İçeriğe Yönlendir

Laptop Isındı,Kapandı.Bir Daha Açılmadı!

Mert Çakar

Recommended Posts

Mert Çakar

arakadaşlar laptop um ısınmış farkında degilim yatagan üzerinde.işlem yaparken kapandı aniden bir daha açılmadı neyden kaynaklı olabilir sizce ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

100 derece ısıya geldikten sonra kapanır soğuduktan sonra acılır acılmazsa bi yerler yanmıs

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

100 derece ısıya geldikten sonra kapanır soğuduktan sonra acılır acılmazsa bi yerler yanmıs

aynen hocam muhtemelende acaba harddisktemi sıkıntı yoksa güç kaynagında filan mı bilemedim.garantiye göndermekte istemiorum 1 ayda zor geliyor :s

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

bilgisayar hiç acılmıyorsa anakartta veya güç kaynağında olabilir.bilgisyar acılıp işletim sistemi gelmiyorsa sistem çökmüş veya hdd yanmıs olabilir

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hala açılmıyor mu?

İşlemci kendini korumaya alıp sistemi kapatır. Soğuduktan sonra sistem tekrardan açılmalı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Benim meşhur hp dv5 imde açılıyor, az sonra donup kalıyor, bazende açılırken donuyor, yeniden win kurdum, kurarken dondu kaldı, acaba anakart nanaymıdır ?

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Çakar

Hala açılmıyor mu?

İşlemci kendini korumaya alıp sistemi kapatır. Soğuduktan sonra sistem tekrardan açılmalı.

yok yaklasık 1 aydır böyle netbook kullanıyorum bu ara ama yaptırmam lazım bir an öncede ne olabilirki acaba?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

yok yaklasık 1 aydır böyle netbook kullanıyorum bu ara ama yaptırmam lazım bir an öncede ne olabilirki acaba?

Hiç açılmıyorsa artık, muhtemelen anakart sorunlu :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

tahmini masraf nedir sizce :)

Anakarta bakılmadan söylemek çok zor. Her şey süpriz :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Yatağın üstünde dizüstü bilgisayar olur mu? Hava giriş ızgaraları kapanır ya öyle... Sert zeminde kullanacaksınız bu tür aletleri ki hava girsin, soğutma işlemi olsun. Normalde işlemci kendini korumaya alır, zaten bu söylenmiş. Tekrar açılması lazım soğuyunca. Açılmıyorsa anakart gitmiştir... Ee bu da söylenmiş... :unsure2: Ben bu mesajı niye yazdım o zaman? Al bana :punish:

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Kasım Atlı

Arkadaşlar malum yaz geldi ve sıcaklar arttı, artık herkes pc'lerini kullanırken dikkat etmeli bence... :shok: :shok:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben bu mesajı niye yazdım o zaman? Al bana :punish:

Onları yazıp da bunu yazmasaydın, bunu da biz diyecektik. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Fanları temizlenmeli.Fan sökülmüşken soğutucu sökülüp silikonu yenilenmeli.bunları yaparken işlemci sökülüp en az 1 saat takılmamalı.Pil muhakkak sökük olmalıdır.

Sistem donması ilk olasılık ram,sonra hdd,sonrasında kuzey köprüsü.Ekran kartı dondurmaz renk hataları yaptır ve sistem açılmaz.

İntel işlemcisi yanmaz.Amd ise belki yanar.

Notebook modelini yazabilirmisin.Dv5 klasik arızasıdır.Güney köprüsü sorunu en çok verdiği hatadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Çakar

Fanları temizlenmeli.Fan sökülmüşken soğutucu sökülüp silikonu yenilenmeli.bunları yaparken işlemci sökülüp en az 1 saat takılmamalı.Pil muhakkak sökük olmalıdır.

Sistem donması ilk olasılık ram,sonra hdd,sonrasında kuzey köprüsü.Ekran kartı dondurmaz renk hataları yaptır ve sistem açılmaz.

Notebook modelini yazabilirmisin.Dv5 klasik arızasıdır.Güney köprüsü sorunu en çok verdiği hatadır.

Lenovo B570 Hocam modeli. işlemci intel

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hp dv5 Et1110 ve amd işlemcili, oyun oynarken tost makinası gibi ısınırdı, ben işlemciyi fanı söktüm, termal silikonu yeniledim ama fark olmadı, 2 rami var, tek tek denedim, yer değiştim yine olmadı, komple temizledim gıcır oldu hala donuyor ne yazıkki.

işlemci: AMD Turion™ X2 Çift Çekirdekli Mobil İşlemci RM-72

2z4eomr.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Çakar

Bu model garantili olmalı?

garantili hocam devam ediyor daha ancak içinde çokta öenmli resimlerim dosyalarım mevcut servise gönderince dert anlatılmıyorda sıfır gibi gönderiyorlar eger uygun yollu çözebilirsem kendim hallettiricem garantiden çıkması cokta önemli degil

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hp dv5 Et1110 ve amd işlemcili, oyun oynarken tost makinası gibi ısınırdı, ben işlemciyi fanı söktüm, termal silikonu yeniledim ama far olmadı, 2 rami var, tek tek denedim, yer değiştim yine olmadı, komple temizledim gıcır oldu hala donuyor ne yazıkki.

işlemci: AMD Turion™ X2 Çift Çekirdekli Mobil İşlemci RM-72

AMD ısınır. BIOS güncellemeyi denedin mi? Fan hızını arttırıyorlar bazen.

garantili hocam devam ediyor daha ancak içinde çokta öenmli resimlerim dosyalarım mevcut servise gönderince dert anlatılmıyorda sıfır gibi gönderiyorlar eger uygun yollu çözebilirsem kendim hallettiricem garantiden çıkması cokta önemli degil

Diski söküp gönderebilirsiniz. Böylelikle verilerinize bir şey olmaz. Garanti önemlidir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yenisini al kurtul :) bende donan dv5 ve tarihi fakat hd arızası dışında faal Hp nx9005 var, çok geri kaldım bu konuda çook :)

HP-Compaq-nx9005.jpg

AMD ısınır. BIOS güncellemeyi denedin mi? Fan hızını arttırıyorlar bazen.

Diski söküp gönderebilirsiniz. Böylelikle verilerinize bir şey olmaz. Garanti önemlidir.

son sistem bios yüklü, her tür yazılım mevcut, chip tuningli fan ve ilave soğutuculu cooling pad te var üstelik, ama yakıyor ortalığı, saç kurutma makinası mübarek :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...