İçeriğe Yönlendir

Araç Parfümü Göğüse Zarar Verdi

Fırat Çakıroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

O kısma karbon kaplama yapabilirsiniz mesela, koku olarakta sprey tarzı kullanın, basınçsız ufak olanlardan, fısfıs gibi yani, kapı içine koyun, sorun çıkarmaz, aklınıza esince sıkarsınız...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Mümkün olduğunca araç kokusu bilhassa koyu sıvıları kullanmamakta fayda var, koku diye hissedelen şey aslında ortama yayılan partiküllerdir, bunları cigerimize çekiyoruz, son derece kansorejendir, eğer mutlaka kullanmak istiyorsak Aracı terkederken içeri sıkmak koku taze iken ortamda bulunmamak en sağlıklısı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

" Aracı terkederken içeri sıkmak koku taze iken ortamda bulunmamak en sağlıklısı olacaktır."

Bende öyle yapıyorum fakat çoğu zaman kullanmıyorum bile, araç temiz olunca zaten kokuda olmuyor, aç pencereyi girsin temiz hava (tabii burda Kaz dağının bol oksijenli havası giriyor, sizin orada egsozt dumanı :) )

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Boyanın kalkma sebebini belirteyim (teorik olarak)

Göğüslük temek olarak PP (polyproplene) plastik hammaddeli yani lastikten hallice, bu durum plastik aksama esneklik ve ses izolasyonu sağlıyor, ancak boya tutması içinse zor bir yüzey oluşturuyor, arabacılar boya yapabilmek için corona denilen bir yüzey hazırlaması yapıyorlar, yada yüzeye ince çizkler atıyorlar (mikro ölçekte) boya bu çizikleri içine dolarak  yüzeye tutunuyor, kokunun içinde partikülleri havaya karıştırmak için güçlü çözücüler olur, bu çözücüler boyalı yüzeylere damladığında yada bulaştığında boyadan daha ince olduğu için boya ile yüzey arasına girer ve daha öncede boyanın tutunduğu ince çizikleri düzler boyada öyle kabarmış tuvalet paspası gibi olur, ciğere ve deriye ne yapar siz düşünün.

Arabada araç kokusu kullanmanın en güvenli yolu çifttaraflı bant ile yolcu koltuğu altına sabitlemektir..

Aracında bebek olup koku kullananları feci şekilde darp ediyorum... :elisopali:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fırat Çakıroğlu

Çok teşekkürler yorum yazanlara. Bir musibet bin nasihattan iyidir. Daha dikkatli olucaz artık :(

Yorum bağlantısı
Hasan Baş

geçmiş olsun polo da başıma gelmişti ıslaklık varsa sadece kurumasını bekleyin ben üzerine görünmesin diye hemen bir bez atmıştım unuttum onu sonradan aklıma gelince baktım eski halini altı ama hafif bir esneme yapmıştı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...