İçeriğe Yönlendir

Beyin Tamiri

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Arkadaşlar merhaba beyin tamiri ücreti hakkında bilgisi olan var mı ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sorun mu var Bünyamin Bey... ?

Tamir ücreti genelde arızaya göre oluyor.. 500-600 duyuyorum.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Sorun mu var Bünyamin Bey... ?

Tamir ücreti genelde arızaya göre oluyor.. 500-600 duyuyorum.. 

+1

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Ya sorun yok aslında da insafsız ustaların eline kaldım Mehmet Abi, yazıklar olsun ya bu kadar sahtekar bir toplumda yasamaktan utanıyorum. Sorunun ne oldugu sorun çözüldükten sonra club üyelerine birbir anlatıcam Mehmet abi

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Süha, Arkadaşımız Bayburt'a akraba ziyaretine giderken talihsiz bir arıza ile karşılaştı, araca oradaki Ustalar baktı fakat muvaffak olamadılar, Arkadaşımız aracı oradan Trabzon'a çektirtti araç şuan Trabzon'da . Bizde sizler gibi takip ediyoruz ara ara telefonla görüşüyoruz ancak mesafe bizleri engelliyor :(

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Allah kimseye Beyincilere isimizi bıraktırmasın. Daha esnaf olanı görmedim..

Beyinciden çok, kilometreciler !!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Ustaeller servisine sonsuz teşekkürler, telefonlada olsa elinden geleni yapan sevgili ustamam selamlar. Arabayı bugün teslim aldım. Yapılan işlemler ve arıza hakkında detaylı bilgileri paylasıcam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu
(düzenlendi)

Bayburt'ta aracın grank sensörünü boşuna değişmişler, oradan bana bir maliyet cıktı halıyle. Trabzonda özel bir ustaya arabayı teslim ettim, ustanın söylediği ateşleme bobininde bulunan arıza beyine zarar vermiş. Arızalı parcayı gördüm 2 ve 4 nolu gözlerden ateşleme yapmıyor yapsada kısa devre yapıyor ve beyni bozuyor dendi. Beyin ustası cagrıldı ve müdehale etti, ateşleme bobini değiştirildi.Şu an itibariyle araç yürüyor sorun yok. Teyp ekranında tarih ve saat degısmıs tarih 2010 tarıhını gösteriyor sabri ustam daha bilir ama sanırım beyne reset gibi bir işlem yapılmış çünkü arac 2010 model. Ateşleme bobinideki sorun gidince beyinde normale döndü. Ayrıca şu an elimde bir tane sıfır grank sensörü var isteyen arkadaşlar olursa irtibata gecebılırler. Para konusu sorun değil. Tekrar Usta ellere teşekkürler. Ayrıca yarın telefon acıp sabri ustaya tekrardan anlatcam yada buradan okur ustam. Sevgi ve saygılarımla. Toplam maliyet konusunda da bilgi vereyim 600 TL  beyinci aldı , ateşleme bobini yapan usta 175 TL parca parası 150 TL işcilik aldı toplamda 900 küsür TL.

Allah kimsenin başına vermesin ve tesellimiz mala gelsin cana değil. Ama bu maliyet ve yapılan işlemler sırasını sabri ustamla konuscam

tarihinde Bünyamin Dedeoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Anlatımızıa göre olayın ecu ile alakası yok görünüyor.Ustalarımız yorumlarını yapacaktır fakat bana göre mantık dışı ilişkilendirme var.Yaman'ın deyimi ile 600tl lik km farkı olmuş. :D  Akü kutup başı sökülmüştür onun için saat resetlemiş.Beyine müdehalede olsa saat sıfırlaması ile alakalı değil diyebilirim.Araç benzinli ise benzin kalibrenizde sıfırlanmış olur.

Geçmiş olsun.Rabbim bundan daha kötülerini yaşatmasın. :nazar:

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Oktay abi tam olarak anlamadım, saat resetleme dedıgınden olabılır, ama ben gittiğimde beyin ustası oradaydı ve ugrasıyordu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ya işi bilmeyenlerin eline düşmüşsün yada çakalların... 

Geçmiş olsun... :(

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu
(düzenlendi)

http://s13.postimg.org/j88lkhguv/20130713_182130_1877326650.jpg

bu parçayı sökmüşler ama sabitlememişler parça nereye takılıyor acaba ateşleme bobini arkasında bir yer var ama bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ya da yakın çekim bir resim atabilir mi?

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nereye takılacak dediğin, galiba oksijen sensörünün soketi. Yok dediğini anlamadım..

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu
(düzenlendi)

O yeşil parça Mehmet abi,nedir o oksijen sensörü mü?
İşte o parça bir yere sabitlenmemiş malum motor sıcakken gövdeye değerse erir yani yerini bulsam sabitleyeceğim.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yeri önemli değil.. Sadece soket o.. uygun bir yere kelepçe ile sabitleyiver.. 

Yada şasiye geçmeli bir yapısı vardır onun yerini bulursan takıverirsin.. 

Yorum bağlantısı
Fırat Çakıroğlu
(düzenlendi)

Çok geçmiş olsun. Şunu merak ettim. Aracı hiç Trabzon da orjinal ford yetkili servis e gösterdiniz mi? Onların yorumu fiyatlandırması oldu mu ?

Bir de beyin denen parçanın nasıl tamiri olabiliyor?

tarihinde Fırat Çakıroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Çok geçmiş olsun. Şunu merak ettim. Aracı hiç ford yetkili servis e gösterdiniz mi? Onların yorumu fiyatlandırması oldu mu ? Bir de beyin denen parçanın nasıl tamiri olabiliyor?

Uzmanı olarak ben cevaplayayım :D :D Gülüyorum çünkü eşekten düşenin halini eşekten düşen anlar :D 

Beynin tek bir parçası var sanayi eşrafının müdahale edebileceği o da kondansatör gibi bir şeydi sanırım onun dışında tamiri pek mümkün değil ( en azından sanayide) 

O yüzden beyin arızalarında ya çıkma ya da sıfır alma yoluna gitmek lazım ki benim ikinci yolu tercih etmem 3000 lira gibi bir rakama mal oldu.

Yorum bağlantısı
Fırat Çakıroğlu

Eee o zaman Bünyamin arkadaşın 600 tl karşılığı aldığı hizmet nedir? Çıkma beyin mi takmışlar?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Eee o zaman Bünyamin arkadaşın 600 tl karşılığı aldığı hizmet nedir? Çıkma beyin mi takmışlar?

Onun durumu biraz fırsatçıların eline düşmek gibi olmuş benim algıladığım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Sanırım beyine hiç bir müdehale yapılmamış ama yapılmış gibi gösterilmiş demek istiyorsunuz Tahir bey ki haklıda olabılırsınız , ama bugün baktım beyne girmişler çünkü beyin kapagını bile takamamışlar şu an kapak acık sallanıyor yarın sabah kendım takmaya çalışcam umarım takabılırım üst tarata üç tane vida var bir tane alta var ona ulasamıyorum ulasırsam altına girip takcam bakalım

Fırat benim bildiğim söylenen değişmediği, sadece kondansatör yada transistör değiştirmiştir mühtemelen en iyi ihtimalle eğer tahir beyin dedıgı gibi kandırılmadıysam .

Tek kondansatör degıs 600 TL  al İnsanda biraz Allah korkusu olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...