İçeriğe Yönlendir

Burun Ameliyatı

Semih İzgi

Recommended Posts

Semih İzgi

Bu ayın son çeyreğinde operasyon geçireceğim.. 1.5 yıl önce bademcik şikayeti ile gittiğim bir doktor burnumdan et almayı önerdi, geçirdiğim operasyon malesef ki başarısız oldu ve/veya burun etlerim iyileşme sürecinde daha da şişti. Bu nedenle uzun zamandır otrivin gibi spreylere bağımlı olarak yaşıyorum..

Tahminim o ki bir önceki opreasyon bıçakla kesilip dikilerek gerçekleştirildi. Çünkü hem dikişler hemde bolca bez vardı burnumda.

Bu sefer ise yakarak büzüştürme denen bir yöntem yapılacakmış.. Yüz ve içerdeki diğer dokularada zarar verdiğini duydum. Bu konu hakkındaki bilgi ve tecrübelerinizi paylaşıp tavsiyelerde bulunursanız sevinirim 2. Ailem. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Kasım Atlı

Kardeş öncelikle geçmiş olsun. Bende iki yıl önce burun kemiği yamulması vardı ameliyat oldum. Ameliyattan önce sık sık sinüzit ve burun eti şişmesi oluyordu, ama Allah'a şükür artık öyle bir sorunum yok. Tavsiyem iyice bir araştır ve iyi bir doktora gitmen, çünkü bana o doktora kadar bir çok doktor yok lazerle eti yakalım, yok eti keselim, ama o doktor sadece kemiği kırıp düzeltti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Anladım abicim. Şimdi radyo frekans yöntemini araştırıyorum. Direk yakmadan kat kat iyi görünüyor. Bakalım inşallah doktorumun bu şekilde tedavi imkanı vardır. Yoksa da şehir dışı. Çünkü diğer yakma yöntemi ciddi anlamda zararlıymış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Benimde burun kemiğim eğri.Ameliyat şart dediler ama tırsmıyorum değil yani..... :(

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçmiş olsun Semih.

4 kere ameliyat oldum. İlki 79 yılında idi. Sonuncusu 2007..Teknoloji acayip gelişti Memleket'te. En iyi doktora gidilecek birinci kural, koku hatlarında işi olmayacağından sıkıntı olmayacaktır. Ha koku ile ilgili kaygı var ise önce sigaradan uzaklaşılacak. O daha fazla tehlikeli.

Kortizon baslı spreyler et oluşumunu hızlandırıyor,

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kasım Atlı

Benimde burun kemiğim eğri.Ameliyat şart dediler ama tırsmıyorum değil yani..... :(

Şahin Abi korkacak hiç bir şey yok. :danger: Ben lokal anestezi ile oldum. :yildizlar: Doktor kazma kurek dalmıştı, :insaat: ben sadece sesleri dinleyip adamın çalışmasına konsantre olmuştum. :moil: Kışın olsan daha iyi olur, :cray: kan kokusunu almazsın... :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bülent geçmiş olsun. 2007 yılındaki operasyonda sağ kulağımdan kıkırdak alınıp buruna kondu. Benim operasyon çok ciddi idi ve içeriyi sıfırdan yenilenmesine rağmen tampon kullanılmadı.

Yukarıda yazdığım gibi, en ehil doktor müdahale etmeli.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bizim Fatih usta oldu, bayağı memnun, yapana da bağlı sanırım.

Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz
(düzenlendi)

Genellikle erişkin yaşta burunda burun kıkırdağının eğriliği ve burun etlerinin(konka) normalden büyük olması gibi iki temel problem vardır. Bu iki problem bazen birlikte bir kişide olabilir. Eğrilik tek başına olduğunda ameliyatın başarısı ve ameliyatın getirdiği rahatlama daha uzun süreli oluyor. Fakat burun eti ameliyatları sonrasında etler tekrardan büyüyüp rahatsızlık tekrarlayabiliyor. Bir de daha çok çocuklarda ve genç erişkinlikte olan geniz eti(adenoid) denilen bir problem var. Bu problem genelde çoçuklarda görülmekle birlikte bazen genç erişkinliğe kadar devam edebiliyor. Yerinde ve ehil bir müdahele ile ameliyat ile başarı şansı yüksek.

tarihinde Yusuf Ziya Deniz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Geçmiş olsun. Alınan parça kendini yenilemiş olabilir.

Geçenler bir arkadaşım aynı amelyatı, yenileme nedeniyle ikinci defa oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Kardeşim hakkında hayırlısı inşallah. Bizim buralardan yapabileceğimiz bir şey var mı acaba :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bizim Fatih usta oldu, bayağı memnun, yapana da bağlı sanırım.

Çağlar abicim et almak veya küçültmek için bazı yöntemler var. Acaba hangisi uygulandı Fatih ustada bir sorarmısın müsait olunca?

Kardeşim hakkında hayırlısı inşallah. Bizim buralardan yapabileceğimiz bir şey var mı acaba :nazar:

Süha abicim çok sağol, radyo frekans yöntemini Antep'de uygulayan yoksa İstanbul'da araştırmanızı rica edebilirim. Gelip yine yanınızda kalabilirim..

Bende geçen sene ameliyat oldum adanada.

Benim burun dışarıdan düzde içeride kemik eğrilmiş oda havanın girişini engelliyormuş.5-6 sene önce söylemişlerdi zaten yaş 18 olunca gittik.Düşündüm ne kadar fazla O2 o kadar fazla yanma dedim.Ameliyatı oldum bir sorun olmadı çok şükür.Cold air intake takmış gibi oldu arabaya :)

Yapabileceğimiz birşey varsa haber edersin kardeşim :)

Aynen kardeşim bende fazla o2 istemiştim.. Ama işte katalizör gibi hemen tıkandı. :) Eğer Adana'da olursan belki benim için birkaç doktor adı alırsın onlarla iletişim kurarım.. Senin doktoruna da gidebilirim memnun kalmışsın sonuçta.

Herkese cevaplar için ayrı ayrı teşekkürler. İncir çekirdeğinin hacmini doldurmayan 2 bademciğin beni 5 gün yatırmasını hesaba katarak diyorum ki herşeyin başı sağlık... En ufak bir arıza kumaş söküğü gibi hemen devamını tetikliyor. Kendinize dikkat edin.

Konu ile alakalı olarak özellikle yöntemler konusunda birşey duyarsanız öğrenirseniz lütfen paylaşın. Şuan ince bir iğne ile radyofrekans en ideal yöntem gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ayrıca, bu sefer kesinlikle burnuma bez doldurtturmam. 2 3 gün yutkunamadım ve ağzım kuruduğu için uyuyamadım.. Sadece silikon tampon takılacağı bir yöntemle yaptıracağım.. Diğer türlü aşırı zor oluyor yaşamak.

Bendeki tamponlar plastikti,süngerler falan eskiden kalmaymış sanırım. Lakin iğrençolabilir ama 10 gün kaldı bende ve 10 gün boyunca burnunuzdan nefes almayı unutun.O çıktığında sanki Dünyanız yeniden yaratılmış gibi oluyor :)

Plastik tampon dediğin silikon mu Mert? Silikonla hava alınıyor diye hatırlıyorum. Benim bezler 3 silikonlar 7 gün kalmıştı. bezler çıkınca biraz hava alabiliyordum ve yeniden birşeyler yiyip içebildim.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Çağlar abicim et almak veya küçültmek için bazı yöntemler var. Acaba hangisi uygulandı Fatih ustada bir sorarmısın müsait olunca?

Süha abicim çok sağol, radyo frekans yöntemini Antep'de uygulayan yoksa İstanbul'da araştırmanızı rica edebilirim. Gelip yine yanınızda kalabilirim..

