İçeriğe Yönlendir

Sabah Motor Soğukken Gaz Yemiyor 2. Bir Sorum Daha Var

Serdar Okur

Recommended Posts

Serdar Okur

sabahları tek marşta ve normal bir şekilde motor marş alıyor ve çalışıyor rolanti stabil normal gaza hemen geçiyor sıkıntı yok ama arabayı rolantide 30sn 1dk ısıtmadan gitmeye kalktığım zaman araç gaz yemiyor 2000 deviri geçince kesiyor araç gazı aniden sanki bir duvara çarpmış gibi tak diye kalıyor benzin lpg fark etmiyor 2dk sonra hiç bir sorun kalmıyor bu sorun aracı bakıma soktuktan sonra oldu aracıma yaptırdığım bakımlar sırasıyla şöyle

1.buji(motorcraft platinum)

2.buji kablosu(motorcraft)

3.bobin(motorcraft)

ilk 3 değişen parça 4 ay oldu anlatığım sorun bu zaman olmuyordu

4.5-30 yağ (motorcraft)

5.hava filtresi(otosan)

6.yağ filtresi(otosan)

7.devirdaim(bugatti)

8.v kayış(continental)

9 triger set(ina kayış dayco)

10.krank kasnağı(orjinal)

11.ön diskler(alman malı)

12.ön balatalar(otosan)

13.arka sağ teker bilya(skf)

14.orta susturucu çatlağı kaynatıldı

15.kelebek boğazı-karter havalandırma sıbobu hortumları-rolanti motoru-havaakışmetre temizlendi

16.radyator soğutma fanı (bsg)

17.radyatör yedek su deposundan çıkan büyük bir hortum var radyatöre giren o katlanmıştı lpg beynine kalorifere su gitmiyordu blokta   

su almıyordu onuda lpgci çözdü değişti hortum beyin donması ve kaloriferin soğuk üflemesi sorunu giderildi ben sorunu buna bağlıyorum aracımdaki tüm su boşaltıldı ve antifirizsiz su kondu ve sabahları böyle bir sıkıntı olmaya başladı su antifirizsiz olduğu içinmi acaba yoksa conta bir zararmı gördü normalde tekleme ve su eksiltme yok aracımda beyaz dumanda yok su kabında köpürmede yok yağa su karışmasıda yok veya suya yağ karışması sürekli kontrol ediyorum tekleme sadece çukurlu yollarda oluyor sizce sorun nerdedir çok uzun oldu ama kusura bakmayın

2.sorumda bu bakımlardan ve temizlikten sonrada arabada bir geç hızlanma söz konusu oldu sanki ağırlaşmış geldi araba altımda araba aslında gaza bassan daha hızlı gidecek ama sanki engel olan bir şey varmış gibi hissediyorum psikolojikmi acaba 140tan sonra dahada ağır hızlanıyor bu sorun mu normalmi yoksa benmi kuruntu yapıyorum 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Triger değişiminde sente atlamış olabilir.Bakım geçmişine bakınca ya tesadüf ya da triger gibi görünüyor bu sorunu çıkartabilecek değişim.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Arabanın bir çok önemli parçası değişmiş ayarsal (Trigyer gibi) sıkıntılar olabilir.

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Okur

usta trigeri önümde değiştirdi sökmeden önce işaretleme yaptı takarkende işaretlediği yerleri karşı karşıya getirp kayışı öyle taktı sente atlamış olsa sürekli bir tekleme yada traktör gibi çalışmazmıydı yinede gösteriyim ben onu onuda atlamamak lazım

Yorum bağlantısı
Burak Özbek

abi senteden olsa araba çok sarsıntılı çalışır ama gaz yememe yapmaz en azından benim araçta yapmadı sente atlamış haliyle 140 civarına çıkıyordu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

usta trigeri önümde değiştirdi sökmeden önce işaretleme yaptı takarkende işaretlediği yerleri karşı karşıya getirp kayışı öyle taktı sente atlamış olsa sürekli bir tekleme yada traktör gibi çalışmazmıydı yinede gösteriyim ben onu onuda atlamamak lazım

İşaretleme tekniği çok sağlıklı bir teknik değil.Özel kilitleme aparatları var normalde değişimin bu şekilde yapılması lazım.Göstermeye o noktadan başlamak da fayda var diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Okur
(düzenlendi)

