İçeriğe Yönlendir

Laptop Isındı,Kapandı.Bir Daha Açılmadı!

Mert Çakar

Recommended Posts

Sani Gerşon

son sistem bios yüklü, her tür yazılım mevcut, chip tuningli fan ve ilave soğutuculu cooling pad te var üstelik, ama yakıyor ortalığı, saç kurutma makinası mübarek :D

AMD, yapacak bir şy yok maalesef...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Neyse, müzeme koydum ikisinide :D

Şimdi şu var, derin bir ohh çektim, ses yok seda yok, sıcak hava yok, hatta WASD tuşlarında oyun esansında serin bir hava akımı bile var, Asus bu işi biliyor, K55Vj f/p olarak süper :)

2342721o.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Talip Eren

Eğer önemli belge fotoğraf varsa,garantide tamir de silinebilir diyorsanız,hdd yi söktürün veya sökün,taşınabilir hdd gibi içindekileri başka pc ye aktarın(hdd sağlamsa tabi).

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Neyse, müzeme koydum ikisinide :D

Şimdi şu var, derin bir ohh çektim, ses yok seda yok, sıcak hava yok, hatta WASD tuşlarında oyun esansında serin bir hava akımı bile var, Asus bu işi biliyor, K55Vj f/p olarak süper :)

Asus'un K serisi özellikleri iyi olsa bile daha ekonomik ürettiği bir seridir. N serisi kalite bakımından çok iyidir.

Eğer sıcaklardan dolayı bilgisayarlarınızda kapanma sorunu yaşıyorsanız fan temizliği ile beraber işlemci sıvısı(termal macunu)'nı yenileyin. Sizi daha çok masraftan korur :good1:

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

İzmir'de bir yer var, laptopların anakartlarını değiştiriyorlar. Mesela benim ekran kartı yanmıştı; herşey yerinde kaldı birtek anakart değişti( benim makine dv6 iken dv7 anakartı takmışlar) 250TL tutmuştu. Tek sorun caps lock ve touchpad'in ledlerinin yerleri farklı, saçma sapan yerlerde yanıyor ledler :D Sizinde muhtemelen ekran kartı yanmıştır. Aynı soğutma sistemi üzerinde oldukları için genelde birbirlerini haşlarlar. İşlemci AMD ise; hep kazanır. Olan cicim ekran kartına olur.

Yorum bağlantısı

Amd torion ısısı en düşük modellerden.Isınan kuzey köprüsü ve ekran kartı var ise kesin ikisidir.Ekran kartı onboardda olsa haricide olsa sogutucu kısmı çok yetersiz.Her 6 ayda bir ehil elde temizlik şart.Dv serisi görünüş olarak çok gösterişli tipler ama en fazla cebide yakan bu modelleri oldu.Dv5 Dv 7 farketmiyor dışları hariç içleri aynı.

İntel modellerinde en çok arıza güney köprüsünde çıkardı.

Nx9005 harici ekran kartı arızasızndan başka arıza yapmayan ender modellerden.Sevdiğim yani ekran lcd çözünürlüğünün yüksek olması.

Ben tam bir Asus'cuydum Çinlilerinki hariç kesinlikle tavsiye ederim.Şu Çin üretiminden başka şans yok ve alınacak ise muhakkak üst versiyonlar olmalı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Asus'un K serisi özellikleri iyi olsa bile daha ekonomik ürettiği bir seridir. N serisi kalite bakımından çok iyidir.

Eğer sıcaklardan dolayı bilgisayarlarınızda kapanma sorunu yaşıyorsanız fan temizliği ile beraber işlemci sıvısı(termal macunu)'nı yenileyin. Sizi daha çok masraftan korur :good1:

Sorun HP dv5 de, Asus k55 te bırak ısınmayı, normal kullanımda parmaklarım serinliyor, tam kapasite oyunda anca oda ısısına geliyor alet, orta seviyesi bile iyiymiş bu asusun :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Semih İzmir,İstanbul,Ankara farketmiyor bu Dv modelleri için İthalatcılar için en çok para kazandıran modellerdi.Sorunlu anakartlar tüm dünyadan toplanır chipsetler değişir ve tekrar tüm dünyaya pazar edilen ve en çok satılan modeldir.

