İçeriğe Yönlendir

2011 160Ps Ecoboost Mondeo'ya Lpg

Yalçın Yurdakul

Recommended Posts

Yalçın Yurdakul

2010 Focus TDCi Titanium (garantisi devam ediyor)aracımı elden çıkartıp 2011-2012 tittanyum Mondeo (garantisi devam eden) almak istiyorum. 2011 model iki benzinli seçenek var: biri 125 bg diğeri 160 bg ecoboost. Ecoboost motora LPG oluyor mu? Sıkıntısız mı? 

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Daha yapanı görmedik.. Turbo bir arabada LPG kiti çok önem arz ediyor ve 4000TL gibi Pahalı bir sistem ile yapılıyor..

Tercih meselesi ama ben böyle bir riske girmezdim açıkçası..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Onur Karakay

ecoboost direk püskürtmeli motor,lpg uyumu çooookk zor.tat vermez.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Böyle bir araba alıp lpg takılmaz, ekonomi aranıyorsa başka model lazım, porşa lpg taksan porşluğu kalırmı, dimi ama   :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Yurdakul

O zaman ecoboost motoru azad edelim. Diğer versiyon 125 bg olana yönelelim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ford EcoBost için yorum yapamam. Ancak passat 1.4 TSI takılmış gördüm. Sahibi çok memnun olduğunu ifade ediyordu. CDI motorlarada takılıyor. Maliyeti 5350 tl dedi.

Yorum bağlantısı
Alirıza Yaman

O zaman ecoboost motoru azad edelim. Diğer versiyon 125 bg olana yönelelim.

Onda da sıkıntı var pistonları eritiyor değişik subab zamanlaması sorun oluyor... mondeo olacaksa dizel olmalı nadir olarak 1.6 dizelleri var onlara yönelin derim 

Bende katılıyorum 2011 focusuma taktırdım ateşleme sistemini değiştirdim sorun geçti ama uğraştım. Bende aynısını dizel olmalı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Insignia ya taktirmis arkadas. 3000 liraya diye duydum. Tan randimanli mi bi sormak lazim.

Benim bacanak 180 bg olan BRC taktırmıştı. 2bin üstünde para vermişti. Ama memnun değildi.

Prins ustasıyla görüştüğümde bu tür arabalara (TSI GDI motorlar için )sıradan LPG takılmıyor her marka ve modele göre ayrı ayrı üretiliyor dedi.

Yorum bağlantısı
Yalçın Yurdakul

5350 tl kite verilir mi ya! Yağlama özelliği olan "Prins"lerde erime oluyor mu ki?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

5350 tl kite verilir mi ya! Yağlama özelliği olan "Prins"lerde erime oluyor mu ki?

Erime aracın subap yapısına ve kullanıcının aracı kullanım şekline göre değişir.

Ustaya sorduğumda verdiği cevap subap erimesi olacaksa daha uzun süre kullandıktan sonra olur demişti.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Şahsen ecoboosta zor ve pahalı olacağını düşünüyorum fakat sonuç olarak lpg kullanılabilir hale gelip ekonomi sağlayacak ise kesinlikle takardım. Birde yorumlarda 160hp araca lpg takılmaz gibi yazılar var nedeni ni sorabilir miyim ? Basit bir hesap ile 2lt fark olsa 19 bin km de kendi parasını çıkarır 2000 tl lik bir sistem

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Babam yaklaşık 120.000 km dir brc lpg ile 1.6 125ps Mondeo kullanıyor. Çok sakin araba kullandığı söylenemez. En ufak bir sorun yok, arıza ışığı bile yakmadı bu güne kadar

10.000 Km dir bende 125ps mondeo kullanıyorum, hiç bir sorun gözlemlemedim.

O sebeple piston eritiyor, subap eritiyor laflarına çok kulak asmayın. Yakan var mıdır bilmiyorum ama %100 lpg kaynaklı ise bu sorun, bizim niye başımıza gelmedi? 

Forumdan Sami'de uzun zamandır kullanıyor onda da sorun yok.

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Babam yaklaşık 120.000 km dir brc lpg ile 1.6 125ps Mondeo kullanıyor. Çok sakin araba kullandığı söylenemez. En ufak bir sorun yok, arıza ışığı bile yakmadı bu güne kadar

10.000 Km dir bende 125ps mondeo kullanıyorum, hiç bir sorun gözlemlemedim.

O sebeple piston eritiyor, subap eritiyor laflarına çok kulak asmayın. Yakan var mıdır bilmiyorum ama %100 lpg kaynaklı ise bu sorun, bizim niye başımıza gelmedi? 

Forumdan Sami'de uzun zamandır kullanıyor onda da sorun yok.

Bahsedilen "piston aşağı indi" olayı, ecoboost için :)

Yorum bağlantısı

Bahsedilen "piston aşağı indi" olayı, ecoboost için :)

Yukarıda 125 ps için söylenmiş (gerçi her yerde söyleniyor) onun için yazdım :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yukarıda 125 ps için söylenmiş (gerçi her yerde söyleniyor) onun için yazdım :)

Haklısınız, bahsettiğiniz mesaj gözümden kaçmış. Özür dilerim :flowers:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Forumdan birisi yazmıştı çok iyi hatırlıyorum aradım ama bulamadım abi sakin kullanıyorsunuzdur sorun 4 bin devrin üstünde oluyor zaten bunu belirttim tercih meselesi lpgyi herzaman tercih ederim ama aklımda soru işareti kalmıycak şekilde forumdonanım haberde de var bu tip konular hiç olmasa neden yazılıp çizilsin değilmi ?  Brc kite 4 binden devirden sonra benzine ayarlatarak çözmüştü biriside.

Güzel kardeşim, benim sitemim sana değil, bu lafı çıkaran da sen değilsin onu biliyorum :) Demek istediğim normal bir araçta lpg ne kadar risk ise, ti-vct motorda da o kadar risk demeye çalışıyorum.

Okuduklarımdan etkilenip 4.000 devirden sonra benzine geçme olayını ben yaptırdım VSR menüsü ile. Ama sonra kapattırdım geri.

Gözümün önünde en açık örneği varken bile korkup açtırdım. Dediğim gibi babam 120.000 km dir lpg ile kullanıyor ve ister istemez sık sık 4.000 devir üzerine çıkıyorsun, hele ki klima açıksa.

Pistonu subapları eriyen araçlarda montaj veya kalibrasyon hatası olduğunu düşünüyorum sadece.

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...