İçeriğe Yönlendir

Koltuk Kafalığı Yuva Montajı Hakkında Yardım

Berkay Özdemir

Recommended Posts

Berkay Özdemir

Abilerim kardeşlerim biliyorsunuzki , arka koltugumda kafalık olmadıgı için kafalık arayışına girmiştim.. 

Çok saygıdeğer Murat Ersel ÇEVİK abicim , eski aracından kalma kafalıklarını bana gönderdi.. Buradan tekrar teşekkürlerimi ileterek konuya giriyorum..

Arka koltukta kafalık yuvaları yok , kendım nasıl takabilirim vesaire derken koltugu biraz kurcaladım bugun.. Kurcalamaz olaydım dahada kafam karıstı.. Koltugun içinde 2 tane demir görüyorum çift taraftada ancak diğer tarafı yok .. yani şöyle sağ ve solda 1'er demir var.. 2 . demirler yok ... yada ben göremiyorum.. O demirler yuvalık için hazırlanmıs gibi duruyor , yada ben bu işi bi an önce bitirmek istediğim için psikolojık olarak oyle geliyor :) Buyrun o demir bu .. o3yy.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Yuvalık yaptırmaktansa diğer bir seçenek , kafalıkları oraya kaynatmak , yada bundan ziyade , 4 adet kafalıkların girebileceği demir bulup koltugun sırt kısmına kynattırmak kafaıkların içine girip çıkabilmesini sağlamak , o fikrimide şöyle anlatayım ; u4yi.jpg

Uploaded with ImageShack.us kafalıkların ayak demırlerı boyutunda onun içine geçebileceği 4 adet botuyu oraya kaynmak.. Çİrkin durma ihtimalini düşündüm ama görünmüyor bile tüp kapatıyor orayı..

Şimdi 3.ve Son İhtimal sanayideki döşemeciye gidip , abi aha bunlar kafalık aha buda koltuk bi yuva yapabilcenmi demek , Ki bu ihtimal benim için maddi olarak çok çook uzaklarda :) 
Eğer başka önerileriniz ve tavsiyeniz varsa lütfen bu kardeşinizle paylaşın.. Saygılarımı sunarım..
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

ön kafalıklara neden takmıyorsunuz da zoru seçiyorsunz :D

Ne içtiysen ben almayım. :D

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Çıkma kafalıklı koltuk bakın :)

:bravo:

Süper cevap Tahir.

Maliyetide sen karşılarsın artık. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Ne içtiysen ben almayım. :D

ön tarafı görmediğim için olabilir mi murat ab i :p ayran içiyorum şu an ondan olabilir mi :D:p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Abilerim kardeşlerim biliyorsunuzki , arka koltugumda kafalık olmadıgı için kafalık arayışına girmiştim.. 

Çok saygıdeğer Murat Ersel ÇEVİK abicim , eski aracından kalma kafalıklarını bana gönderdi.. Buradan tekrar teşekkürlerimi ileterek konuya giriyorum..

Arka koltukta kafalık yuvaları yok , kendım nasıl takabilirim vesaire derken koltugu biraz kurcaladım bugun.. Kurcalamaz olaydım dahada kafam karıstı.. Koltugun içinde 2 tane demir görüyorum çift taraftada ancak diğer tarafı yok .. yani şöyle sağ ve solda 1'er demir var.. 2 . demirler yok ... yada ben göremiyorum.. O demirler yuvalık için hazırlanmıs gibi duruyor , yada ben bu işi bi an önce bitirmek istediğim için psikolojık olarak oyle geliyor :) Buyrun o

Belli ayran içtiğin uykun gelmiş. :D

ön tarafı görmediğim için olabilir mi murat ab i :p ayran içiyorum şu an ondan olabilir mi :D:p

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Çıkma kafalıklı koltuk bakın :)

Abicim o 3.seçenektende uzak benim için....çook çok uzak seçeneklerde :D

Uğur abi , alkol yasaklandı millet uyandı derken :D senın bu ayran ısı olmadı vallahı :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

:bravo:

Süper cevap Tahir.

Maliyetide sen karşılarsın artık. :D

Tabi ki fikir telif hakkımı aldıktan sonra neden olmasın :p

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Yardımcı olabilcek fikir sahibi , kimse yokmuu :D :D yoksa 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Yardımcı olabilcek fikir sahibi , kimse yokmuu :D :D yoksa 

aslında basit koltuğun kılıfı sökeceksin oraya iki tane burc yaptırıp takacaksın

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Abi hazır mekanızma yeri var gibi , yarın sokup bakacagım ..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Burak Mutevellıoglu

Koltuğunuzda yerinin olması lazım  Bende bir resimi var koltuğun içini ve kafalıkların gireceği yeri gösteriyor resmi nasıl ekleyeceğim buraya ?  

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

İmageshack , imgur gibi sitelere resi yukleyip linki buraya yapistirabilirsiniz.. resim inanin cok iyi olur

Yorum bağlantısı
Burak Mutevellıoglu

Resimleri eklemeyi başardım. Sizin kafalıklar sanki ön koltuk için gibi sanırım ön ve arka koltuk kafalıklarının demirleri farklı aralıklarda önlerin demir aralığı arkalarınkinden daha fazla diye biliyorum. Resimlere dikkatli bakın kafalık demir çubukları koltuk arka sacındaki iki oyuntunun hizasına gelmeli eğer kafalık demirleri daha fazla aralıklıysa ön koltuk için olabilir. Bende de arka koltuk için orjinal olmayan iki kafalık var ama demir aralıkları fazla bende koltuk kumaşı ile demir sac kısmını ayırıp matkap ile birer delik delmeyi düşünüyorum .

Yorum bağlantısı
Burak Mutevellıoglu

İkinci eklediğim resime bakın daha iyi anlarsınız. Ön kafalık demirleri kenara daha yakın. Arka kafalık demirleri orta kısıma daha yakın yani aralıkları daha az. Sizin elinizdeki kafalık bence ön koltuk için . Size tavsiyem koltuk kumaşı ile saç demiri ayırıp matkap ile birer delik delmeniz olacaktır bende böyle yapmayı düşünüyorum ama kumaşı nasıl ayrılır ayrılırsa geri takılırmı onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Burak Mutevellıoglu

http://www.ebay.de/itm/330950748827?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fsch%2FBlechspielzeug-%2F31068%2Fi.html%3F_mdo%3DAntiquitaten-Kunst%26_from%3DR40%26_armrs%3D1%26_pcats%3D25684%252C353%26_nkw%3D330950748827%26_rdc%3D1

Orjinal kafalıkları bunlar. Sordum 30 Euro yol masrafı var. Toplam 35 Euro yaklaşık 90 TL ye mal oluyor bana pahalı geldi . Sök tak delik del uğraşmıyım diyorsanız değerlendirebilirsiniz yada çıkmacılarda felan da orjınali bulunabilir belki. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...