İçeriğe Yönlendir

Fiesta Xenon'larla Muayene?

Sercan Yalçın

Recommended Posts

Sercan Yalçın

Merhabalar.Aracımı yeni aldım ve onumuzdeki ay muayeneye girecek. Merak ettiğim konu şu ki aracımda zenon oldğu için bildiğimkadarı ile muayenede sıkıntı çıkacak. Bende orjinalleride yok farların. Şimdi muayeneye girmeden once değişmesi gereken sadece ampullermi yoksa farlar komple değişecekmi yada mercek vs mi değişmesi lazım. Nasıl bir işlem yapmalıyım arkdaşlar?

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Merceklere halojen ampül uydurabilirseniz geçer. Birde far ayarı yaptınız mı hiç bir şey kalmaz.

Mercek cinsini söyleyin yada fotoğrafını görelim daha çok yardımcı olabiliriz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Farına halojen ampül takabilirsen iş tamamdır, mercek olsun olmasın farketmiyor, gerçi kısmen saçma ama durum bu, kirli mercekli halojen önünü aydınlatmaz, kirli mercekli xenonda önünü aydınlatmaz ama ekstradan parlama yapar deniyor, bu parlama uzunları açınca oluyorya neyse.

Kısaca farına halojen ampül takarsan muayenede sorun yaşamazsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Yalçın

Ben bu zenon olayından hiçmi hiç anlamıyorum açıkçası en iyisi akşam bi resmini çekip koyayım belkide üzerindeki halojen ampuldür :) Ayrıca halojen dediğiniz kaçlık hangi marka almalıyım ne olmalı?

Yani halojen değilde normal ikitane ampul alıp taksam olmazmı?muayenden sonra yine kendi zenonlarını takarım üzerine?

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Ben bu zenon olayından hiçmi hiç anlamıyorum açıkçası en iyisi akşam bi resmini çekip koyayım belkide üzerindeki halojen ampuldür :) Ayrıca halojen dediğiniz kaçlık hangi marka almalıyım ne olmalı?

Yani halojen değilde normal ikitane ampul alıp taksam olmazmı?muayenden sonra yine kendi zenonlarını takarım üzerine?

Sevgili arkadaşım, eğer orjinal fiesta mercekli farını satın alıp taktı isen H7 ampüllüdür. H7 xenonu söküp yerine h7 halojen ampül (55w) takacak far ayarını kontrol edip muayeneye gireceksin. Yok farların bi-xenon montajlı ise örneğin d2s için söylüyorum; d2s ampül yuvasına girecek şekilde h7 ampülü traşlayacaksın taşlama ile öyle takacaksın. Fotoğraf konusuna gelince farların arka ampül takma kapağını açıp merceğin arkasını ampülün arkasını içeren fotoğraf çekmen gerekecek. Daha ayrıntılı bilgi verirsen daha net yardımcı olabiliriz.  :)

Yorum bağlantısı
Sercan Yalçın

Ben resimleri çekip koyayım en iyisi sonra yorumlarını alırım.Tşk...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Oto ayara falan birşey demiyorum canım, elbette olmalı, sadece halojen ampüllü mercektede en azından yıkama olmalı diye düşünüyorum, zaten dar alandan xenona göre daha az ışık çıkıyor, bu durumda birde kirli farla görüş iyice düşer diye düşündüğümden halojen ampüllü mercekli farlardada yıkama olmalı o zaman diyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Halojen ampül takın geçin ayarsız olasada geçer hafif kusurdur 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

xenon ampülde, cam kürlü ise aydınlatma inanılmaz azalıyor, halojende bu yok, mercekli olup olmaması değil de ampul tipine göre durum değişiyior kirlenince

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Anladıım, yalnız benim far camları hiç kürlü olmadı, bu kür nasıl birşeydir, diyet kürü gibimidir acep  :D  :p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...