İçeriğe Yönlendir

B Max'e Beyaz Led İç Aydınlatma

Korhan Şenörer
Çözüme git Görkem Azizoğlu tarafından,

Recommended Posts

Korhan Şenörer

http://www.aliexpress.com/item/10X-T10-W5W-20-SMD-LED-1206-Car-Side-Wedge-Light-Bulb-194-927-161-168/722026831.html

Linkteki beyaz led ampuller ve 40 cm. şerit led ile B Max'imin iç aydınlatmasını beyaz led yaptım. Çokta güzel oldu. Ön ve arka tavan aydınlatmaları, harita okuma lambaları, torpido lambası ve bagaj lambasını beyaz led ampuller ile değiştirdim. Ayrıca bagajdaki aydınlatma bana yeterli gelmediği için sol ve sağ tarafa 20 şer cm.lik şerit led yapıştırdım. Bagaj inönü stadyumu gibi ışıl ışıl oldu. :D  Telefonumun gece çekimi çok iyi olmadığından gündüz fotoğraflarını paylaşıyorum. İşlemi bitirdikten sonra havanın kararmasını sabırsızlıkla bekledim, hava karardığında yaptıklarımın tüm yorgunluğuma ve led ampuller için 17 gün beklediğime değdiğini gördüm. Gerçekten güzel oldu. :)

2013-06-17_16-51-25_605.jpg

Torpido aydınlatması

Led ampul torpido aydınlatma soketine 2-3 mm büyük geldi, fotoğraftada görülüyor, led bölümü dibindeki plastik kısımdan çıkardım, beyaz plastik kısmı alttan 2-3 mm kesip led bölümü tekrar monte ettim ve sorunu çözdüm.

2013-06-17_16-51-37_975.jpg

2013-06-17_18-24-19_752.jpg

Bagaj sol şerit led (20 cm)

2013-06-17_18-24-27_645.jpg

Bagaj sağ şerit led (20 cm) ve bagaj lambasıda beyaz led ampul oldu.

2013-06-17_18-24-58_179.jpg

Arka tavan lambası

2013-06-17_18-25-35_832.jpg

Ön tavan lambası

2013-06-17_18-25-26_737.jpg

Harita okuma lambaları

B max'imde ön taraf ayak aydınlatması ve vites bölümünün aydınlatılması için loş kırmızı led ambiyans aydınlatması olduğundan araç içinde başka bir aydınlatma yapmadım. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

güzel olmuş elinize sağlık :nazar:

Elinize sağlık, çok güzel olmuş.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Lokman abi teşekkür ederim, Mehmet abi led tavsiyen icin ayrica teşekkürler

Korhan güle güle kullan, güzel olmuş. :nazar:

Güzel olmuş.. Güle güle kullan... :)

Tesekkur ederim Lokman abi, Mehmet abi led tavsiyesi için ayrica teşekkürler. :)
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Görkem Azizoğlu

Bagajda ki o meyve kasasının içinde bulunanlardan ve o kasadan her arabaya şart :D İyi günlerde aydınlanın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Dilşah Özkılınç

Elinize sağlık güzel olmuş. Bu arada bende aranıza bugün katıldım Aydın'dan.2012 B-Max 1.6 trend otomatik sahibiyim. İlk günden doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Elinize sağlık güzel olmuş. Bu arada bende aranıza bugün katıldım Aydın'dan.2012 B-Max 1.6 trend otomatik sahibiyim. İlk günden doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum :)

Aramıza hoş geldiniz, tanışma bölümüne konu açarsanız daha uygun olur arkadaşlarımızında sizi tanıma fırsatı olmuş olur. Keyifli forumlar........

Yorum bağlantısı
Murat Arıcan

http://www.aliexpress.com/item/10X-T10-W5W-20-SMD-LED-1206-Car-Side-Wedge-Light-Bulb-194-927-161-168/722026831.html

Linkteki beyaz led ampuller ve 40 cm. şerit led ile B Max'imin iç aydınlatmasını beyaz led yaptım. Çokta güzel oldu. Ön ve arka tavan aydınlatmaları, harita okuma lambaları, torpido lambası ve bagaj lambasını beyaz led ampuller ile değiştirdim. Ayrıca bagajdaki aydınlatma bana yeterli gelmediği için sol ve sağ tarafa 20 şer cm.lik şerit led yapıştırdım. Bagaj inönü stadyumu gibi ışıl ışıl oldu. :D  Telefonumun gece çekimi çok iyi olmadığından gündüz fotoğraflarını paylaşıyorum. İşlemi bitirdikten sonra havanın kararmasını sabırsızlıkla bekledim, hava karardığında yaptıklarımın tüm yorgunluğuma ve led ampuller için 17 gün beklediğime değdiğini gördüm. Gerçekten güzel oldu. :)

Harita okuma lambaları

B max'imde ön taraf ayak aydınlatması ve vites bölümünün aydınlatılması için loş kırmızı led ambiyans aydınlatması olduğundan araç içinde başka bir aydınlatma yapmadım. 

Korhan nerde taktırdın led ampülleri brader güzel olmuş bende yaptıracağım

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Senol

bende çin den aldım ampuller korhan abinin verdiği yerden aldım hemende ulaştı elime:)) taktırıcam ,inşallah yakın zamanda.....

Yorum bağlantısı
Mustafa Akseki

Çok güzel gözüküyordu bende sipariş verdim.Bu led ampulleri başka yerde kullanabilirmiyiz?mesela fren lambası, sinyal..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Güzel olmuş. Bmax fiyatlarına baktım, 75lik ile 95lik arasında bin lira fark var. Fiyat politikası çok saçma. Bin liraya 20 beygir.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Korhan nerde taktırdın led ampülleri brader güzel olmuş bende yaptıracağım

Murat abi, konunun en üstünde yazdığım linkteki siteden aldım, montajınıda kendim yaptım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Furkan Yavuz

Merhaalar,

Aracın iç aydınlatmalırını nasıl sökebilirim acaba? Nasıl söküleceğini bulamadım :(

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Merhaalar,

Aracın iç aydınlatmalırını nasıl sökebilirim acaba? Nasıl söküleceğini bulamadım :(

Furkan bey merhaba

iç aydınlatmayı sökerken ön taraftaki iç aydınlatma için plastik muhafazanın ön cam tarafında orta noktada klips (tırnak)var ince uçlu bir düz tornavida ile önce bu klipsten kurtarıp bir tarafını gevşetiyorsunuz sonrada diğer tarafı... rahat çıkıyor zaten. Arka taraftaki için de plastik muhafazanın arka cam tarafındaki orta noktasında ince bir bölüm var oradan tornavıdayı sokup önce arka tarafını sonra ön tarafını sökebilirsiniz. Takarkende tam tersi sıra ile bastırarak tırnağın geçmesini sağlayın. İlk kez söküleceği için biraz uğraştırıyor, kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Furkan Yavuz

Merhabalar Korhan Bey, 

dediğiniz şekilde ön taraftaki klipste basarak ışık haznesinin yerinden çıkmasını sağladım. fakat dış plastik kısmı çıkarmaya istediğimde ön taraftaki tutan yerleri çıkarabildim fakat arabanın orta kısmına gelen tarafı kurtaramadım. Çekince  kırılacakmış gibi durduğundan cesaret edemedim açıkçası.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...