İçeriğe Yönlendir

Renault Fluence 1.5 Dci Privilege.

Süleyman Can Şahin

Recommended Posts

Süleyman Can Şahin

Selamlar değerli forum üyeleri. Uzun süredir araç arayışı içerisindeydim. En son focusta karar kılmıştım . Hatta bir kaç focusa baktım kimiyle fiyatta anlaşamadık kimisi gram hatasız denildi pert çıktı vs.. Olay benden çıktı artık :) Babam bir tane fluence bulmuş 2010 model illa ben bu arabayı alacağım diyor :) Bende birşey demedim kısmetse bir 15 gün sonra alacağız. Aslında aracın özellikleri çok iyi gibi açılır tavan , esp , xenon far , 8 air bag gibi. Artı olarak içi bagajı çok geniş en önemlisi altıda yüksek. Sizinde görüşlerinizi almak istedim kullananlar varmıdır . Tavsiye edermisiniz olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir . Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

85-110 ps ?

Koreli Samsung firmasının tasarladığı alt yapı ile, Renonun gerçekten mükemmel olan motor, şanzuman kombinasyonu bir araç. Ve daima toplama araçlarda olan uyumsuzluk ( araç belirli hızlardan sonra uçuyormu yürüyormu bilememek, virajlara girişte; belkide çocukken öğrenilmiş çoook eski yol duasının bir anda hatırlanması vb. )

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

85-110 ps ?

Koreli Samsung firmasının tasarladığı alt yapı ile, Renonun gerçekten mükemmel olan motor, şanzuman kombinasyonu bir araç. Ve daima toplama araçlarda olan uyumsuzluk ( araç belirli hızlardan sonra uçuyormu yürüyormu bilememek, virajlara girişte; belkide çocukken öğrenilmiş çoook eski yol duasının bir anda hatırlanması vb. )

110ps

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

test sürüşü yapmadan aldım da, 120 ile giderken otobüsün rüzgarı beni savurur diye hiç düşünmedim......... fiesta 1.4 tdci trende binerim daha iyi, tercih meselesi.... sessiz ve bol donanım oyuncaklı, o kadar.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

110ps

1500-2000 devirlerdeki silkelemeye dikkat. Ekseri sakin alt devir çıkışlarından sonra olur. Henüz çözümü olmadı bu sorunun ( her aynı araçta olmuyor, şansa )

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile, Kangoo çok daha güvenli bir sürüş imkanı sağlıyor....

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

test sürüşü yapmadan aldım da, 120 ile giderken otobüsün rüzgarı beni savurur diye hiç düşünmedim......... fiesta 1.4 tdci trende binerim daha iyi, tercih meselesi.... sessiz ve bol donanım oyuncaklı, o kadar.

Abi senle aynı düşüncedeyiz :) Ancak babamı ikna etmem lazım işte.

vesile ile, Kangoo çok daha güvenli bir sürüş imkanı sağlıyor....

Direksiyonu çok tuhaf yolla hiç bir bağlantısı yok gibi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Abi senle aynı düşüncedeyiz :) Ancak babamı ikna etmem lazım işte.

Direksiyonu çok tuhaf yolla hiç bir bağlantısı yok gibi.

yok zaten elektrikli

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Yakın arkadaşımda var bolca kullandım. Hiç bir arabada virajlı yollarda bu kadar tedirgin olmamıştım. A sütununun yeri de cok kotu, sola virajlarda tamamen kapatıyor görüşü.

Doğrudur. Ancak burada bir tanıdığımız da var aynı araçtan . Çok hızlı araç kullanıyor 210 kadar hıza çıkıyor :)  Bellide olmuyor. Bizim buranın yolları çok virajlı bu yollarda öyle bir gidiyorki peşine yetişmenin imkanı yok :) Artı olarak her türlü köy yoluna da istediği gibi gidiyor. Birazda bunlar cezbediyor bizimkileri.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Araba kalkarken,1 km de yaktığından fazla yakıyor :) Sırf çok ağır kalkıyor diye arkadaşım sattı focus collection aldı 90 lık :good1:

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik
(düzenlendi)

