İçeriğe Yönlendir

Mondeo Kazadan Sonraki Hal Ve Airbag! Ölümlü Kaza

Ergün Ekinci

Recommended Posts

Ergün Ekinci
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar

Yaklaşık 3 aydır kafayı iyice bozdum ve halen araştırmadayım Yeni kasa Mondeo almak için (powershift olandan )

Dün işde dönerken hemen önümde bir mondeo geçti yaklaşık 150 - 160 km yapıyordu.Bir adan karşısına çıkan turiste vurdu ( allah rahmet eylesin)

Fren bastığında yaklaşık 100 metrede zor durdu. ( ama çok oturaklı durdu savrulmadan)

Neyse Araçın halini size göstermek istiyorum,Airbagler hiç biri patlamamıştı ve direksiyon yerinden çıkma noktasına kadar gelmişti resmen parçalanma noktasına gelmişti. Airbaglerin neden patlamadığını uzman arkadaşlardan fikir alma şansımız varmı?ve bu hale gelmesi aracın mondeo olarak sizce normalmi?

bu arada araç 06 plakalıydı.

ALLAH KİMSEYE KAZA BELA VERMESİN. LÜTFEN HIZ YAPMAYALIM EĞER 80 - 100 İLE GİDİLSEYDİ BU OLAY OLMAYACAKTI.

pkhft.jpg

pkhfb.jpg

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen
(düzenlendi)

Araç darbe nedeniyle değil fren kuvvetiyle durmuş,  hava yastıklarının patlaması için yeterli negatif ivmeyi oluşturacak bir kütle ile çarpışmamış.

Tabi derseniz yayaya çarptı da bu hale geldi, inanması çok zor.

Düzenleme: Ekleme

tarihinde Mehmet Emin Taşdelen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Offf, çok fena, kaputun o hale gelmesi çok normal, ama tavanın o hale gelmesi... çarpılana yazık olmuş, tavanı o hale getirecek güç fena...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yanlış anlamadıysam 150 km hızla çarpmış. Böyle olması normal bence.. Hava yastıkları vs açılmadığı için pert olmaz büyük ihtimalle..

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

usta bu nasıl bir kaza adama vurunca tavanamı çarptırmış nasıl olmuş vurması anlayamadım 

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Yazık valla üzüldüm ölenin ailesine Rabbim sabır versin. Al işte ne oldu hız yaptında başın göğemi erdi.

Hayatının sonuna kadar vicdan azabıyla yaşayacak yazık..

Bu bize ibret olmalı arkadaşlar.. Daha fazla dikkat etmeliyiz arkamızda bırakacakları düşünmeliyiz her daim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kontrolsüz güç'e vahim bir örnek olmuş. Hayatını kaybeden insanı düşündükçe aracın içindekine (insan demeye dilim varmıyor) nefretim, kızgınlığım artıyor. Trafikte hedefsiz mermi gibi dolaşıyor, kendilerine hedef arıyorlar. Ne yazık ki sistemimiz masum insanları bu canilerden koruyamıyor.

150 km hızla su bidonuna bile çarpsa bu hasar kaçınılmaz gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Ergün Ekinci

Evet kaza adanada olmadı ALANYA'da bir turiste oldu , ve önümde oldu herşey halen aklıma geliyor, Ölen kişinin ciddi sıkıntıları ve bedeninden ayrılan yerleri oldu fazla yazmak istemiyorum ama çok sıkıntılı bir durumdu..

Vefat eden yaklaşık kilosu 120 civarlarındaydı.

Yorum bağlantısı

Merhuma rahmet diliyorum mevladan...

Darbeyi direk kaputtan aldığı için airbagların açılmaması normal bir durum...keşke biraz daha yavaş gitseymiş  :(

Yorum bağlantısı
Ergün Ekinci

Arabanın içindede 2 çocuk arka koltukta 8-10 yaşlarında önde sürücü ve karısı vardı onlara bişe olmadı sadece sürücünün suratında cam izleri vardı kesilmişti direksiyon darbeside unutmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ne aracı nede sürücüyü zerre kadar düşünmüyorum, Allah öleni (gayri müslim dahi olsa ) inşallah rahmeti ile yargılar, geride bıraktıklarına sabırlar verir.

Kaza Alanya çevre yolunda mı oldu ?

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Rıdvan Kanbaş

tam bilmiyorum ama bazı araçlarda emniyet kemeri takılı olmayınca da airbag açılmıyor. Belki bir ilgisi vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergün Ekinci

Ne aracı nede sürücüyü zerre kadar düşünmüyorum, Allah öleni (gayri müslim dahi olsa ) inşallah rahmeti ile yargılar, geride bıraktıklarına sabırlar verir.

Kaza Alanya çevre yolunda mı oldu ?

D400 KONAKLI MEVKİSİ ALANYAYA 15 KMTRE KALA

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

tam bilmiyorum ama bazı araçlarda emniyet kemeri takılı olmayınca da airbag açılmıyor. Belki bir ilgisi vardır.

fordda öyle birşey yok,kemer takmazsan da açılır

Yorum bağlantısı

Bu kazada,legend olsaydı,bi ihtimal yaya ölmeyebilirdi.

Kaputta yaya güvenliği için airbag var çünkü.

Ağaca çarp,duvara çarp,arabaya çarp,ama insana çarpma :s

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Aracında çoluk çocuğu varken nasıl bu hızlara çıkılabiliyor anlamak mümkün değil... Turistin o şekildeki ölümü ise içler acısı, çok vahim bir durum. Hiç bir insan başka bir insan(!) tarafından bu şekilde öldürülmemeli...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...