İçeriğe Yönlendir

Aşırı Lpg Tüketimim Var Ne Yapmam Lazım?

Mustafa Okaygil

Recommended Posts

Mustafa Okaygil

Geçen hafta 2004 model Focus C-Max Trend donanımlı aracıma lpg taktırıp depoyu fulledim. 1 Hafta oldu 168 km yol gittim (hep şehir içi) ve lpg ibresi kırmızıya düştü. Ayrıca araca takılan kitin beyni iki kez değiştirildi ayrıca vistron marka bobin takıldı. Her forumda araştırdım ve tüketim değerlerim gerçekten normal değil. Ne yapmam lazım cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar. Lpg kiti ise Atiker marka.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

böyle ölçüm olmaz diyim size depo yu fulleyin bittiğinde tekrar fulleyin yaptığınız kilometre ile aldığınız yakıtı bölün yakıt değeri anca böyle cıkar kırmızı yandığınada bakmayıın :D kalıbrasyonu düzgün yapılmamıuş olabilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

benimde simit tank takıldı kırmızı yanınca tedirgin oluyorum ama kırmızıdayken 100 km kadar daha gidiyor . kırmızı yanınca yeniden fulleyin ve alınan yakıt ve gidilen yolu tekrar hesaplayın bence

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Bir depo ile kırmızı da 100km daha gittiğini varsayiyorum 268km yine çok fazla tüketim.

uğur abininde söylediği gibi kalipreyle alakalıda olabilir en güzeli depo yarıdayken yeniden fulleyip km hesabı yapmak . çünkü tank oyun oynayabiliyor benim tam bitse bile şamandıranın ölçemediği 10 litre daha lpg oluyo içinde ama kullanamıyorum

Yorum bağlantısı

uğur abininde söylediği gibi kalipreyle alakalıda olabilir en güzeli depo yarıdayken yeniden fulleyip km hesabı yapmak . çünkü tank oyun oynayabiliyor benim tam bitse bile şamandıranın ölçemediği 10 litre daha lpg oluyo içinde ama kullanamıyorum

simit tanklara oluyor o dediginiz ve mesela benim tank simit ve 43lt 38lt gaz alıyor 30tl lik gaz aldığım da boş iken 1diş yeşil yanıyor yolda sönüyor kırmızıya geçiyor rampa aşağı yine yeşil oluyor. Yani simit tank çok oynuyor diğer tanklar gibi bunda ışık sensoru sağlıklı olmuyor.
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

simit tanklara oluyor o dediginiz ve mesela benim tank simit ve 43lt 38lt gaz alıyor 30tl lik gaz aldığım da boş iken 1diş yeşil yanıyor yolda sönüyor kırmızıya geçiyor rampa aşağı yine yeşil oluyor. Yani simit tank çok oynuyor diğer tanklar gibi bunda ışık sensoru sağlıklı olmuyor.

aynen öyle benimde şu anki tüketimi 30 lt gaz alıyorum 340 km yi görüyor şehir içi

Yorum bağlantısı

2000 Motor otomatik mk2 mondeo 90 tl gaz ile depo doluyor.40 litre gaz alıyor.90 tl gaz ile 340 km menzilim var şehir içi sakin kullanım.ya deponuz çok küçük,ya da ayarlarınız düzgün yapılmamış.aracı çalıştırdıktan sonra kaç derecede lpgye geçiyor aracınız?bu yaptığınız km içinde benzinle gittiğiniz bir mesafe de var.(çalıştıktan sonra gaza geçene kadar benzinle devam eder)

benim aracımda gaza geçme ısısı biraz yüksekti,onu minimuma indirdim.28 derece sıcaklığa ulaştığı anda(şuanda yaklaşık 30-60 saniye arasında) gaza geçiyor.belirttiğim bu 340 km menzil sadece gaz ile yapılan.aracı çalıştırdıktan sonra gaza geçmeden devam etmiyorum.

Yorum bağlantısı

aynen öyle benimde şu anki tüketimi 30 lt gaz alıyorum 340 km yi görüyor şehir içi

sizin araç kokluyor o halde ben şehir içi 2.48in altına dusemedim

Turkiyede lpg en pahalı satildigi yer karabük sanırım :D :huh:

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

sizin araç kokluyor o halde ben şehir içi 2.48in altına dusemedim

Turkiyede lpg en pahalı satildigi yer karabük sanırım :D :huh:

aman duymasın :D 2.20 lerde çorumda :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...