önceki ile arasında fark yok çalışmada sarsıntı sıfır hiç yok sabahları işte motor soğukken 1dk ısıtmassam arabayı gaz yemiyor stop ediyor bir öne bir geriye atıp ama rolantide biraz ısıtırsam bu sorun olmuyor ısıtmadan gitmeye kalktığım zaman sadece oluyor ilk marşta alıyor rolanti düzgün stabil tam 1de duruyor gram kımıldamıyor sarsıntılı çalışmada yok işte bu ısıtmadan gidersem sıkıntısı canımı sıkıyor illa 30sn 1dk ısıtacam arabayı

hantal gitme konusunda bilgisi olan yokmu 2.vites 100km görüyor araç ama şu 140tan sonrası biraz kasıyor gibi dik rampada kalmaya çalışdığım zamanda araç gaz yemiyor ne bağırıyor ne gidiyor pırpır ediyor 2 defa debriyaj gaz yapmam gerekiyor kalkmak için

tarihinde Serdar Okur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hizlanmama durumu bana elektrikle ilgili gibi geldi.bobin,bujiler ve kablolar değişmiş.burda pek çok arkadas,bobini ustuste birkaç defa değiştirip sorunlarını öyle çözdüler.hepsini sirayla deneme yapin bence.

Motoru isitma sorunu başka bir sorun bence.

Yorum bağlantısı
Serdar Okur

şu hızlanma işini bugün çözdüm harbiden meret gitmiyormuş hız sensörünün tekrar fişini söktüm ve gaza tepki gidiş değişti maşallah valla bir daha takmayacam o sensörün fişini ikinci bir şans vermiştim o sensöre ama aracın ayarını bozuyor takmayacam bundan sonra galiba o sensörüm bozulmuş benim sabahları sogukken teklemeyide antifiriz koydurup deneyecem sizce antifiriz ile alakalı olabilir mi

Yorum bağlantısı
Serdar Okur

abi senteden olsa araba çok sarsıntılı çalışır ama gaz yememe yapmaz en azından benim araçta yapmadı sente atlamış haliyle 140 civarına çıkıyordu

burak süreklimiydi bu sarsıntı motor sıcak soğuk fark ediyormuydu

Yorum bağlantısı
Serdar Okur

sorun hız sensöründenmiş önceden iptal edip bindiğim hız sensörünü bakım sonrası takmıştım tekrar galiba bu sensör bozuk bende onu çıkartınca iki gündür sabahlarıda sıkıntı yok nazar.gif ağır hızlanmada sensördenmiş oda düzeldi nazar.gif çukurlara girince tekleme ise krank pozisyon sensörü soketim kırılmıştı bantlı kullanıyorum halen biraz sabitleştirdim düzeldi ama yinede sert çukura girdiğim zaman biraz anlık gaz kesiyor okadar oda rahatsız edecek kadar değil onuda soket bulup halledersem tamamdır

Yorum bağlantısı
Serdar Okur

Subaplar yanık.. 

sorun çözüldü abi hız sensörüymüş şuan hiç bir sıkıntı yok maşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hakan Güngör

sabahları tek marşta ve normal bir şekilde motor marş alıyor ve çalışıyor rolanti stabil normal gaza hemen geçiyor sıkıntı yok ama arabayı rolantide 30sn 1dk ısıtmadan gitmeye kalktığım zaman araç gaz yemiyor 2000 deviri geçince kesiyor araç gazı aniden sanki bir duvara çarpmış gibi tak diye kalıyor benzin lpg fark etmiyor 2dk sonra hiç bir sorun kalmıyor bu sorun aracı bakıma soktuktan sonra oldu aracıma yaptırdığım bakımlar sırasıyla şöyle

1.buji(motorcraft platinum)

2.buji kablosu(motorcraft)

3.bobin(motorcraft)

ilk 3 değişen parça 4 ay oldu anlatığım sorun bu zaman olmuyordu

4.5-30 yağ (motorcraft)

5.hava filtresi(otosan)

6.yağ filtresi(otosan)

7.devirdaim(bugatti)

8.v kayış(continental)

9 triger set(ina kayış dayco)

10.krank kasnağı(orjinal)

11.ön diskler(alman malı)

12.ön balatalar(otosan)

13.arka sağ teker bilya(skf)

14.orta susturucu çatlağı kaynatıldı

15.kelebek boğazı-karter havalandırma sıbobu hortumları-rolanti motoru-havaakışmetre temizlendi

