İçeriğe Yönlendir

Sony Slt A57 Kullanıcı Deneyimleri, Yorumlar

Misafir

Recommended Posts

Mert Yeldan

MY heryere fun

Sizde her yere mintax :D

Bak işte olmuyor bu :p

5dm3 varken tutup k5 iyi demiyoruz ki. İyiye iyi diyorum kötüye kötü. Ama karşılaştırma öyle değil işte. Baya taraflı bir karşılaştırma olmuş buna itirazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bak işte olmuyor bu :p

5dm3 varken tutup k5 iyi demiyoruz ki. İyiye iyi diyorum kötüye kötü. Ama karşılaştırma öyle değil işte. Baya taraflı bir karşılaştırma olmuş buna itirazım.

Mintax mı olmuyor. Anlamadım :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Reklamın iyis kötüsü olurmu. :D

İyi kötü meselesinden ziyade nasıl test etmişler anlamış değilim. Sony kötü demiyorum, yazılımla yapmayacakları şey yok adamların, cidden iyi durumdalar. Lakin top 10 sıralaması yapılıp böyle bir liste çıkması gerçekten şaşırttı beni :p 

Fiyat performans desem yine tutmuyor. Kalite desem yine tutmuyor. 

Yorum bağlantısı

Bunlar da bugün aldığım 55-300 zoom lens ile ilk denemeler.

582o.jpg

Abi, beyaz dengesini neden oto'da bırakıyorsun?

wb konusunda çok başarılı değilim Mert. Çok fazla deneme yanılma yapıp sonuçlara hakim olmadığım için makineye bırakıyorum.

Saygılarımla.

c5nu.jpg

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Elle girip 3000kelvin-6000kelvin arası dene sırayla 250şer olarak arttır abi, bir kaç denemeden sonra kolay olur senin için.

Yorum bağlantısı

Zafercim teşekkür ederim, Mert deneyeceğim wb ayarını sağolasın.

Şimdi aşağıdaki resim ne diyeceksiniz? Aslında bir ay resmi. Dün gece odamın penceresine çok yaklaşmıştı bu ay:) Zoom lensim bugün elime geleceği için 18-55 ile yaptığım deneme aşağıda;

5dnp.jpg

Sonra 14x zoom'lu Canon sx230hs'nin bari zoom'undan faydalanayım diyerek aldım manuele, bastım denklanşöre; bence çok da kötü olmadı ama, ne ay fotoğrafları var, zoom lens olsaydı baya detaylı yakalardım sanki:)

oif9.jpg

Yorum bağlantısı

Bu cam arkasından bir fotoğraf. Kit lensin açısını (18-55) görmek için güzel oldu.

3pdx.jpg

Bu 55-300 ile;

vj3h.jpg

Bu da 300mm'de ama makinenin clear zoom özelliği ile 2 kat yaklaşmış hali;

gbz8.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zoom'suzu daha iyiymiş abi. :)

Aslında ay ilk doğarken çekebilsen, bu akşam burada gördüm, kızıl bir görüntüsü var ve daha etkileyici bir poz olabilir.

Yorum bağlantısı

Zafer,

Makinede diğer SLR'lerden farklı olarak dijital zoom olmadığını iddia eden bir özellik bu. Aslında 300mmx2 dediğin zaman tripodsuz elde çekim bir hayli zor oluyor:) Aslında denemek için çektim. Hoşuma pek gimese de yakınlaştırma kabiliyeti açısından ekledim.

Bu fotoğrafı ayın dünyaya en yakın olduğu gün 55-300 olmaması nedeni ile 1 gün sonra zoom elime gelince çektim. Sabah bakarım aya fakat bizim evin cephesinden ay'ı görmek, mars görmekle aynı derecede zor:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Evin cephesinden olmaz zaten abi :p Sahaya inmelisin :D Ay'ı kovalamalısın, misal biz geçen kovaladık, gecenin kör vakti, kuytularda elde makina fotoğraf için uğraşırken mahallelinin saldırısına uğruyorduk az kalsın :p

Neyse ki belirgin özelliğim olan göbeğim sayesinde karanlıkta bile çabuk tanınabiliyorum :crazy::D

Eline sağlık abi :flowers:

Yorum bağlantısı

Evin cephesinden olmaz zaten abi :p Sahaya inmelisin :D Ay'ı kovalamalısın, misal biz geçen kovaladık, gecenin kör vakti, kuytularda elde makina fotoğraf için uğraşırken mahallelinin saldırısına uğruyorduk az kalsın :p

Neyse ki belirgin özelliğim olan göbeğim sayesinde karanlıkta bile çabuk tanınabiliyorum :crazy::D

Eline sağlık abi :flowers:

Haklısın Zafercim. Makine ile herşarta uyum sağlamak lazım. Geçen gün paylaşmıştım böyle bir yazı. Ben şu an için makine yeni ya, dışarı çıkarmaya kıyamıyorum :fiuw:

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Bunlar da bugün çekildiler ama imageshack vasıtası ile yeniden boyutlandırdığım için 1600x1200 oldu bu seferlik. Hepsi 18-55 kitlens ile çekildi.

Saygılarımla.

4kvj.jpg

knaq.jpg

zo85.jpg

irs2.jpg

fgsa.jpg

sf70.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

Çok güzeller ama niyeyse bana hala karanlık karanlık görünüyor :unsure:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...