hediye mediye işin kılıfı ve geçersiz. Devlet vatandaşının yanında olmadığından veya birkaç sene gecikmeli olarak olay unutulup yaralar sarılıp taraflar arasında kız alıp vermeler başladıktan sonra yanında olduğu için, firmalar da bunu koz olarak kullanıyor.

Ceza ve denetim olmadığından (veya emekleme safhasında olduğundan) ben de elime böyle bir ticari koz geçti mi affetmem. Arayan yok soran yok ooohh :)

Tüketici hakem heyetinin kararları bağlayıcıdır. Belli bir meblağın üzerindeki davalara (yani tüm otomobil davalarına) Tüketici mahkemeleri bakıyor. Elinizdeki raporları da ciddi bir referans olarak alıyor. Ve genelde mağdur olan ve haksızlığa uğrayan taraf tüketici olduğundan davayı kazanan da tüketici oluyor. Ben hepsiburada, beko ve bir tane de kapıdan satış için başvurdum, kazanamadığım durum olmadı. Tüketici mahkemesine gittiniz umarım. Ayrıca adaletimizde bazen haksızlık yaratan "ispatlama" yükümlülüğü de üreticiye veriliyor. Böylece tüketici gereksiz masrafların altına girmiyor. Yani bu arabanın elektrik aksamı bozuk derseniz, size "ispatla o zaman bozuk olduğunu" denmiyor. Üreticiye, "ispatla o zaman bozuk olmadığını" deniyor.

Adalet sistemimizin ağır ayıbı olarak "haksız zenginleşme" gibi uydurma söz konusu olduğundan manevi tazminat talebi sonuçsuz kalıyor veya az oluyor. Öyle Amerika gibi 1 milyon dolar tazminat alma falan bizde yok.

tarihinde özgür özuysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Aracınız hayırlı olsun, hoşgeldiniz. Direksiyon ile ilgili sağa sola hafifçe vurdurmak derken neyi kast ettiniz anlayamadım. ancak direksiyon en sola yada en sağa son noktaya kadar dayandığında farklı bir ses gelmesi normaldir ve mümkün olduğunca direksiyon en sola yada en sağa dayanmamalı yada uzun süre o şekilde tutulmamalıdır. Aracın ilk çalıştığında gelen tır tır sesi ile ilgili pek bir fikrim yok ama soğuk motor ilk çalıştığında biraz farklı sesler çıkarması normaldir.

merhaba arkadaşlar. bende 2013 ford b max 1.5 dizel titanium alarak aranıza katıldım. öncelikle ben aracı sıfır değil ikinici el aldım.ama araç 3 aylık ve 9000 km idi. ben araçtan genellikle memnun. fakat iki sorunum var.

birincisi direksiyonda sanki bir boşluk varmış gibi geliyor. direksiyonu çevirirken sağa sola hafifçe vurdurduğumda direksiyondan bir ses geliyor. aynı ses direksiyonu sağa yada sola en sona dayadığım zamanda geliyor. direksiyon elektrikli olduğu için mi dir yoksa bir problem mi var bilemiyorum. daha önce elektrikli direksiyonlu hiç araç kullanmadım. forumdaki diğer arkadaşların araçlarında da bu ses varmı acaba yardımcı olursanız sevinirim. yetkili ford servisi ile görüştüm sesin normal olduğunu söylediler ama ban tatmin olmadım.

ikinci sorunum aracı ilk çalıştırdığımda bazen "tır tır tır" şekilde bir ses bir kaç saniye çıkıyor ve sonra kayboluyor.

Aracınız hayırlı olsun, hoşgeldiniz. Direksiyon ile ilgili sağa sola hafifçe vurdurmak derken neyi kast ettiniz anlayamadım. ancak direksiyon en sola yada en sağa son noktaya kadar dayandığında farklı bir ses gelmesi normaldir ve mümkün olduğunca direksiyon en sola yada en sağa dayanmamalı yada uzun süre o şekilde tutulmamalıdır. Aracın ilk çalıştığında gelen tır tır sesi ile ilgili pek bir fikrim yok ama soğuk motor ilk çalıştığında biraz farklı sesler çıkarması normaldir.

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...