İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 Multimedia Klima Ünitesi Yer Değişimi

Çetin Özkan

Recommended Posts

Çetin Özkan

Bu projenin faili Çetin  Özkan'dır. O bir gecede yapmıştı. Sanırım o asma kat yapmadı. Hatta Orijinal teyp yuvasını yukarı alıp işi bitirmiştir. Çünkü onun taktığı teyp benim taktığımdan daha küçük, bu nedenle sıkıntısızca takmıştır. Zamanının büyük kısmını mdf yi işlemekle geçirmiştir.

abi ben bu işlemi yapmadan önce kaç gece uykusuz kaldıgımı bir bilsen kafamda tasarlayacam diye en az 10 saç beyazlattım bu arada kaçak kat çıkamadım çünkü benim ön medefe bütün arkaya müdale şansım sok ama montalama yaptım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
(düzenlendi)

abi ben bu işlemi yapmadan önce kaç gece uykusuz kaldıgımı bir bilsen kafamda tasarlayacam diye en az 10 saç beyazlattım bu arada kaçak kat çıkamadım çünkü benim ön medefe bütün arkaya müdale şansım sok ama montalama yaptım

Kaçak kat çıkamadıysan teybin arkası boşta mı duruyor? Yoksa orijinal teyp yuvasını yukarı alıp bir yerlere mi vidaladın?

Düzenleme nedeni: unutulan sözcüğün telafisi

tarihinde Celalettin Süğürtin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

[...]  Yani klima ünitesi birleşik değil, kesmeye gerek yok ? 

Klima ünitesini de ayırmak gerekiyor. Zira o, orijinalde teyp yuvasının üzerinde bulunuyor, alta almak gerektiğini dikkate alırsan. Şunu düşünebilirsin. Ben orijinal parçayı her durumda saklamak istiyorum, bunun için kesmeyeceğim dersen o halde önündeki kapağı sıfırdan imal etmen gerekir (Çetin beyin yaptığı gibi). Adam ahşap oymacılığı sanatını kendi kendine öğrenmiş bir gecede :bravo: (takdire şayan bir durumdur, tebrik ediyorum, demek ki el becerileri, tasarım yeteneği ve dahi cesareti olabildiğince fazla)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çetin Özkan
(düzenlendi)

Kaçak kat çıkamadıysan teybin arkası boşta mı duruyor? Yoksa orijinal teyp yuvasını yukarı alıp bir yerlere mi vidaladın?

Orjinal yuvanin sag da solda iki ayak var ona tutdurdum mdf ilgili olarak baba meslegi zamaninda ciraklik cok yaptim :)

Düzenleme nedeni: unutulan sözcüğün telafisi

tarihinde Çetin Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hocam tebrik ederim güzel bir uygulama olmuş, teypten memnun kalacaksınız, benim c-max teki cihazın aynısı. 

teybi yukarı almanız ayrı bir güzel olmuş.

hayırlı olsun, güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Elinize sağlık çok güzel olmuş acaba direksiyondan komuta edebiliyormusunuz?

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Evet, direksiyon kumandası çalışıyor

Yorum bağlantısı
Sancar Tunç

:shok: Tebrikler güzel olmuş.Bari oldu olacak bir üst seviyeye taşısaydınız nasıl olurdu.Saati de bir aşağı alsanız nasıl olurdu :D

Detaylı anlatımı bekliyoruz sizden.

dediğinizi iki gün önce yaptım :)https://imageshack.com/i/nmvf90j

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

tebrikler buda çok güzel olmuş.

bunu yaparken soketlerin yer değiştirmeden dolayı, kablo boyları yettimi? ek yaptınızmı?

Yorum bağlantısı
Misafir

dediğinizi iki gün önce yaptım :)https://imageshack.com/i/nmvf90j

Parçaların oturması kusursuz olmuş ama bence saat aşağıda olmamış. Saat en üstte olsa daha güzel olurdu sanki. Teybin markası modeli fiyatı nedir? Montajı biraz detaylandırır mısınız? 

