İçeriğe Yönlendir

Motor Arıza Işığı Sonrası Çalışma Sorunu

Muhammed Bozkurt

Recommended Posts

Muhammed Bozkurt

Çarşamba günü 100 km lik bi mesafeye yolculuk yapmıştım, 90 km sonrasında seyahat halindeyken motor arıza ışığı yandı, yağını suyunu vs kontrol ettim bi eksiklik yoktu, o şekilde 150 km filan yapıp geri geldim, dün akşam LPG taktırdığım yere gittim ve hata koduna bakıp sildiler, ama hangi hatayı verdi öğrenemedim, motor arıza ışığı silindikten sonra normal çıktım 2-3 defa stop ettim çalıştırdım 10 km civarında yol yaptım hiç bi sıkıntı yoktu, taki gece arabayı bahçeye koyacağım zaman ilk marş basmamda çalışmadı, ikincide çalıştı, ama hareket eder etmez stop etti, sonrasında yine bir kaç deneme sonrası hareket edebildim, gece bahçeye koydum tekrar çalıştırma denemesi yapıp videoya aldım, ilk maarşta akü bitikmiş gibi çalışmıyor ama ikincide sorunsuz çalışıyordu.

Sabah ise 5-6 defa marşa bastım anca çalıştırabildim, sanırım motor soğuk olduğundan, şuan ise yine 2. marşta çalışıyor araç. Bu sorun neyden kaynaklanabilir acaba?

Videosu;

Yorum bağlantısı
Burak Özdemir
(düzenlendi)

şimdiii geçmiş olsun öncelikle. bende 1975 mercedes  varken yaşadığım tecrübeden dolayı aktarıyorum eğer lpg ile ilgili ise hava yakıt karışımı olmuyodur oda şundan hava aldığı yerlerin herhangi birinde patlak çatlak vardır fazla çeker az çeker çalışmaz. 2.si ateşleme; bujide sorun vardır silindiri ateşlemez ondan yapabilir diye düşünüyorum..

tarihinde Burak Özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

subap tapetleri doldurmuyor gibi bir marş olmuş bu, yağ viskozitesinde değişiklik yapıldımı?

Yorum bağlantısı
Muhammed Bozkurt

Yag viskotizesinin anlamini bilmiyorum ama motora biraz yag takviyesi yapildi, suan normal sinirin yarim cm kadar uzerinde yag seviyesi, bununla bi alakasi olabilir mi? Yagi komple yenilesem mi?

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

Yag viskotizesinin anlamini bilmiyorum ama motora biraz yag takviyesi yapildi, suan normal sinirin yarim cm kadar uzerinde yag seviyesi, bununla bi alakasi olabilir mi? Yagi komple yenilesem mi?

Hocam Balıkesire kime taktırdın gazı bilmiyorum ama sadık otogaz bu işte iyidir. Yada efe otogazda Berkan abi Var oranın ustabaşısı gideceginiz zamanı söylerseniz arayıp telefonla bilgi verip sizle yakından ilgilendirtebilirim.Sıkıntınız gazla ilgili muhtemelen.ancak ilk baş benzinle çalıstıgından dolayı pek birşeyde aklıma gelmiyor

Yorum bağlantısı
Muhammed Bozkurt

Doganay otogazde taktirdim, biraz once gittim kontrol ettirmeye, rezil etti beni, sorunsuz calisti :)

Evden cikarken sorun devam ediyordu, sanayiye gittim duzeldi

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

Doganay otogazde taktirdim, biraz once gittim kontrol ettirmeye, rezil etti beni, sorunsuz calisti :)

Evden cikarken sorun devam ediyordu, sanayiye gittim duzeldi

genelde öyle olur zaten bu doganay 3.kapıya gelmeden hemen yol kenarında olanmıyıdı yoksa 2.kapıya girince yıkamacı ziyanın yanındaki yermiydi tam çıkartamadım 2sinden biri muhtemelen :) suan sıkıntı hala devam mı yoksa olay çözüldümü?Eğer çözülmediyse sizi fordçu gürkana yönlendirim ben gerçekten işinde iyidir 9 sene akoto ustabası olarak çalışmıs bir abimizdir.Baktıgı gibi sorunun ne oldugunu anlıyacaktır.Yer olarak tarifte edebilirim..

Yorum bağlantısı
Muhammed Bozkurt

genelde öyle olur zaten bu doganay 3.kapıya gelmeden hemen yol kenarında olanmıyıdı yoksa 2.kapıya girince yıkamacı ziyanın yanındaki yermiydi tam çıkartamadım 2sinden biri muhtemelen :) suan sıkıntı hala devam mı yoksa olay çözüldümü?Eğer çözülmediyse sizi fordçu gürkana yönlendirim ben gerçekten işinde iyidir 9 sene akoto ustabası olarak çalışmıs bir abimizdir.Baktıgı gibi sorunun ne oldugunu anlıyacaktır.Yer olarak tarifte edebilirim..

2. kapının hemen solundaki. Yanında bi yıkamacı var ama kimdir bilmiyorum :)

Sorun çözüldü, şuan bir problem yok, Gürkan abiyi tanırım, daha gitmedim kendisine aracımla ilgili gerçi ama, çok şükür yolum sanayiye pek düşmedi, inşaallah rutin bakımlar dışında da düşmez.

Araçtaki sorun muhtemelene yağmurdan kaynaklandı sanırım, daha önceden de 2 defa çalışmama sıkıntısı olmuştu aşırı ve uzun süren yağmurlarda, muhtemelen yine aynısı oldu, çok yağmur yağdığında kaputun üstünden hafiften bir yağmur sızıp bişeyi ıslatıyor ama çözemedim, sanayiye birdahaki gidişimde bi kontrol ettireyim bari, artık ne ıslanıyorsa çalışmayı zorlaştırıyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...