16.radyator soğutma fanı (bsg)

17.radyatör yedek su deposundan çıkan büyük bir hortum var radyatöre giren o katlanmıştı lpg beynine kalorifere su gitmiyordu blokta   

su almıyordu onuda lpgci çözdü değişti hortum beyin donması ve kaloriferin soğuk üflemesi sorunu giderildi ben sorunu buna bağlıyorum aracımdaki tüm su boşaltıldı ve antifirizsiz su kondu ve sabahları böyle bir sıkıntı olmaya başladı su antifirizsiz olduğu içinmi acaba yoksa conta bir zararmı gördü normalde tekleme ve su eksiltme yok aracımda beyaz dumanda yok su kabında köpürmede yok yağa su karışmasıda yok veya suya yağ karışması sürekli kontrol ediyorum tekleme sadece çukurlu yollarda oluyor sizce sorun nerdedir çok uzun oldu ama kusura bakmayın

2.sorumda bu bakımlardan ve temizlikten sonrada arabada bir geç hızlanma söz konusu oldu sanki ağırlaşmış geldi araba altımda araba aslında gaza bassan daha hızlı gidecek ama sanki engel olan bir şey varmış gibi hissediyorum psikolojikmi acaba 140tan sonra dahada ağır hızlanıyor bu sorun mu normalmi yoksa benmi kuruntu yapıyorum 

slm serdar kardeşim, aynı sorun bendede var, soketi bulabilirsem yarın söküp deneyeceğim, konu ve paylaşımın için çok teşekkürler...

slm serdar kardeşim, aynı sorun bendede var, soketi bulabilirsem yarın söküp deneyeceğim, konu ve paylaşımın için çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Serdar Okur

oksijen sensörünüde temizlemenizi tavsiye ederim bu iki sensör kaynaklı olabiliyor şuandada var ama soğuk motorda tekleme önceki kadar değil 

Yorum bağlantısı
Hakan Güngör

oksijen sensörünüde temizlemenizi tavsiye ederim bu iki sensör kaynaklı olabiliyor şuandada var ama soğuk motorda tekleme önceki kadar değil 

sokete baktım sökülü durumda (soket hava filtre kutusunun yanında doğrumu), oksijen sensörü nerde acaba, yardımlarınız için çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Hakan Güngör

serdar kardeşim, hız sensörünün soketi nerde acaba emrah arkadaş video paylaşmış, hava filtresinin yanındaki soket benimde sökük, yoksa diğer arada olan soketmi, yardımcı olursan sevinirim.

Yorum bağlantısı
Serdar Okur
(düzenlendi)

l65pz.jpgl65qh.jpgl65qz.jpgl65rg.jpg

soket yeri resimleride bu

l2luy.jpgl2lvg.jpgl2lvs.jpg

oksijen sensörü yeri buda

33640923dq4.jpg

tarihinde Serdar Okur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Güngör

hız sensörünün soketini söktüm bir şey değişmedi, oksijen sensörünü de bir ara temizleyeceğim, birde araba 130 geçmiyor, rampalarda çekişten çok düşüyor baskı-balata bitikse yaparmı, yorumlarınızı bekliyorum,yardımlarınız için çok teşekkürler.....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Oksijen sensörünü temizleyemezsiniz.. 

Balata bitikse yapar ama başka belirtiler de verir.. 

Yorum bağlantısı
Hakan Güngör

Oksijen sensörünü temizleyemezsiniz.. 

Balata bitikse yapar ama başka belirtiler de verir.. 

evet sökülmesi bile zor görünüyor, balata başka ne belirtileri verir, balatayı 4. vites ile denemek doğrumu, yardımlarınız için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

4. vites testi doğru ayrıca, vites büyütüp tam gaz verdiğinde değir aniden yükselir ama araç hızlanmaz.. 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ersin Özkaya

arkadaslar benzeer sorun bendede var. çalıstırıyorum calısıyor hiç tekleme felan yok yok sonra gaza geçiyor geçmede yine bir ses seda yok gayet iyi.arama sogukken hemen gidince 2000 devirden sonra lpg gaz yemiyor ama benzinde gidiyor. biraz ısındıktan sonra 2-3 dk sonra canavar gibi giç bir sorun kalmıyor. yani bendeki sorun sadece lpg yapıyor 2-3 dk sonra geçiyor. yukarıdaki sorunla  benzer sebebler mi yoksa farklı bir sebebimi var?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...