Yorum bağlantısı
Sancar Tunç

tebrikler buda çok güzel olmuş.

bunu yaparken soketlerin yer değiştirmeden dolayı, kablo boyları yettimi? ek yaptınızmı?

kablo boylarında sıkıntı yok asıl sıkıntı o bölgede klima havalandırma borusu var teyp boyu kutrarmıyor. burada elektronikçi olmam devreye girdi :) teybin ön panelini ana üniteden ayırıp kablolarını uzattım teyp ana ünite aşagıda klima kontrol panelinin arkasında. kendim 1.5 alüminyumdan montaj ayakları imal edim şaseye sağlamca tutturdum . iki gün ugraştım. bu arada cihaz toyota corolla için üretilmiş ama bizim orta konsola orjinal gibi yakışıyor gören orjinal sanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sancar Tunç

Parçaların oturması kusursuz olmuş ama bence saat aşağıda olmamış. Saat en üstte olsa daha güzel olurdu sanki. Teybin markası modeli fiyatı nedir? Montajı biraz detaylandırır mısınız? 

haklısınız ama saat çok da lazım değil ama navigasyon candır :) göz hizasında olmalı şimdi gözümü yoldan ayırmadan haritayı takip edebiliyorum ve dokunmatik ekran gerçekten çok kullanışlı hale geldi. zaten güncel araçlarda ekran hep bu seviyelerde hatta daha yukarıda.

https://imageshack.com/i/nsetx8j

https://imageshack.com/i/mrr9c9j

https://imageshack.com/i/14hedcj

müsait zamanım olduğunda direksiyon kumandasınıda cihaza adapte edeceğim. daha önceki megan aracımda pioneer teybi direksiyon kumandasına bağlamıştım.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Tebrik ederim, ellerinize sağlık. Güzel olmuş. Teybin ana ünitesi nerede? Orijinal yerinde mi yoksa bir seviye yukarıda mı? Yani Saati taktığınız kısımda mı? Bir de şu var: İçeride bulunan merdiven gibi parçayı kaç parçaya ayırdınız, o parçalardan kullandıklarınız var mı yoksa tamamen yeni bağlantı aparatları yapıp onları mı kullandınız? Mesela klima kumandalarını nasıl oraya tutturdunuz? Yapıştırma mı yaptınız, yoksa tırnaklar mı yaptınız itince içeriye takılıp tutunan?

Yorum bağlantısı
Sancar Tunç

Tebrik ederim, ellerinize sağlık. Güzel olmuş. Teybin ana ünitesi nerede? Orijinal yerinde mi yoksa bir seviye yukarıda mı? Yani Saati taktığınız kısımda mı? Bir de şu var: İçeride bulunan merdiven gibi parçayı kaç parçaya ayırdınız, o parçalardan kullandıklarınız var mı yoksa tamamen yeni bağlantı aparatları yapıp onları mı kullandınız? Mesela klima kumandalarını nasıl oraya tutturdunuz? Yapıştırma mı yaptınız, yoksa tırnaklar mı yaptınız itince içeriye takılıp tutunan?

https://imageshack.com/i/nsetx8j

klima kontrol ve saatin oldugu bölüm beraberce resimde görebileceğiniz gibi uzun ayaklarla içeriden bağladım ( saati sökünce altındaki iki adet vida yuvası var orjinalinde, oradan ) daha önce içeride bulunan parçayı tamamen iptal ettim. içeriye ihtiyacım olan iskeleti yeni imal ettim. ana üniteyi  saat ve klimayı bağlamak için yaptıgım şasenin üzerine iki adet yukarı dogru ayak yaparak ortasına monte ettim.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Bayram Ōzdemir

Çok güzel olmuş emeğimize sağlık,ama boyle bi uygulamada CD kullanamicaz dogrumudur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...