İçeriğe Yönlendir

Direksiyon Sorunu ( Dönüşlerdeki Tak Tak Sesi )

Gökhan Görücü

Recommended Posts

Gökhan Görücü

geçen sağa doğru 20-30 km arası dönerken direksiyondan çat diye bir ses geldi ve sonra kasislerden geçerken bazen çat diye ses geliyor dururken direksiyonu çevirirken bazen tak tak diye ses yapıyor bazen yapmıyor birde boşluk oluştu gibi gelmeye başladı başına gelen varsa ne yapmam gerektiği hakkında ve nerelerden kaynaklanabilir

Yorum bağlantısı
Mustafa Okaygil

Direksiyon kutusundan kaynaklı bir problem gibi görünüyor. Sistemi en kısa zamanda kontrol ettirmenizde fayda var.

Yorum bağlantısı
Burak Özdemir

Aks, aks körüğü patlamıştır yağsız kalmış olabilir. yada amortisör takozları maliyetsiz ufak şeyler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Sayın

Burak beyin dediği gibi aks körüğü patlamıştır. aynısı benimde başıma geldi.

dönüşlerde küt küt diye sanki teker kayıyormuş gibi ses geliyordu.

götürdüm ustaya aks körüğünün tozla çamurla dolduğunu söyledi, değiştirince düzeldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Özdemir

1 -2 saatlik işi var en fazla oda. yazın sorun olmuyo ama kışın su girerse 150 tl aks dahil masraf çıkar :)

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Aynı sorun ben,dede vardı soluğu serviste aldım kontrol ettiler aks olduğunu söylediler garantiden değiştirdiler ve sorun ortadan kalmış oldu.

Yorum bağlantısı
Gökhan Görücü

aks körüklerine baktım patlak görünmüyor maalesef

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Güçlü Aydoğdu

sorun direksiyon mafsalı servise götürdüm kronik sıkıntı olduğu için 10 dk içinde değiştiler, hiç dışarda çözüm arama direk servise git.. hemen yapıyorlar...

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Aynı sorunu ben de yaşadım direksiyonu çevirdiğim zaman kütürdüyordu servise götürdüm kronik problem dediler. önce yağlayacağız muhtemelen düzelmeyecek sonra direksiyon kutusunu değiştireceğiz dediler. Gerçekten de yağladılar 1 hafta sonra yine oluştu. Fırsatım olmadı henüz götürmeye ama direksiyon kutusunun değişmesi gerekecek. garanti kapsamında hallediliyor. . 

Yorum bağlantısı
Aytaç AYDIN

Aracı teslim aldığım gün sokakta manevra yaparken direksiyonu sonuna kadar döndürdüm, bir ses duyuldu ama o mudur bilemedim. Can sıkıcı bir durum aslında bir kaç kez dinlemek lazım.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...