İçeriğe Yönlendir

2013 Fiesta Dizel

yavuz çınar

Recommended Posts

yavuz çınar
(düzenlendi)

Arkadaşlar,

1.5TDCI Fiesta aldım. Kullanan kimseler var ise, yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilir mi?

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Baş

Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

otobanda klima açık ve aşırı hız yaparsan 120 geçersen benim gibi km 263 krş yakar şehir içi 220 ile 250 krş arası değişiyor uzun yolda sakin kullanımda 90 ve 110 km hız arası 200 ile 210 krş yakar şimdilik aracımın km 4500 de şu an 15000 ilk bakımına bir girsin ondan sonra çok mu yakar az mı yakar kendini belli eder ne yakacağı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Araçlarınız hayırlı olsun. bir şey sormak istiyorum 1.5 tdci 75 bg motor 90 ile giderken 5. viteste devir saati kaçta aracınızda benim 1.4 tdci 70 bg ve 90 ile giderken 2000 devirde 110 ile giderken 2500. sizin kaç acaba merak ettim sadece :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Araçlarınız hayırlı olsun. bir şey sormak istiyorum 1.5 tdci 75 bg motor 90 ile giderken 5. viteste devir saati kaçta aracınızda benim 1.4 tdci 70 bg ve 90 ile giderken 2000 devirde 110 ile giderken 2500. sizin kaç acaba merak ettim sadece :)

çok güzel hatta hiç dikkat edilmeyen bir konudur, broşürde testte de yazmaz (çoğunda) halbuki, 5 ileri şanzıman bazen 6 ileri den de ekonomik olaiblir. Aynı devirde, hızı en yüksek tutabilen şanzıman, ekonomi için şarttır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

çok güzel hatta hiç dikkat edilmeyen bir konudur, broşürde testte de yazmaz (çoğunda) halbuki, 5 ileri şanzıman bazen 6 ileri den de ekonomik olaiblir. Aynı devirde, hızı en yüksek tutabilen şanzıman, ekonomi için şarttır

evet ekonomik kısmını merak ettim bende umarım dikkat eden ya da bundan sonra dikkat edip paylaşan olur. . . 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ama biz bunu seneler önce tartışmıştıık, kim dikkat etmiyormuş bakiiim  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Uslu
(düzenlendi)

ortalama hız 33 km.Bir ara 3.9 lt oldu. Biradere verdim 4.0 olarak geri geldi. :)

qBsGUuX.jpg

kimse bakmadı mı hiç yahuuu 

Ben de merak ettim..Yarın itibariyle bakıp yazarım.

tarihinde İlker Uslu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Uslu

kimse bakmadı mı hiç yahuuu 

90 ile giderken devir saati 2000 in bir tık altında.. 110 ile giderken 2500 ün 2 tık aldın da. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

hımmm tık kavramı göreceli olmakla birlikte anladım yine de :D sonuçta bizim fiestalardan daha düşük devirde aynı hızı elde edebilmişler. . .teşekkür ederim. . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Uslu

hımmm tık kavramı göreceli olmakla birlikte anladım yine de :D sonuçta bizim fiestalardan daha düşük devirde aynı hızı elde edebilmişler. . .teşekkür ederim. . 

önemli değil.  

kesinlikle göreceli :D  o zaman şöyle yazayım 

90 ile giderken devir saati 1900 de 110 ile giderken 2300 devir civarıda. Bu daha sayısal ve anlaşılır oldu sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...