İçeriğe Yönlendir

Sivas-Malatya Ve Kayseri- Malatya Arası Yol Durumu Bilgisi

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

bu pazar gecesi yada pazartesi ailecek memlekete gidicez.  Memleket Erzincan Kemaliye.

geçen gittiğimde navigasyona uydum :p ama  İmranlı- Kemaliye arası beni hayali bir yoldan götürdü. dönerkende  Arapgir Divriği üzerinden geleyim dedim ama bu seferde Arapgir- Divriği arasında  aşırı bozuk yollardan gelmek zorunda kaldım.

Sivasa kadar yollar güzel aslında ama sivastan sonra benim güzargahımdaki yollar o kadar iyi değil. araç full dolu olacağı için  asfalttan çıkmak istemiyorum. o yüzden  bu güzargahlar hakkında bilgisi olanlardan  yol bilgisi rica ediyorum

eğer yolda sıkıntı yaratacak kadar bi durum yoksa kayseri üzerinden gürün-darendeden geçme durumu olabilir ama oradaki yol durumu kötü ise sivas üzerinden gideceğim.

rota 1: kayseri-pınarbaşı-olukkaya-gürün-darende-develi-malatya-arapgir-kemaliye D300

rota 2: sivas-kangal-alacahan-hekimhan-arapgir-kemaliye D850

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sivas refahiye imranlıdan gideceksin başka güzergah sana uymaz ki... 

Güründe darendede işin ne senin... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

o yol aşırı bozuk geçen sefer oradan gittim. kestirme olmasına aldanma :) ben aldandım bana son 100km fazladan 2.5 saat ve bir sürü eziyete mal oldu. Erzincan yolu üzerinden gitmek istemiyorum çünkü çok fazla yol ve baraj çalışması var.

yazdığım rotalar bizim otobüs firmalarının rotaları. yol belki 100km uzuyor ama ne araç eziliyor ne de sinir bozuluyor. en son kışın sivas üzerinden gitmiştim  ama sivas-malatya arasını hatırlamıyorum. güründen geçen yol ise bizim eski rotamız. ama son durumu ne bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

aynen, en güzel yolu bu

o yol aşırı bozuk geçen sefer oradan gittim. kestirme olmasına aldanma :) ben aldandım bana son 100km fazladan 2.5 saat ve bir sürü eziyete mal oldu. Erzincan yolu üzerinden gitmek istemiyorum çünkü çok fazla yol ve baraj çalışması var.

yazdığım rotalar bizim otobüs firmalarının rotaları. yol belki 100km uzuyor ama ne araç eziliyor ne de sinir bozuluyor. en son kışın sivas üzerinden gitmiştim  ama sivas-malatya arasını hatırlamıyorum. güründen geçen yol ise bizim eski rotamız. ama son durumu ne bilemiyorum

imranlı yoluı gayet düzgün

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

imranlı erzincan yolu düzgün :D sıkıntı benim imranlıdan sonra kemaliye döndüğüm kısım zaten

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

erzincan kemaliye 150 km civarı, hep bozuk olsa ne olur 2 saat sık dişini :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bi ara yol bitti :D dağın yamacına geldim. peşimden bir 4x4 geliyordu. yol verdim aga dedim bu yol nereye gidiyor. bende sen biliyorsun diye peşine geldim dedi :D adam geri döndü ben geri dönmedim 3-4 alt sürtmesi ile off road parkurunu tamamladım :D Fi tarihinde orda bir yol varmış kullanmaya kullanmaya doğaya karışmış :D o kısım fazladan bir sürü yakıt ve zaman kaybettirdi. üsteki rotalara uysam hiç olmazsa araba ezilmemiş olacaktı :D

Bu sefer çakılı bagaj ile gideceğim için en ufak taşın üstünden geçmek istemiyorum :D yol uzunluğu önemli değil kaliteli olsun yeter

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Ne işin var senin o yollarda.Asıl Sivas'ın yolları daha güzel.Kangal'a girmene gerek yok.İki yol var gideceğin.

1- Kırıkkale-Osmancık-Erbaa-Suşehri-Erzincan

1- Kırıkkale-Yozgat-Sivas-İmranlı-Erzincan

Bu kadar basit dağlarda bayırlarda ne işin var?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

abi erzincan üzerinden gitmek istemiyorum :D bi kaç ay önce ordan gittim ve lanet ettim :D sıkıntım o. malatya-arapgir üzerinden gidicem. o zamanda iki rotam oluyor işte onlarda bir sıkıntı var mı diye açtım konuyu :p

Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz

En son gittiğimde(6 ay olmuş olabilir) kayseri-malatya arası problem yoktu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Mustafa bir kaç ay dediğin ne kadar oldu?

Tavsiyem iliç üzerinden inmen

Ama sorduğun soruya gelince, Sivas - Malatya Arası, kovalı yol ayrımından sonra Malatyaya yaklaşana kadar tek yoldur. bölünmüş yol bulamazsın. Özellikle Kangalı geçtikten sonra da baya virajlı ama asfalt bir yolda gidersin.

Kayseriden gelirken sarkışla - pınarbaşı arasını kesinlikle tercih etme.

