İçeriğe Yönlendir

Motor Yapıldı Ama Sorunlar Bitmedi

Guest Murat Akar

Recommended Posts

Guest Murat Akar

1994 model ford festivam yağ yakıyordu. 2 gün önce söktürdüm motoru sübab kayıtlar,ı sübab lastikleri, alt ve üst kapak contası, değişerek segman atıldı. sonrasında 10-20w yağ konuldu.bujiler ve kablolar değişti.sormak istediğim

usta biraz kullan sonra sübab ayarı yapacaz dedi
eksozdan şuan yine duman geliyo usta eksozdaki yağ tortularından olur zamanla geçer dedi ama 250 km yol yaptım hala geçmedi rolantıda bile yoğun duman geliyor
Sizce ustanın söyledikeri mantıklımı? yaklaşık 800 tl masraf ettim verdiğim paraya değecekmi

(motoru yaptıktan sonra blokta yaklaşık 1cm lik bi çatlak farkettik)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu saydıklarınıza mı gitti 800 lira... 

10/20 yağın markası neydi.. ?

Dumanın rengi ne ?

Yorum bağlantısı
Mert Çakar
(düzenlendi)

Hocam segman çogu zaman kurtaramaybiliyor yani eskiden yada hala şahinlere doganlara atılınca kurtarabiliyor.Ancak motor blogundaki durum neydi çaplar kurtarıyor muydu? pistonlarda çizik var mıydı? ustanız üst kapak contasını içten dışa dogrumu sıktı sıralamasıyla bunlar bu konuda çok önemlidir.Çogu yapılan motor bu yüzden sıkıntısı çözülmeden ustaların ellerinden çıkabiliyor ve tekraradan masrafa yol açıyor.Umarım ustanızın dedigi gibi zamanla gecer yoksa kol yatak piston segman,Gömlekler tekrardan conta silindir kapak allah korusun diyorum...Ayrıca motor blogundaki çatlagı ne zaman fark ettiniz :s bu zaten bir sıkıntı yaartacaktı size :s 1 cm az buz bir çatlak degil 

tarihinde Mert Çakar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Murat Akar

yağın markasını bilmiyorum ama 10w40 olduğunu söyledi bloktaki çatlağı gerizekalı motoru yaptığını söleyip çalıştırdıktan sonra farkettik ustada gördü  bi ilaç koydu radyatöre kaparsa bu kapar dedi çatlağı  bu gün baktım çatlak falan göremedim  azbuz duman çıkmıyor egsozdan sanki arabada mangal yapıyoz  bu arada duman rengi gri

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Motoru yaparken bloktaki çatlağı nasıl farketmez bir usta? Usta olduğuna emin misiniz?

Çıkan duman pis bir koku mu? Yoksa çiğ benzin kokusu mu? Yağ yakan araç mavimsi duman atar.

Yorum bağlantısı
Guest Murat Akar

Gri renk duman benzinide aşırı fazla yakıyo gaza basmadan bile yoğun bi duman geliyo

Motoru yaparken bloktaki çatlağı nasıl farketmez bir usta? Usta olduğuna emin misiniz?

Çıkan duman pis bir koku mu? Yoksa çiğ benzin kokusu mu? Yağ yakan araç mavimsi duman atar.

Yorum bağlantısı
Mert Çakar
(düzenlendi)

Hocam size tek tavsiyem yaptırdıgınız ustaya gidip aracı önüne ''al yaptıgın arabaya bak'' diyip suratına atmanız.Usta kisvesi altında bulunan biri nasıl bloktaki 1 cm lik çatlagı göremez anlamadım.Onu ne bir ilaç nede radyatore koydugunuz birşey çözer.Sıkıntınız büyük.Ustanızın dedigi gibi öyle zamanla geçmez gri duman

tarihinde Mert Çakar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Murat Akar

zaten öyle yaptım bugün bıraktım geldim arabayı :angry: 

Hocam size tek tavsiyem yaptırdıgınız ustaya gidip aracı önüne ''al yaptıgın arabaya bak'' diyip suratına atmanız.Usta kisvesi altında bulunan biri nasıl bloktaki 1 cm lik çatlagı göremez anlamadım.Onu ne bir ilaç nede radyatore koydugunuz birşey çözer.Sıkıntınız büyük.Ustanızın dedigi gibi öyle zamanla geçmez gri duman

Yorum bağlantısı
Guest Murat Akar

sorun silindir kapağındaymış kapak içten çatlakmış ya kaynak olcak yada değişecek içten olduğu için kaynakla düzelmesi bana göre düşük ihtimal ya bu şeklide fiyatı düşürüp satcam yada bekleyip param olunca yaptırcam ALLAH kimsenin başına vermesin hesapta olmayı sonradan insanı zora sokan şeyler 

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

valla hocam allah yardımcın olsun böyle hesapta olmayan şeyler insanı araba sahibi olmaktan sogutuyor.Sıkmayın canınızı en kısa zamanda bu sıkıtıyı aşacaksınızdır.Geçmis olsun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...