İçeriğe Yönlendir

Benzinli Aracın Dizel Motor Sesi

Murat_Durmaz

Recommended Posts

Murat_Durmaz

selamlar, 2001 fiesta 1.25 araç sahibiyim. benim aracıma has bir şeymi bilmiyorum ama aracı ilk çalıştırdığım da dizel motor sesi gibi ses yapıyor araç, bu normalmidir? bir sebebi olabilir mi acaba? teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracın yağı kontrol edilmeli öncelikle. Subaplar Zetec olduğu için otomatik ayarlıydı sanıyorum ama subap sesi muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

yağ yeni değişti, fakat yanlış yağ kullanımı sebep olurmu ? atıyorum 10*40 lık yağ buna sebep olurmu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

yağ yeni değişti, fakat yanlış yağ kullanımı sebep olurmu ? atıyorum 10*40 lık yağ buna sebep olurmu?

Ford 5-30 veya 10-40 ister. Genelde 20-50 kullanımında bunlar olabilir. Ustalar "km yüksek, yağ yakıyordur, kalın yağ koyalım keser" mantığı ile ilerlediği için..

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
(düzenlendi)

Ford 5-30 veya 10-40 ister. Genelde 20-50 kullanımında bunlar olabilir. Ustalar "km yüksek, yağ yakıyordur, kalın yağ koyalım keser" mantığı ile ilerlediği için..

orjinalı 5-30 muş, onu öğrendim de, ben bu sesin nedeni olarak diyelim ki 10-40 yağ kullanımının bu sesi tetiklemesinin sebebi olabilirmi , veya 20-50 ?? veya bu ses normal mi? yağ dan başka neyi düşünebiliriz_?

tarihinde Murat_Durmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

İlk çalıştırmada ses geliyor ve sonrasında kesiliyorsa subap iticilerinden kaynaklanıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

selamlar, 2001 fiesta 1.25 araç sahibiyim. benim aracıma has bir şeymi bilmiyorum ama aracı ilk çalıştırdığım da dizel motor sesi gibi ses yapıyor araç, bu normalmidir? bir sebebi olabilir mi acaba? teşekkürler

araç nekadardır sizde? ne zaman aldınız aracı?kaç bin kmde ? bunları söylerseniz bir nebze olsun yardımcı olmaya çalışıcam :)

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Ayni sorun bendede vardi , vantilator kayis gergi bilyasi ses yapiyormus.. aklinizda bulunsun

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

araç nekadardır sizde? ne zaman aldınız aracı?kaç bin kmde ? bunları söylerseniz bir nebze olsun yardımcı olmaya çalışıcam :)

8 aydır kullanıyorum. 100.000 kmde, :)

sesten başka zararı olurmu araca?

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın
(düzenlendi)

bi kaç gün once benim c-max ın turbosunu değiştirdim yağınıda koyalı 3 bin km olmustu yağınıda değiştireyim dedim benim yagıda babamın focusa koyduk babamın arabayı çalıştırınca bi sibob şakırtısı başladı hemen yağı boşaltıp yeni 5-30 yağ koyduk hemen şakırtı kesildi  yağ ve yağ filtresinede bakılmalı bence 

tarihinde Tufan Günaydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bi kaç gün once benim c-max ın turbosunu değiştirdim yağınıda koyalı 3 bin km olmustu yağınıda değiştireyim dedim benim yagıda babamın focusa koyduk babamın arabayı çalıştırınca bi sibob şakırtısı başladı hemen yağı boşaltıp yeni 5-30 yağ koyduk hemen şakırtı kesildi  yağ ve yağ filtresinede bakılmalı bence 

Bi arabadan çıkan yağ başka arabaya mı konuldu :shok:

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

8 aydır kullanıyorum. 100.000 kmde, :)

sesten başka zararı olurmu araca?

aracınızdaki aynı sorunu megane 2 aracımızda yaşamıştık.Sorun egzentrik kasnagı değişmesiyle çözüm bulmuştu.Bizdeki sıkıntı sabah motor sogukken ilk çalışmada 8-9 saniye boyunca dediginiz gibi dizel motorla birebir aynı sesi çıkartmasıydı.Sonrasında düzeliyor bir sıkıntı kalmıyor herzamanda yapmıyordu.Bilhassa araç ısındıktan sonra stop edip tekrar çalıştırsak dahi aynı sesi yapmıyordu.sadece sabahları yaşıyorduk

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz

aracınızdaki aynı sorunu megane 2 aracımızda yaşamıştık.Sorun egzentrik kasnagı değişmesiyle çözüm bulmuştu.Bizdeki sıkıntı sabah motor sogukken ilk çalışmada 8-9 saniye boyunca dediginiz gibi dizel motorla birebir aynı sesi çıkartmasıydı.Sonrasında düzeliyor bir sıkıntı kalmıyor herzamanda yapmıyord

u.Bilhassa araç ısındıktan sonra stop edip tekrar çalıştırsak dahi aynı sesi yapmıyordu.sadece sabahları yaşıyorduk

Aynen.Çözüm nedir peki

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

Aynen.Çözüm nedir peki

egzantirik kasnağı değişince sorun çözülmüştü.Tavisyem usatnıza bir götürün başka bir çözüm söylerse,peki egzentrik kasnagınada bir baksak ondanda yapabiliyor bir kontrol edin deyin o anlıyacaktır

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

30 Yaşındayım otomotiv ile kendi çapımda ilgilenirim bu şekilde bir işlemi ilk defa duydum ve duygulandım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Çakar

30 Yaşındayım otomotiv ile kendi çapımda ilgilenirim bu şekilde bir işlemi ilk defa duydum ve duygulandım.

Ustanın gözlerinden öpüyorum  :bravo:  :bravo:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ustanın gözlerinden öpüyorum  :bravo:  :bravo:

Adam ekonomik, yağ satıp para kazanma derdinde bile değil ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Çakar

Adam ekonomik, yağ satıp para kazanma derdinde bile değil ;)

Gönlü geniş süha abi adamın parayla pulla işi yok ahıret derdinde o :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...