İçeriğe Yönlendir

Yokuş Çıkarken Kaputtan Dumanlar Çıkıyor. Hararet Göstergesi Normal

Hasan Armagan

Recommended Posts

Hasan Armagan

Merhabalar... araba altı aydır bende... sadece 10 dk. yokuş çıksam kaputtan duman ve koku geliyor. Su eksiltme yok. Hararet göstergesi normal.. geçen hafta Antalya ya gittim geldim hiç bir sorun yoktu.

kaputu açıp baktığımda, dumanın ön cama yakın yerden geldiğini gördüm.

iyimser olursak; motora yağ koyarken etrafa dökülenlerden kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. yağ koyalı ama 2 ay oldu.

Antalya ya giderken 150 - 160 km/h bastım hiç sorun olmadı ama sadece 10 dk yokuş çıkayım duman geliyor. (Gerek Antalya ya gitmeden önce gerekse geldikten sonra aynı bu durum devam ediyor.)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Enjektörden mazot kaçağı olabilir.

Ayrıca allah korusun kablo yanığı olabilir.

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Çekişte bir sorun görünmüyor... Kablo yanığı olsa normal yolda da aynı sorun ortaya çıkmaz mı? Öğlenden sonra bir servise gideceğim olmazsa..

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Enjektörlere odaklanılmalı öncelikle. Geri dönüş hortumu ya da pullardan kaçak olabilir. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bence klimadandır.Koku falan da yoksa klimayı kontrol ettirin.Sağ paspas altında şase numarası yazan yerden ıslaklık var mı yok mu kontrol edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Şimdi servisten geldim. bir yerden yağ kaçırıyormuş, o da eksozun üzerine damlıyormuş. ekzantirikle ilgili bir şeyin kapağı yada tıpası mavi renkli. oradan kaçırıyormuş. Herkese teşekkürler. ucuz atlattık :) bir kaç gün sonra tekrar yokuş çıkıp kontrol edeceğim.  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Bence klimadandır.Koku falan da yoksa klimayı kontrol ettirin.Sağ paspas altında şase numarası yazan yerden ıslaklık var mı yok mu kontrol edin.

Merhaba konuyu okurken mesajınızı gördüm de; orada ıslaklık varsa klimadan mı? Öyleyse klimada ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Mehmet bey tahliyeyi kendim temizleyebilir miyim, servise mi götürmeliyim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kendiniz temizleyemezsiniz diye tahmin ediyorum... Ancak kaçak yoksa kurcalamaya gerek yok.. 

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Şasi numarası yazan yerdeki keçeyi kaldırdığımda sürekli nem var..

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Evet!!! Koku var..

Yahu ne hale getirmişer arabayı.. Aldığımdan beri nelerle uğraşıyorum..

Teşekkürler Mehmet bey.. Oraya da baktıracaz artık..

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Kendiniz temizleyebilirsiniz bence.Vites kolunun sağ alt kısmında kalan trimi tork vida ile sökün.tahliye borusunu göreceksiniz.Yumşak kısmı çıkarın aşağı su salın açıksa sorun yok.Ya da bir telli aşağıya doğru ittirin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

C-Max ta orada mı tahliyenin yeri?

Açıkçası c-maxta nerede bilmiyorum ama forumda c-max uzmanlarımız mevcut onlardan yeri konusunda yardım alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Armagan

yokuş çıkarken ki duman çıkarma olayi devam etti. tekrar servise gittim. sabahtan akşama kadar kontrol edildi. arbada hicbir yag ve su kaçağı bulunamadi. eksoz ile motor arasında isi yalıtımı saglayan bir muhafaza var. her tarafi yag içindeydi. motor cok isininca buradaki yağdan duman cikiyormus.

en son yag değişimini sanayide yapmistim.kola kutusundan yaptigi huni ile dolum yapilmisti. adam yarisini disari dokmus. o da muhafazanin uzerinde birikmis ve toz toprakla birlikte çamur olmus.

motorun alt tarafi iyice temizlendi. klima filitresi koku sindigi icin değişti. simdilik sorun gorumuyor.

sonuc: kola sisesi ile dolum yaptirmam bir daha :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...