İçeriğe Yönlendir

Sol Fren Lambası Yanmıyor

Serdar Okur

Recommended Posts

Serdar Okur

sol fren lambası yanmıyor değiştirdim ama yinede yanmıyor diğer lambalar yanıyor ama fren lambası yanmıyor sigorta panelinden sigortasınıda değiştirdim ama yinede yanmıyor

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Büyük ihtimalle yanlış tip ampul taktınız.Kontrol edin.Yukarı da söylendiği gibi çift duy lu olması gerekiyor.Birisi park için diğeri fren için..

Yorum bağlantısı
Serdar Okur

aldığım ampulu sağ taraftaki fren lambası yerine takıyorum çalışıyor sürekli yanan ışık yeri farklı bende frene basınca yanan yer farklı stop lambası ile birlikte yanmıyor fren lambam ayrı duyu var yanlış ampul olsa diğer tafafta yanmazdı heralde diyorum ama anlamadım tabiki bu işi

Yorum bağlantısı
Samet Daş

stop bölümünü söküp kablolarını kontrol edin. Stoplara su nem girmiş ark yapmış kablolar açık kalmış vs her şey olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

stop bu söküp kabloların geçtiği soket bölümünü kontrol edin. Muhtemelen ( yuva üzerinde kirlenme ) olmuştur kreç gibi   temizleyip tekrar deneyin. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

aldığım ampulu sağ taraftaki fren lambası yerine takıyorum çalışıyor sürekli yanan ışık yeri farklı bende frene basınca yanan yer farklı stop lambası ile birlikte yanmıyor fren lambam ayrı duyu var yanlış ampul olsa diğer tafafta yanmazdı heralde diyorum ama anlamadım tabiki bu işi

o zaman durum farklı..

Yorum bağlantısı
Serdar Okur
(düzenlendi)

su almıştı temizledim oksitlenmeleri filan hatta paneli çıkartıp 70 derecede bulaşık makinasında bile yıkattım bütün ışıklar çalışıyor ama  fren lambası halen çalışmıyor kablolarıyla oynadım yok abi nasıl bir iş

tarihinde Serdar Okur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Dip kısımdaki uç ampule değmiyorsa yanmayabilir, bir ihtimalde ampulü sıkıca tutamıyordur oradaki duy..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Ampul duyunun dibindeki kontak ampule temas etmiyor olabilir.Soketin takıldığı yeri kontrol edin oksitlenme olabilir.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

deneyelim önerilerinizi sinir etti beni bu ampul

Ustam derdi ki ; yapamayacağın makine olmaz, işe başlarken sen korkma o senden korksun...  :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Okur

bugün yine yapmaya çalışdım ama yine çalışmadı soketin içini soketin girdiği tırnakları lambanın temas ettiği tüm yerleri kazıdım resmen ama yine çalışmadı kabloda çok kalın kopacak bir yeride yok komple kontrol ettim ama olmadı

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Eger sokette, stopta bir sorun yok ise hat uzerinde bir sıkıntı var demektir. Iyi bir elektrikciye gitmek gerek

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...