İçeriğe Yönlendir

Uydu Alıcı Arızası?

Emrah Akdoğan

Recommended Posts

Emrah Akdoğan

merhabalar 2008 de alınan dsmart uyumlu sunny marka uydu alıcıso sorun çıkartıyor.prizden kapatıp açıyoruz gece yatarken ve sabah. normal uydu alıcısı da alabilirdim ama benim favorim discovery ve benzer kanallar... bu sebeple dsmart a devam etmek istiyorum. kredi kartına benZer dsmart kartının da uyumlu olacağı bir ürün bakıyorum. kullanıp memnun olanlar ürünlerini paylaşabilirmi?

http://www.hepsidijital.com/index.php. burda bazı ürünlerde 6 ay paylaşımlı diyor o nedir ?

Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Bende de aynı sorun oldu bu kart bu alıcıya ait değildir diye hata veriyor sürekli.Sanırım tekrar aktivasyon yapılacakmış.Sizinki belki cihazdan kaynaklı problemdir.Çevrenizde Sunny servisi ya da ehil bir ustaya gösterin önce belki basit bir arızası olabilir

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Bende de aynı sorun oldu bu kart bu alıcıya ait değildir diye hata veriyor sürekli.Sanırım tekrar aktivasyon yapılacakmış.Sizinki belki cihazdan kaynaklı problemdir.Çevrenizde Sunny servisi ya da ehil bir ustaya gösterin önce belki basit bir arızası olabilir

sende olan problemi düzelttiler bendede vardı.servise götürdüm sistem den düzeltti. kanal ve kartta sorun yok şu an ama alıcı eğer prizden çekilerek kapatılıyorsa düzelmiyor yada birkaç kere çekip takmak gerekiyor kafasına göre takılıyor. bazen kartı görmüyor.

Prizden niye çekiyorsunuz. Sorunu gidermek için mi ?

yok mehmet bey gece yatarken tavsiye üzerine elektronik eşyaların akımını kesiyorum.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu tür hafızalı ve yaşlı cihazlar için yanlış bence... Stanby konumuna al.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Power bölümünde sorun görünüyor.Kondansatör değişimi her halukarda yapılmalı.Sürekli piriz tak sök anlık olarak her zaman risklidir.Adamlar elktronik swich için boşuna stand by koymamışlar değil mi?

Tarafolu sistemlerde bu yaptığın olabilir ama ondada anlık akım fazla olabilir.Bu işlemlerde kondansatör anlık dolumu her şeye sebebiyet verebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Power bölümünde sorun görünüyor.Kondansatör değişimi her halukarda yapılmalı.Sürekli piriz tak sök anlık olarak her zaman risklidir.Adamlar elktronik swich için boşuna stand by koymamışlar değil mi?

Yani.. büyük ihtimalle kullanıcı hatası.. :)

10 yılı aşkın süredir kullandığım next var.. sürekli prizdedir, aklıma gelirse stanby yaparım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yani.. büyük ihtimalle kullanıcı hatası.. :)

10 yılı aşkın süredir kullandığım next var.. sürekli prizdedir, aklıma gelirse stanby yaparım.. 

Ben de. Anca yazın uzun süreli tatile çıkarken çekerim fişleri. Her gece modem kapatan tanıdıklarım da var gerçi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

eskiden bende öyleydin evlenince değiştim, kapatmaya başladım. muhtemelen benden kaynaklı bir arızadır. yeni aldığımda yapmayacağım muhtemelen. yenisi konusundada yardım lazım yukardaki sitede paylaşımlı alıcışar var ?

Yorum bağlantısı

Benim gözlemlerimde sık sık açılıp kapanan elektirik bazlı ürünlerde anlık akım değişimleriki bu durum ilk düğmeyi on konumuna alındığında olur ve sonrasında manyetik bir alan ile mıknatıslanma oluşur ve bu durum havadaki bütün tozları bu bölğeye çekerek tozlanmaya başlar.En basit örnek tv içleridir.Stand-by dada olsa ilk on düğmesi baıldığında tüplere gelen o yüksek voltaj anında oldukca güçlü mıknatıslanma etkisi yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Her gece modem kapatan tanıdıklarım da var gerçi :D

Noolmuş kapatıyorsak :p

Sadece kartı takınca d smart çalışırmıki ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben de. Anca yazın uzun süreli tatile çıkarken çekerim fişleri. Her gece modem kapatan tanıdıklarım da var gerçi :D

yüzümüze vurmayaydın iyiydi :blush:

enerji tasarrufu şeytmek için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Noolmuş kapatıyorsak :p

sanıyorum olmuyormuş, illa bi servise gitmek gerekecek sanırım...
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bildiğim kadarıyla diğer kartlı alıcılar olmuyor.Zafer biliyodur.Yada Lokman abimizin bu konularda prof gibi yazıları vardı belki yazar.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sen onları tanımamazlıktan gel bence... :biggrin: Modemi kapanmasın diye güç kaynağına bağlamışım ben. :)

Artı bir.. :D

Eski d smartlar çalışmaz galiba. 

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bildiğim kadarıyla diğer kartlı alıcılar olmuyor.Zafer biliyodur.Yada Lokman abimizin bu konularda prof gibi yazıları vardı belki yazar.

Kartlı zımbırtılardan hiç anlamam abi. Lokman abim gereken cevabı net verir.

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Bir tamirci kondansatörleri değiştirdi ve düzeldi. Taş gibi makinedir bu dedi... Haloldu ve discovery vb kanalları aylık ücret ödemeden izlemeye devaaaam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bir tamirci kondansatörleri değiştirdi ve düzeldi. Taş gibi makinedir bu dedi... Haloldu ve discovery vb kanalları aylık ücret ödemeden izlemeye devaaaam :)

Paylaşımlı neymiş öğrendiniz mi? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

paylaşımlı denilen olay sanırım, cihaz internete bağlı duruyor ve her ay eğer ödemişseniz şifre yeniliyor ve bununla izlemiş olduğunuz şifreli kanallar açık kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

paylaşımlı denilen olay sanırım, cihaz internete bağlı duruyor ve her ay eğer ödemişseniz şifre yeniliyor ve bununla izlemiş olduğunuz şifreli kanallar açık kalıyor.

Yasadışı bir durum yani. Siz yine de her yerde dillendirmeyin bunu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

o kadarını bilmiyorum, yasadışı olmayabilir abonelik gibi birşeyde olabilir.bilemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yapılan işlem yasa dışı.Cihazınıza kırlmış şifre gönderiliyor ve onun sayesinde seyredebiliyorsunuz, yakalanırsanız ağır yaptırımlar var bilginize.

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Yapılan işlem yasa dışı.Cihazınıza kırlmış şifre gönderiliyor ve onun sayesinde seyredebiliyorsunuz, yakalanırsanız ağır yaptırımlar var bilginize.

yanlış anlaşılma var sanırım benimle ilgili bir konu değil bagsettiğim bilginize :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...