İçeriğe Yönlendir

Yağ Kaçağı...

Hüseyin Sönmez

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Aşağıdaki resimde görülen kaçak normal midir?

Y9Ighca.jpg

Yağ seviyesi de budur..

z1MUiMC.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Onu bilemem ama o kısımda bir kaçak var gibi.

Yarım litre civarıda yağ fazlan var gibi abi.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Onu bilemem ama o kısımda bir kaçak var gibi.

Yarım litre civarıda yağ fazlan var gibi abi.

Yağ değiştirecektim fark ettim.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi nasılsa yağı değiştirecekmişsin , en iyisi o kısmı güzelce temizle ve uygun ölçüde yağı koy,bir süre gözlemle bakalım tekrar yağ kaçağı olacak mı o bölgede.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abi nasılsa yağı değiştirecekmişsin , en iyisi o kısmı güzelce temizle ve uygun ölçüde yağı koy,bir süre gözlemle bakalım tekrar yağ kaçağı olacak mı o bölgede.

Yağ değiştireli 1 yıl oldu bir yıldır yağ mı kaçırıyordu acaba, artık değiştireceğim yağı altını da bir temizlerim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Motorun üst kapağını da söküp sızıntının kaynağını bulmaya çalışacağım, sanırım karter tarafında bir sızıntı var.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Kaçak karterde yoğunlaşmış gibi duruyor,değişim öncesi karteri sökütürüp sıvı conta yaptırabilirsin..Sızıntı kartreden mi emin olmak lazım önce tabi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Üst bölgeye Wd-40 falan sıktıysan abi  en altta o şekilde birikip kalıyor veya senin motora yağ koyarken az bişey dökülmüşse motora  yine orda toplanır bence yerde yağ damlası yoksa sorun yoktur. biraz gözlemle sızıntı yapıp yere damlamıyorsa sorunda yoktur. bir japon atasözü der ki '' sızıntı yapan yağ yere düşmeye mahkumdur'' :)

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Yağ değiştireli 1 yıl oldu bir yıldır yağ mı kaçırıyordu acaba, artık değiştireceğim yağı altını da bir temizlerim.

1 yıldır kaçırıyorsa ne kadar yağ kondu ki bu arabaya? hala fazla yağ var  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Motor hep yikarim, üst taraf temiz olabilir ama yag asagiya suzulmus olabilir.

Yorum bağlantısı

Motor hep yikarim, üst taraf temiz olabilir ama yag asagiya suzulmus olabilir.

karter contası gibi geldi bana.eğer yağ değiştireceksen önce bi karter contası değiştirsen daha güzel olur bence;)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

karter contası gibi geldi bana.eğer yağ değiştireceksen önce bi karter contası değiştirsen daha güzel olur bence;)

Bende öyle düşünüyorum, boşu boşuna yağ harcamamak gerekiyor.

Bence fazla yağdan dolayı oluşmuş bu durum...

fazla yağ karterden sızar mı?

Yorum bağlantısı

Bende öyle düşünüyorum, boşu boşuna yağ harcamamak gerekiyor.

fazla yağ karterden sızar mı?

fazla yağ benim bildiğim üst kapaktan atar.ama senin arabada komple karter contası çevresinden sızıyor.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Bir müddet sonra yere damlacıklar bırakmaya başlayacak gibi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bir müddet sonra yere damlacıklar bırakmaya başlayacak gibi 

Evet abi, bence de karterin açılması gerekiyor gibi duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Normal değil, hafif terlemeyi ustalar normal kabul ediyor ama sizinki bariz çok kaçırmış. 

Bence söktürün conta değişimi yaptırın. Eğilme varsa ve usta sıvı conta kullanacak olursa siyah renklisini kullandırın.

Contayı fazla sürüp taşma yapınca parmaklarıyla düzelmeye çalıştıklarında sağa sola bulaşıp kötü görünüyor.

O yüzden bence siyah daha iyi.

Aşağıda resmini eklediğim sıvı contayı ( siyah ) ben kendi işimde kullanıyorum çok memnunum.

wEeL5sy.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Tahminler doğru. Karter contasından kaçırıyor. Ancak, 1 yıldır kullanılan yağın seviyesi bence de çok yüksek. Yağ oldukça fazla doldurulmuş. Bu bile yağ kaçağının sebebi olabilir. Basınç sonucu en kolay contadan koyvermiş. Contayla birlikte ısıya dayanıklı silikonu alıp, kendin de değiştirebilirsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Tahminler doğru. Karter contasından kaçırıyor. Ancak, 1 yıldır kullanılan yağın seviyesi bence de çok yüksek. Yağ oldukça fazla doldurulmuş. Bu bile yağ kaçağının sebebi olabilir. Basınç sonucu en kolay contadan koyvermiş. Contayla birlikte ısıya dayanıklı silikonu alıp, kendin de değiştirebilirsin. 

Aracın çok altına inemiyorum Turkay abi, kendim değiştirirm aslında.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

200-250Tl kaçmış arasına :)

Karter contası değiştireceğiz, ne yaptın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...