Aynen kardeşim bende fazla o2 istemiştim.. Ama işte katalizör gibi hemen tıkandı. :) Eğer Adana'da olursan belki benim için birkaç doktor adı alırsın onlarla iletişim kurarım.. Senin doktoruna da gidebilirim memnun kalmışsın sonuçta.

Herkese cevaplar için ayrı ayrı teşekkürler. İncir çekirdeğinin hacmini doldurmayan 2 bademciğin beni 5 gün yatırmasını hesaba katarak diyorum ki herşeyin başı sağlık... En ufak bir arıza kumaş söküğü gibi hemen devamını tetikliyor. Kendinize dikkat edin.

Konu ile alakalı olarak özellikle yöntemler konusunda birşey duyarsanız öğrenirseniz lütfen paylaşın. Şuan ince bir iğne ile radyofrekans en ideal yöntem gibi görünüyor.

Kapımız açık, yatağın hazır kardeşim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

semih yakmaktan kastın lazer operasyano ise kesinlikle yaptırma bir faydası olmuyor.2 ay önce burun etlerim şişmesinden dolayı lazerle yakarak küçültüldü denildi.benim sorunum burun içindeki etlerin şişmesinden dolayı nefes alamıyordum ve ağız yoluyla solunum yaptığım için farenjite yol açıyor.bu nedenle oldum sonuç olumsuz oldu.tekrar gideceğim ve yıllardan beri çektiğim bir sorun.burun spreylerini çok fazla kullanmamaya çalış.genellikle kortizonlu oluyorlar

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Kapımız açık, yatağın hazır kardeşim

Aynen abicim çok sağol :) . Bakalım bu yaz yine bir Mersin yapın da , balkonumuzda yine keyfimizi yapalım :)

semih yakmaktan kastın lazer operasyano ise kesinlikle yaptırma bir faydası olmuyor.2 ay önce burun etlerim şişmesinden dolayı lazerle yakarak küçültüldü denildi.benim sorunum burun içindeki etlerin şişmesinden dolayı nefes alamıyordum ve ağız yoluyla solunum yaptığım için farenjite yol açıyor.bu nedenle oldum sonuç olumsuz oldu.tekrar gideceğim ve yıllardan beri çektiğim bir sorun.burun spreylerini çok fazla kullanmamaya çalış.genellikle kortizonlu oluyorlar

otrivine'de kortizon yok diye biliyorum.. Bu radyofrekans yöntemi lazer değil. Şu videoda görselleri ve açıklaması mevcut. ince bir iğne yüksek frekans la içeriyi yakıyor. büzüştürüyor. Geri yapılanma oranı normal yakmaya göre çok düşükmüş. Umarım Antep'de bulurum.

http://saglik.kanald.com.tr/kulak-burun-bogaz/burun/burun-eti-yakma-operasyonu-nasil-yapiliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Semih geçmiş olsun kardeşim, arkadaşlarında söylediği gibi öncelikle iyi bir doktor şart. Acil şifalar....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

kardeşim inşallah iyi olur bu yöntem senin için.ben yeni duydum bunu daha.burundan nefes alamamak nedir iyi bilirim.allah acil şifalar versin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Aynen abicim çok sağol :) . Bakalım bu yaz yine bir Mersin yapın da , balkonumuzda yine keyfimizi yapalım :)

otrivine'de kortizon yok diye biliyorum.. Bu radyofrekans yöntemi lazer değil. Şu videoda görselleri ve açıklaması mevcut. ince bir iğne yüksek frekans la içeriyi yakıyor. büzüştürüyor. Geri yapılanma oranı normal yakmaya göre çok düşükmüş. Umarım Antep'de bulurum.

http://saglik.kanald...nasil-yapiliyor

Nasip ise 30 Haziran'da oradayım kardeşim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...