İçeriğe Yönlendir

Resimdeki Vites Topuzu Hangi Ford Modeline Ait ?

Ömer Türkşanlı

Recommended Posts

Ömer Türkşanlı

2hzjxn4.jpg

n4zk2o.jpg

Yeni kasa Mondeo diye biliyorum ama görmedim hiç!

Bilenlerin yardımına başvuralım lütfen!

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Yeni c-max ile vites yerleri aynı...

Dişlileri aynı mı demek istediniz?

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Şanzımanın içindeki dişli oranlarını bilemem ama vites geçişleri aynı yerde onu söylemek istedim.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

bu vites topuzunun aynısı (üstündeki vites semasında,geri vites yeri sag geride olan ) var vede focus 1e uyumlu.ben kullandım.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

bu vites topuzunun aynısı (üstündeki vites semasında,geri vites yeri sag geride olan ) var vede focus 1e uyumlu.ben kullandım.

vallahi elimde var ürün ve denedim F1 e olmuyor. F1 in vites çubuğu daha ince bu topuzu takmak için daha geniş bir vites çubugu gerek...

Şanzımanın içindeki dişli oranlarını bilemem ama vites geçişleri aynı yerde onu söylemek istedim.

Şanzuman değil  hocam vites çubuğu üzerindeki dişlilerden bahsettm :biggrin:

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

ben 20 tl,ye çıkma almıştım,vites çizim şekli focus 1e göreydi,

vallahi elimde var ürün ve denedim F1 e olmuyor. F1 in vites çubuğu daha ince bu topuzu takmak için daha geniş bir vites çubugu gerek...

sıfırmı,sıfırsa ,çevirerek dişleri siz sıfırdan açacaksınız.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

ben 20 tl,ye çıkma almıştım,vites çizim şekli focus 1e göreydi,

sıfırmı,sıfırsa ,çevirerek dişleri siz sıfırdan açacaksınız.

Dostum var olan vites çubuğundaki dişli yuvalarının olduğu yeri kesmek gerek ve tornacı da diş açtırmak gerek ve orjinalliği bozmak istemiyorum...

Transit değil mi ?

Bilmiyorum bende onu merak ediyorum ve de hangi Ford modellerine uyar merak ediyorum?

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

bol geliyor ise içindeki dişler yenmiştir,içine yaıştırıcı madde koyup yapıştıracaksınız ozaman

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

ha pardon sanırım çizgilerden bahsediyoruz, evet aynısı.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

bol geliyor ise içindeki dişler yenmiştir,içine yaıştırıcı madde koyup yapıştıracaksınız ozaman

Abi dişlerde falan sıkıntı yok anlatamadım galiba F1 vites çubuğu örnegin 3 cm çapında bu topuza uyacak vites çubuğu ise takribi 4 cm çapında.Yani F1 e bol

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Ford+Transit+SportVan+3.jpg

Süha benzer ama altında gri ve metal bir kısım var bende ki topuzda ve gerçek deri...Buna çok benzer ama farklı bence...

çevirmeli ise focusa sorunsuz olmalı

Çevirmeli ama bol yani daha kalın bir vites çubuğuna göre.Merak ettiğim F1 ve F2 nin yanlış bilmiyorsam vites demir çubukları aynı kalınlıkta...Bu torpz daha kalın bir vites çubuğuna ait..

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

abi,sıfırmı aldın

Yok bir dostum da vardı istedim sağolsun ikiletmedi verdi denedim olmadı...

ae2t87.jpg

2w3n9c4.jpg

Bunlarda diğer fotolar

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

ozaman vites topuzunun içindeki plastik dişler kaybolmştur(yenmiştir) ondan bol gelir,,çok çok bol geliyorsa o bendekinden başkadır ve başka modele uyumludur...bende ikinci el aldım dişler yenmişti hafif boldu içine yapışkan madde koydum öyle kullanmıştı..ama içi dişli ise bire bir uyumlu normalde f1e.

ozaman vites topuzunun içindeki plastik dişler kaybolmştur(yenmiştir) ondan bol gelir,,çok çok bol geliyorsa o bendekinden başkadır ve başka modele uyumludur...bende ikinci el aldım dişler yenmişti hafif boldu içine yapışkan madde koydum öyle kullanmıştı..ama içi dişli ise bire bir uyumlu normalde f1e.

bendekinin topuzun üstündeki vites şeması tam f1,in vites şemasına uygundu.

ae2t87.jpg

2w3n9c4.jpg

Bunlarda diğer fotolar

bendekinin 5in altında geri vites yeri.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

bendekinin topuzun üstündeki vites şeması tam f1,in vites şemasına uygundu.

bendekinin 5in altında geri vites yeri.

Abi çok aşırı bol ve içindeki diş yuvaları demir.Yenme şansı yok ve topuz çok ağır 300-400 gr var rahat...

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

ae2t87.jpg

2w3n9c4.jpg

Bunlarda diğer fotolar

yedekparçaford.com adresine gir...arama yerine vites topuzu yaz,,2006-2008 orjinal vites topuzu var(sadece metal yeri siyah) bu f1e uyumlu işte

2006-2008 focus orjinal ,f1e uyumlu bu.

yedekparçaford.com adresine gir...arama yerine vites topuzu yaz,,2006-2008 orjinal vites topuzu var(sadece metal yeri siyah) bu f1e uyumlu işte

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...