Ankara'da iyi bildiğim 2 firma basit bir bilgisyar satıcısı iken parça parça sırf bu modellerin anakart,lavyesi,ekranının ithalatını yaptıktan sonra kısa sürede büyüyen arkadaşlarımdı.Biri şimdi Bir çok firmaya ürün yetiştiremiyor.En son gördüğümde her ayın 20 günü Çinde idi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Amd torion ısısı en düşük modellerden.Isınan kuzey köprüsü ve ekran kartı var ise kesin ikisidir.Ekran kartı onboardda olsa haricide olsa sogutucu kısmı çok yetersiz.Her 6 ayda bir ehil elde temizlik şart.Dv serisi görünüş olarak çok gösterişli tipler ama en fazla cebide yakan bu modelleri oldu.Dv5 Dv 7 farketmiyor dışları hariç içleri aynı.

İntel modellerinde en çok arıza güney köprüsünde çıkardı.

Nx9005 harici ekran kartı arızasızndan başka arıza yapmayan ender modellerden.Sevdiğim yani ekran lcd çözünürlüğünün yüksek olması.

Ben tam bir Asus'cuydum Çinlilerinki hariç kesinlikle tavsiye ederim.Şu Çin üretiminden başka şans yok ve alınacak ise muhakkak üst versiyonlar olmalı.

nx9005 taş gibi gerçekten, dv5 i bir ara hallederim artık, Asus konusunda haklısın, adamlar yapıyor, Asus boş zamanlarındada macbook üretiyor üstelik, elma birşey üretemiyorya yazık, Asus yardım ediyor işte :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

nx9005 taş gibi gerçekten, dv5 i bir ara hallederim artık, Asus konusunda haklısın, adamlar yapıyor, Asus boş zamanlarındada macbook üretiyor üstelik, elma birşey üretemiyorya yazık, Asus yardım ediyor işte :D

Asus üretmiyor, tüm markalara donanım sağlayan Foxconn üretiyor Mac'leri

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Asus üretmiyor, tüm markalara donanım sağlayan Foxconn üretiyor Mac'leri

Öylemiydi,neyse ha Asus ha Foxconn, netice aynı, neyse uzatmayayım... :seytan:

Yorum bağlantısı

Foxconn parçası kullanmayan hiç bir modeli kolay bulamazsınız diyebilirim.Sadece Abd üretimi tek model var adını hatırlamıyor acayip bi model o hariç kullanmayan yoktur.Mac tabanını açık hale getirdi benim için basit yapı oldu diyebilirim.Eski Mac modelleri gibi makina tanımam ama birde fiyatı makul olsa çok iyi olur hani.

Asus bir çok model de rol oynadı bir aralar ama şimdi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hp'den güzel tost makinesi olur :D

Bende dv5 i ne yapsam diyordum, iyi fikir verdin, arasınada eski tost makinamın teflon kapaklarını koydummu cillop gibi olur :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ibm Çinlilere geçtikten sonra bir çok marka kendini saldı.Otomobil dünyası gibi bişi oldu.Benim için Çin üretimi olduktan sonra kalite bazı değişmiyor.A dan Z ye aynı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ibm Çinlilere geçtikten sonra bir çok marka kendini saldı.Otomobil dünyası gibi bişi oldu.Benim için Çin üretimi olduktan sonra kalite bazı değişmiyor.A dan Z ye aynı.

Abi yeni imac'leri hiç açtın mı? 21" veya 27" olanları?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

En az 2 yıldır pc lerden uzağım.Evdekiler haricinde geçen ay sadece klavye değişimi yaptım.

Açsam ilk başta hayran olacağıma eminim.İnceledikten sonra fikrimin değişeceğinede eminim. :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

En az 2 yıldır pc lerden uzağım.Evdekiler haricinde geçen ay sadece klavye değişimi yaptım.

Açsam ilk başta hayran olacağıma eminim.İnceledikten sonra fikrimin değişeceğinede eminim. :good1:

:tap2:

Aynı duyguları yaşadım. Açtık, vay vay vay dedik. Sonra sökmeye kalkınca sadece 20dk neresinden başlasak diye düşündük :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bizlerin gördükleri sadece piyasaya özğü modeller ben özel olanları seviyorum.6 yıl önce eminiyetin özel biriminde gördüm ve bizlerin gördüklerine bir daha makina demedim.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Onları yazıp da bunu yazmasaydın, bunu da biz diyecektik. :D

Çok şekersiniz ya ondaan. :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...