İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 Multimedia Klima Ünitesi Yer Değişimi

Çetin Özkan

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Helal olsun. Elinize kolunuza sağlık. Fordun yapmaya akıl etmediğini siz yaptınız. Tebrik ederim. Çok güzel bir çalışma.

Yorum bağlantısı

Nasıl yaptınız Çetin bey tebirik ederim. Ayrıntı rica etsek?

Çetin Bey iç aydınlatmaları da mavi mi yaptınız sanki klima aydınlatması mavi gibi geldi? 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Lafcı

orada bı terslık vardı zaten artık kalmamıs elınıze saglık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Nasıl yaptınız Çetin bey tebirik ederim. Ayrıntı rica etsek?

Çetin Bey iç aydınlatmaları da mavi mi yaptınız sanki klima aydınlatması mavi gibi geldi? 

daha sonra fotograflı bır sekılde paylasımı yaparım evet ısıklandırmayıda mavı olarak degıstırdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

:shok: Tebrikler güzel olmuş.Bari oldu olacak bir üst seviyeye taşısaydınız nasıl olurdu.Saati de bir aşağı alsanız nasıl olurdu :D

Detaylı anlatımı bekliyoruz sizden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

inanın aklımda olan bir çalışmaydı, ellerinize sağlık, ayrıntıları bekliyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Çetin bey ellerinize emeğinize sağlık. Tebrik ediyorum. "Attığınız taş ürküttüğünüz kurbağalar"a değmiş. Teybi en üste, saatin yerine çıkartabilseydiniz daha da güzel olacaktı. Teybin renginin gri olması biraz görüntüyü bozmuş gibi. Bunun yerine, bunun kadar marifetli olmasa da orijinal sony orada daha şık dururdu gibi geliyor bana ama bu bir tercih ve zevk meselesi. Yeniden tebrik ediyorum, alkışlıyorum.  :bravo:  :bravo:  :bravo:

Teyip çerçevesi olarak yine 8 mm mdf mi kullandınız yoksa plastik levha mı buldunuz bir yerlerden? Teyp çerçevesini de gri tonda boyasanız acaba daha mı kombine olurdu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Çetin bey ellerinize emeğinize sağlık. Tebrik ediyorum. "Attığınız taş ürküttüğünüz kurbağalar"a değmiş. Teybi en üste, saatin yerine çıkartabilseydiniz daha da güzel olacaktı. Teybin renginin gri olması biraz görüntüyü bozmuş gibi. Bunun yerine, bunun kadar marifetli olmasa da orijinal sony orada daha şık dururdu gibi geliyor bana ama bu bir tercih ve zevk meselesi. Yeniden tebrik ediyorum, alkışlıyorum.  :bravo:  :bravo:  :bravo:

Teyip çerçevesi olarak yine 8 mm mdf mi kullandınız yoksa plastik levha mı buldunuz bir yerlerden? Teyp çerçevesini de gri tonda boyasanız acaba daha mı kombine olurdu?

abi valla akşam işten geldim  saatlik bir çalışma sonucu oldu ilerleyen dönemlerde detaya inmeyi planlıyorum mdf kullandım çünkü mdf yi işlemek kolay oluyor bu arada senin janları unutmadım ama elinde yok düştüğünde haber vereceğim .

hızlı bir çalışma oldugundan biraz daha detaylara indiğimde o zaman paylaşacağım.

:shok: Tebrikler güzel olmuş.Bari oldu olacak bir üst seviyeye taşısaydınız nasıl olurdu.Saati de bir aşağı alsanız nasıl olurdu :D

Detaylı anlatımı bekliyoruz sizden.

saatin altına olmuyor cunku klima havalandırmasından dolayı yer musait yer yok olabılecek en yukarı orası 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersin Bahar

Helal olsun, tebrik ediyorum sizi. Bu forumda ne cevherler var arkadaş yaa, ben iki aydınlatma lambasını led ampulle değiştirmek için bile servise gidiyorum :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Altıntaş

olurmu olmaz mı derken yaptım oldu  :bravo:

ozp.jpg

valla ne diyeyim süper olmuş, bende becerebilirsem kaçırmam  bu cihazı ama nasıl uydururum bilemiyorum..