Kayseri den geleceksen de direk kayseri malatya hattını kullan.

Güncel bilgi: Sivas - Kangal - Divriği -Kemaliye yolu rahat ve güzel deniliyor.

Nakliyecimize soruşturttum, bu gün gelen erzincanlı bir kamyoncu dan da teyid edildi. Hayırlı Yolculuklar...

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

3 ay oldu. Kangal divriği arasında çalışma vardı. Divriği kemaliye arasında hangi taraftan gitti acaba bagistas da baraj yapıyorlardı yine ilic kemaliye arasında da yol çalışması vardı. Arapgir divriği arasında da köy yolları kötü durumda. Tek şerit olması dert değil asfalt olsun yeter

Sarkisla pınarbaşı arası zaten bana ters kayseri üzerinden gelirsem kırşehir den taraf geliyorum

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

3 ay oldu. Kangal divriği arasında çalışma vardı. Divriği kemaliye arasında hangi taraftan gitti acaba bagistas da baraj yapıyorlardı yine ilic kemaliye arasında da yol çalışması vardı. Arapgir divriği arasında da köy yolları kötü durumda. Tek şerit olması dert değil asfalt olsun yeter

Sarkisla pınarbaşı arası zaten bana ters kayseri üzerinden gelirsem kırşehir den taraf geliyorum

Arapgire falan gitmiyor. Kangal üstünden divriği oradan da kemaliye, bol manzaralı bir yolmuş :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Arapgir üzerinden gitmemesinin sebebi buradır :p

996806_10151680059216661_1087960344_n.jp

Bu yolun genişlemiş halin ben küçükken daha dardı :D 304 otobüsün hostes koltuğunda gider gelirdim :D aracın burnu boşluktan dönerdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Mustafa kardeş dün Malatya Arapgir yaptım(118km) yol duble değil ama  çok güzel , hiç çalışma yok, çoğu sıcak asfalt.Arapgir'den sonrasını bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

neyse sağ salim geldim Eğin'e (Kemaliye)  yollar güzel 1-2 yerde kayseriden sonra yol çalışması var diye  tek taraftan gidiş geliş yapılmış. o kadar. 16 saate geldim :D yaklaşık 1200 km.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Mustafa bir kaç ay dediğin ne kadar oldu?

Tavsiyem iliç üzerinden inmen

Ama sorduğun soruya gelince, Sivas - Malatya Arası, kovalı yol ayrımından sonra Malatyaya yaklaşana kadar tek yoldur. bölünmüş yol bulamazsın. Özellikle Kangalı geçtikten sonra da baya virajlı ama asfalt bir yolda gidersin.

Kayseriden gelirken sarkışla - pınarbaşı arasını kesinlikle tercih etme.

Kayseri den geleceksen de direk kayseri malatya hattını kullan.

Güncel bilgi: Sivas - Kangal - Divriği -Kemaliye yolu rahat ve güzel deniliyor.

Nakliyecimize soruşturttum, bu gün gelen erzincanlı bir kamyoncu dan da teyid edildi. Hayırlı Yolculuklar...

Kangal-Divriği arası manzarası çok güzel de, yol bozuk asfalt :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Manzara olarak yollar çok güzel  hatta virajlı yollar çok hoşuma gidiyor :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Doktor pinarbasi ile gurun arasinda gecici katayollarinin oldugu bir yer var.tepeye tirmaniyorsun sonrs hemen sola egimli inise geciyorsun.oraya dikat et aman deyim.tepe ile birlikte sola micir yol başlıyor.gelirken onumde karsi serite bi fiesta micira kaptırdı bariyerlere girdi

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Manzara olarak yollar çok güzel  hatta virajlı yollar çok hoşuma gidiyor :p

Bak gaza getirmeyin :) Malatya rotalı yolculuğu seneye düşünüyordum. Sonbahara güneye giderim heralde. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

evet  kemaliyede  şuan zemin etütü felan yapıyorlar fırat seviyesinden tünelli viyadüklü yeni bir yol yapılacakmış

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Şuan malatya sivas yolundayim. Otobüsle gidiyorum. Kayseri malatya yolu daha iyi gibiydi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

Arapgir üzerinden gitmemesinin sebebi buradır :p

996806_10151680059216661_1087960344_n.jp

çok iyi çekemedim ama  bizim buranın ünlü virajları. bundan 10 sene önce kemaliyeye bu yoldan gelen ağır vasıtalar ilçeden şoför tutardı bu virajları inmek için.  0304 otobüsün hostes koltuğunda 5-6 yaşındayken giderdim :D   ön aks otobüste geride olduğu için burun boşluktan giderdi çok hoşuma giderdi :D

bu biraz törpülenmiş hali yolun. şoförde ben 5 yaşındaykenki şoförün oğlu

bi video daha var da yükleyemedim devamını :D

Burasıda  sanırım savaş gediği geçidi olması lazım Erzincan tarafından gelirken çektim bu gün. başlalngıcında çekmediğim için düzlük gibi çıkmış ama araba zirveye geldiğinde rollercoaster efekti oluyor iniş başlayınca :D

547143_10151738468896661_289041096_n.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bu yollar için otobüs şoförü olacam en sonunda :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...