İçeriğe Yönlendir

Sabah Motor Soğukken Gaz Yemiyor 2. Bir Sorum Daha Var

Serdar Okur

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Sizinki aynı değil.. 

Sizinki tamamen lpg kaynaklı gibi görünüyor.. Bu güne kadar böyle bir durum duymadım hiç.. lpg'cinin bi kontrol etsin.. 

Yorum bağlantısı
Misafir

arkadaslar benzeer sorun bendede var. çalıstırıyorum calısıyor hiç tekleme felan yok yok sonra gaza geçiyor geçmede yine bir ses seda yok gayet iyi.arama sogukken hemen gidince 2000 devirden sonra lpg gaz yemiyor ama benzinde gidiyor. biraz ısındıktan sonra 2-3 dk sonra canavar gibi giç bir sorun kalmıyor. yani bendeki sorun sadece lpg yapıyor 2-3 dk sonra geçiyor. yukarıdaki sorunla  benzer sebebler mi yoksa farklı bir sebebimi var?

Bu sorunun çok benzerini ben yaşadım. Motor soğukken ilk 1-2 dakika lpg de silkelenmeli ve cansız çalışıyordu. Sadece aygaz lpg kullandığımda yapmıyor bu sıkıntıyı. Başka marka lpg kullanırsam ilk 1 dakikayı yada 50 dereceyi aştıktan sonra sıkıntı geçiyordu. Ben sorunun mikser ile alakalı olduğunu düşünüyordum.

Soğutma sıvısı seviyenizi kontrol ettiniz mi?

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Bu sorunun çok benzerini ben yaşadım. Motor soğukken ilk 1-2 dakika lpg de silkelenmeli ve cansız çalışıyordu. Sadece aygaz lpg kullandığımda yapmıyor bu sıkıntıyı. Başka marka lpg kullanırsam ilk 1 dakikayı yada 50 dereceyi aştıktan sonra sıkıntı geçiyordu. Ben sorunun mikser ile alakalı olduğunu düşünüyordum.

Soğutma sıvısı seviyenizi kontrol ettiniz mi?

sogutma sıvısı seviyesini nasıl öğrenebilirim ki?

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

sogutma sıvısı seviyesini nasıl öğrenebilirim ki?

araç suyunu kastediyorsanız gayet normal 1 hafta once sadece mobilin antirifizi koyduk en iyisinden. yine soyleyeyim bugun mesela hararet göstergesi normal sıcaklıkta idi gaz da giderken hiç bir sıkııntı yaratmadı gayet iyi yani.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Rahmi topal
(düzenlendi)

S.a eski bir konu ama yeni konu açmak istemedim aracim ilk calismada gaz yemiyor daha benzinde iken sonra sikinti kalmiyor yani kaza basinca pusuyor mondeo

tarihinde Rahmi topal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg'li muhtemelen ve buna sebep lpg kalibrasyonunun hatalı olmasıdır... Hatalı lpg kalibrasyonu benzin haritasını bozar...

Yorum bağlantısı
Rahmi topal
(düzenlendi)

Aynen lpg li ne yapmam gerek mehmet abi lpg ayari mi yaptirmam mi lazim

tarihinde Rahmi topal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aynen lpg li ne yapmam gerek mehmet abi lpg ayari mi yaptirmam mi lazim

LPG den olup olmadığını anlamak ve benzin haritasını düzeltmek için LPG kapatıp aracı 100-150 km benzinde kullanın. Benzinde kullanmadan önce akü kutup başını sökerseniz daha iyi olur. 100-150 km sonra düzelirse sorun LPG den.

Not:akü söküldüğünde Teypte kod varsa kod ister.

Yorum bağlantısı
Rahmi topal

S.a dün aksam araci denedim lpg de sorun yok sorun benzinde benzine alinca araba gaz yemiyor sorun nedir acaba subaplarda mi acaba yoksa benzin pompasinda mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...