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Geçen gün konuşmuştuk abi senin araba için :)

olurmu olmaz mı derken yaptım oldu  :bravo:

Tebrikler abi,eline sağlık.Cihaz duruyor mu ? Ben sattın sanıyordum.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Celalettin Süğürtin

Bu da benim çalışmam. Kusuruma bakmayın, çalışırken çok yoğun olduğumdan, zamanla yarıştığımdan fotoğraf çekmeye fazla zamanım olmadı.

fCnGOAU.jpg

9O0ACWZ.jpg

Qh378MI.jpg

StSi2Zy.jpg

Bir iki eksiği var. Bu duruma getirdim, önümüzdeki hafta da biraz makyajlanacak. Teyp çevresine krom görünümlü parça yapılacak. Klima kumanda butonları bulunduğu yerde iğreti duruyor. Sabitlenmesi için içeriden tırnak yapılacak.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Osman Cevdet Elliiki
(düzenlendi)

harika olmuş..elinize sağlık..krom görünümlü parçadan sonra daha da iyi bir görünüm kazanacağına şüphe yok:)

tarihinde Osman Cevdet Elliiki tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Bu da benim çalışmam. Kusuruma bakmayın, çalışırken çok yoğun olduğumdan, zamanla yarıştığımdan fotoğraf çekmeye fazla zamanım olmadı.

Bir iki eksiği var. Bu duruma getirdim, önümüzdeki hafta da biraz makyajlanacak. Teyp çevresine krom görünümlü parça yapılacak. Klima kumanda butonları bulunduğu yerde iğreti duruyor. Sabitlenmesi için içeriden tırnak yapılacak.

abi kesip biçmissin hayırlı ugurlu olsun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Çok güzel olmuş Celalettin bey.Orjinal gibi olmuş sistem tam uyumlu gözüküyor. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın:-)
Yorum bağlantısı

Abi çok orjinal olmuş tebrikler. nasıl yaptın bunu biraz ayrıtı alabilir miyiz. Bu arada teybi çok sevdim tam istediğim gibi bir teyp. nedir markası, günahı ? :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi eline koluna sağlık. Sonunda yaptın değilmi. Helal olsun, ne diyeyim sana. Bana alkışlamak düşer.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Markası Navigold. İkinci el olarak 440+30 liraya aldım. Yukarıdan aşağıya doğru hava üfleme ızgaraları, saat-dörtlü sinyal-rezistans düğmeleri, klima kontrol düğme gurubu ve teybin üzerine monte edildiği bir parça var. Bu parçayı saatın altından kestim. kalan üç parçayı da birbirinden ayırdım. Teybin bulunduğu kısım yukarıda kullanılamiyordu. bu nedenle oraya bir asma tavan (kaçak inşaat) yaptım resimde görüldüğü gibi. Sonra da diğer kısımları hallettim. Çok zahmetli bir iş. Fakat uğraştığıma değdi. 

Bu projenin faili Çetin  Özkan'dır. O bir gecede yapmıştı. Sanırım o asma kat yapmadı. Hatta Orijinal teyp yuvasını yukarı alıp işi bitirmiştir. Çünkü onun taktığı teyp benim taktığımdan daha küçük, bu nedenle sıkıntısızca takmıştır. Zamanının büyük kısmını mdf yi işlemekle geçirmiştir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Markası Navigold. İkinci el olarak 440+30 liraya aldım. Yukarıdan aşağıya doğru hava üfleme ızgaraları, saat-dörtlü sinyal-rezistans düğmeleri, klima kontrol düğme gurubu ve teybin üzerine monte edildiği bir parça var. Bu parçayı saatın altından kestim. kalan üç parçayı da birbirinden ayırdım. Teybin bulunduğu kısım yukarıda kullanılamiyordu. bu nedenle oraya bir asma tavan (kaçak inşaat) yaptım resimde görüldüğü gibi. Sonra da diğer kısımları hallettim. Çok zahmetli bir iş. Fakat uğraştığıma değdi. 

Bu projenin faili Çetin  Özkan'dır. O bir gecede yapmıştı. Sanırım o asma kat yapmadı. Hatta Orijinal teyp yuvasını yukarı alıp işi bitirmiştir. Çünkü onun taktığı teyp benim taktığımdan daha küçük, bu nedenle sıkıntısızca takmıştır. Zamanının büyük kısmını mdf yi işlemekle geçirmiştir.

oy oy oy baya bir zahmeti varmış. Özellikle keserek ayırma işlemine cesaret edemem herhalde. Ama çok uyguna almışsın abi cihazı. Biraz araştırdım. 730 lira en ucuzu 1100 kadar var fiyatları. Navigold 6005 Ford olarak geçiyor modeli. Ama özellikleri çok iyi. İnsanın aklına neler düşürüyorsunuz abi gece gece :) 

Tekrar okuduğumda kesilen yerin orjinal teybin içerdeki taşıyıcısı olduğunu anladım doğru mudur abi? Yani klima ünitesi birleşik değil, kesmeye gerek yok ? 

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...