3 hafta kadar önce fluence kiralayıp  kuzenimin düğününe gittim. Katlanır ayna vs özelliği olan 133 bin km de kiralık araç. Öğlen 1 de Yozgat tan çıktım akşam 7 de Osmaniye' deydim. Gece 00:30 da tekrar yola koyuldum sabah 6.30 da Yozgat' taydım. Dönüş yolunda Yozgat' a 30 km kalmıştı depo ışığı yandı tam olarak 1074 km yol yapmıştım bir depo mazotla. Yakıt konusunda herkes hemfikirdir ancak özellikle viraj kabiliyeti açısından ben aracı beğendim. Özellikle Yozgat Boğazlıyan arasındaki virajlı yollarda gayet başarılıydı. A sütunu konusunda Yavuz Selim Bey ile aynı fikirdeyim. Bir de bana teyp kontrol düğmeleri çok karmaşık geldi, daha basit yapılabilirdi ve dikkatimi çeken brşey o kadar uykusuzluğa o kadar saatet o kadar km yol yapmama ve ertesi gün mesaiye devam etmeme rağmen ne sırt ne bel ağrısı hiçbirşey yoktu

tarihinde Doğu Kemik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

3 hafta kadar önce fluence kiralayıp  kuzenimin düğününe gittim. Katlanır ayna vs özelliği olan 133 bin km de kiralık araç. Öğlen 1 de Yozgat tan çıktım akşam 7 de Osmaniye' deydim. Gece 00:30 da tekrar yola koyuldum sabah 6.30 da Yozgat' taydım. Dönüş yolunda Yozgat' a 30 km kalmıştı depo ışığı yandı tam olarak 1074 km yol yapmıştım bir depo mazotla. Yakıt konusunda herkes hemfikirdir ancak özellikle viraj kabiliyeti açısından ben aracı beğendim. Özellikle Yozgat Boğazlıyan arasındaki virajlı yollarda gayet başarılıydı. A sütunu konusunda Yavuz Selim Bey ile aynı fikirdeyim. Bir de bana teyp kontrol düğmeleri çok karmaşık geldi, daha basit yapılabilirdi ve dikkatimi çeken brşey o kadar uykusuzluğa o kadar saatet o kadar km yol yapmama ve ertesi gün mesaiye devam etmeme rağmen ne sırt ne bel ağrısı hiçbirşey yoktu

Hocam yol tutuş konusunda ben çok arada kaldım . Burada ki arkadaşlarımın abilerimin yorumlarına da güveniyorum birde buradaki tanıdığım geliyor gözümün önüne :) Pİlotaj önemli heralde.

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Hocam yol tutuş konusunda ben çok arada kaldım . Burada ki arkadaşlarımın abilerimin yorumlarına da güveniyorum birde buradaki tanıdığım geliyor gözümün önüne :) Pİlotaj önemli heralde.

Herhalde benim beklentilerimin üzerindeydi :)

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Efendim boşverin fluence yi güven vermiyor yollarda. İllaki büyük renault olacaksa Megane 3 Sport Tourer (sw) öneririm... :)

Fluenceden artısı, yerli değil ital olması. Tipi daha güzel. donanım daha bol. Kalite daha yüksek ve çok çok daha iyi yol tutuyor. Ayrıca halis mulis bir renault bir samsung değil.

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Abi yürüyenler olduğu gibi farklı süspansiyonlar vs

Ben ithal megylerden bahsediyorum. Sw olanlar.

ve coupe

Yerlile fluence ile aynı cacık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

reno nun bir cok arabasını kullandım reno uçak yapsa bedava verseler almam 

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

O zaman siz bir Renault Sport dna lı bir renault kullanmamışsınız. :)

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

O zaman siz bir Renault Sport dna lı bir renault kullanmamışsınız. :)

Hocam sport dna bunları bırakalım. :) Konumuz fluence :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Sakin kullanırım, milletle işim olmaz derseniz araç geniş iç hacim ve kısmen sessiz kabiniyle güzel ancak 170den sonra clio hissiyatı verir. Megane daha kararlı bir araçtır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aykan Samet Uzun

Bindiğim araçlar arasında frenleri en kötü olan araç fluence'dir tabi yol tutuşuda aynı şekilde.

Eğer 50 km'yi geçmemek şartı ile alınırsa güvenli araç...

Tek iyi yönü herkesinde söylediği gibi yakıtı...

Focus'danda çıkarşınlar 200-300 kiloyu bakalım kaç lt yakıyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...